ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 9 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

41

matcher

41

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Andra omgången
Tarup-Paarup
0-3
Roskilde

Hillerød
1-0
Næstved

Fuglebakken KFUM
0-3
Viby

Djursland
1-4
VSK Århus

Otterup
4-0
Sydvest

LSF
1-4
Nykøbing

KFUM Roskilde
1-3
HB Køge

Herstedøster
4-7
HIK

Vejgaard B
2-1
Hobro

Marienlyst
2-1
Holstebro

FB
2-3
Vanløse

 
Förkval, omspel
Goole (9)
1-4
Dunston (8)

Morpeth Town (7)
3-2
Brighouse Town (8)

Hebburn Town (9)
0-4
Pontefract Collieries (8)

Mossley (8)
2-3
Widnes (8)

Glossop North End (8)
3-1
Eccleshill United (9)

West Didsbury & Chorlton (10)
2-3
Stalybridge Celtic (7)

Marine (8)
3-0
Padiham (9)

Newcastle Town (8)
1-2
Kidsgrove Athletic (8)

Sporting Khalsa (9)
1-3 f
Belper Town (8)

Sherwood Colliery (10)
0-1
Loughborough Dynamo (8)

AFC Mansfield (9)
1-0
Heanor Town (10)

South Normanton Athletic (9)
1-0
Long Eaton United (9)

Ely City (9)
0-4
Wisbech Town (8)

St Neots Town (8)
3-1
Godmanchester Rovers (9)

Ware (8)
2-1
FC Romania (8)

Witham Town (8)
3-2 f
FC Clacton (9)

Brentwood Town (8)
2-1
Harlow Town (8)

Leighton Town (9)
2-1
Thame United (8)

Burnham (9)
*1-1 f
Slimbridge (8)

Information Burnham (9) vidare efter 5-4 på straffar.

Hayes & Yeading United (7)
2-1 f
AFC Dunstable (8)

AFC Croydon Athletic (9)
0-1
Herne Bay (8)

AFC Uckfield Town (9)
1-1* f
VCD Athletic (8)

Information VCD Athletic (8) vidare efter 5-4 på straffar.

Hassocks (9)
2-3
Chipstead (8)

AFC Stoneham (9)
1-3
Winchester City (8)

Exmouth Town (9)
2-0
Yate Town (7)

 
Första omgången
Tzeirei Kafr Kanna
0-1
Elnahada Nazareth

 
Fjärde omgången
Sakhalin
0-2
SKA Khabarovsk

Irtysh
0-2
Tom Tomsk

Tyumen
0-1
Yenisey

 
Andra omgången
Benešov
2-1
Pardubice