ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 9 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

210

matcher

210

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Belize
1-1
St Vincent och Grenadinerna

Förenade Arabemiraten
5-1
Sri Lanka

 
Teuta Durrës
3-1
Luftëtari Gjirokastër

Vllaznia Shkodër
0-2
Tirana

 
Alashkert
1-2
Shirak

Gandzasar
0-1
Ararat

 
Qəbələ
0-4
Keşlə

Zira
1-1
Sabah

 
Eupen
0-2
Sint-Truiden

Kortrijk
2-2
Oostende

Waasland-Beveren
0-4
Sporting Charleroi

 
Mladost Doboj Kakanj
0-2
Zrinjski

Zvijezda 09
0-0
Široki Brijeg

Velež
0-1
Radnik Bijeljina

Željezničar
5-2
Sarajevo

Tuzla City
2-1
Sloboda Tuzla

 
Lokomotiv Plovdiv
1-1
Botev Plovdiv

Etar
2-1
Beroe

 
Ethnikos
Inst
APOEL

Anorthosis
Inst
Apollon

Omonia
2-0
Nea Salamis

AEL
2-0
Enosis

 
Nordsjælland
2-1
Hobro

 
Southampton
1-1
Manchester United

Chelsea
2-2
Sheffield United

Crystal Palace
1-0
Aston Villa

Leicester City
3-1
Bournemouth

Manchester City
4-0
Brighton & Hove Albion

Newcastle United
1-1
Watford

West Ham United
2-0
Norwich City

Burnley
0-3
Liverpool

 
Bristol City
2-2
Middlesbrough

Birmingham City
2-1
Stoke City

Brentford
3-0
Derby County

Leeds United
0-1
Swansea City

Luton Town
2-1
Huddersfield Town

Millwall
1-1
Hull City

Nottingham Forest
1-1
Preston North End

Reading
0-2
Charlton Athletic

Sheffield Wednesday
1-2
Queens Park Rangers

West Bromwich Albion
3-2
Blackburn Rovers

Wigan Athletic
0-0
Barnsley

 
Wimbledon
0-0
Wycombe Wanderers

Accrington Stanley
2-1
Milton Keynes Dons

Blackpool
1-1
Portsmouth

Burton Albion
2-0
Bristol Rovers

Gillingham
5-0
Bolton Wanderers

Ipswich Town
3-0
Shrewsbury Town

Lincoln City
2-0
Fleetwood Town

Oxford United
3-3
Coventry City

Peterborough United
3-0
Sunderland

Rotherham United
1-1
Tranmere Rovers

Southend United
0-3
Rochdale

 
Crawley Town
1-0
Cheltenham Town

Crewe Alexandra
2-1
Bradford City

Exeter City
1-0
Mansfield Town

Forest Green Rovers
0-2
Newport County

Northampton Town
3-1
Plymouth Argyle

Oldham Athletic
0-1
Colchester United

Port Vale
1-0
Cambridge United

Salford City
1-1
Leyton Orient

Scunthorpe United
0-1
Carlisle United

Stevenage
2-2
Macclesfield Town

Swindon Town
3-1
Morecambe

Walsall
1-3
Grimsby Town

 
Tallinna Kalev
0-3
Trans

Tammeka
1-2
Nõmme Kalju

 
KPV
0-1
Honka

SJK
1-3
KuPS

Ilves
0-1
Inter Turku

VPS
3-2
HIFK

 
Olympique lyonnais
1-1
Girondins Bordeaux

Angers
2-0
Dijon

Toulouse
2-0
Amiens SC

Nantes
1-0
Montpellier

Nîmes Olympique
3-0
Stade brestois 29

 
Lorient
0-1
EA Guingamp

 
Torpedo Kutaisi
1-0
WIT Georgia

Rustavi
0-2
Dinamo Batumi

 
Panaitolikos
1-2
Xanthi

Panathinaikos
1-3
OFI

Volos
1-0
Aris

 
Andra omgången
Elassona
*1-1 f
Tilikratis

Information Elassona vidare efter 5-3 på straffar.

 
Grindavík
0-2
KA

Stjarnan
1-3
FH

 
Ashdod
2-1
Hapoel Tel Aviv

Maccabi Netanya
3-0
Sektzia Nes Tziona

Hapoel Haifa
0-0
Maccabi Haifa

 
Första omgången
Hapoel Tuba-Zangariyye
1-6
Bnei HaGolan VeHaGalil

Ihud Bnei Baka
2-3
Hapoel Bnei Musmus

Hapoel Bnei Fureidis
1-2
Maccabi Umm Al Fahm

 
Milan
1-0
Brescia

Juventus
4-3
Napoli

 
Benevento
4-1
Cittadella

Spezia
1-2
Crotone

Cosenza
0-1
Salernitana

Cremonese
0-1
Virtus Entella

Livorno
0-1
Perugia

Trapani
0-1
Venezia

 
Zhetysu
0-1
Ordabasy

Shakhter Karagandy
0-4
Kairat

Taraz
0-5
Tobol

Kaisar
1-3
Aktobe

Atyrau
0-3
Irtysh

 
Flamurtari
1-0
Ferizaj

Dukagjini
0-4
Drita

Feronikeli
1-0
Prishtina

Llapi
0-0
Ballkani

 
Hajduk Split
1-0
Dinamo Zagreb

Istra 1961
0-0
Osijek

 
Spartaks Jūrmala
0-1
Ventspils

 
Palanga
0-4
Žalgiris

Kauno Žalgiris
1-0
Atlantas

Riteriai
Inst
Sūduva

 
Victoria Rosport
0-3
Progrès Niederkorn

Rodange
3-3
Jeunesse d'Esch

 
Borec
1-0
Shkendija

Rabotnički
1-2
Akademija Pandev

Sileks
3-4
Makedonija GjP

Struga
1-1
Shkupi

 
Dinamo-Auto
1-0
Milsami

Sheriff
2-0
Codru Lozova

 
Zeta
2-1
Rudar

Podgorica
0-0
Iskra

Kom
1-1
Sutjeska

Budućnost
3-2
Grbalj

Petrovac
0-3
OFK Titograd

 
Heerenveen
1-1
Fortuna Sittard

Groningen
1-2
Heracles

ADO Den Haag
1-0
VVV

 
Crusaders
3-0
Dungannon Swifts

Warrenpoint Town
1-5
Cliftonville

 
Stabæk
2-1
Strømsgodset

 
Wisła Płock
2-1
ŁKS Łódź

Piast Gliwice
1-2
Lechia Gdańsk

Wisła Kraków
4-2
Zagłębie Lubin

 
Paços de Ferreira
0-1
Marítimo

Desportivo Aves
2-3
Famalicão

Sporting CP
2-3
Rio Ave

Gil Vicente
0-0
Vitória Setúbal

 
Gaz Metan Mediaş
3-2
Politehnica Iași

Astra
3-2
CFR Cluj

 
Ufa
1-2
Orenburg

Rubin Kazan
0-3
Sochi

Lokomotiv Moskva
1-2
Rostov

Akhmat Grozny
1-1
Tambov

 
Servette
2-2
Neuchâtel Xamax

 
Vojvodina
1-2
Crvena Zvezda

Spartak Subotica
2-1
Voždovac

Mačva Šabac
1-1
Radnik Surdulica

 
Aberdeen
3-0
Ross County

Hearts
2-2
Hamilton Academical

Livingston
2-1
St. Mirren

Motherwell
3-0
Hibernian

St. Johnstone
0-1
Kilmarnock

 
Andra kvalomgången
Whitehill Welfare
0-1
Penicuik Athletic

Banks O' Dee
2-0
Golspie Sutherland

Camelon Juniors
0-2
Auchinleck Talbot

Threave Rovers
0-2
Hill Of Beath Hawthorn

Lochee United
5-2
Lothian Hutchison

Girvan
0-2
Broxburn Athletic

 
Spartak Trnava
2-1
Zemplín Michalovce

Žilina
5-0
Senica

Zlaté Moravce
4-2
Ružomberok

Sereď
3-3
Pohronie

 
Tabor Sežana
1-2
Olimpija

Aluminij
2-0
Mura

 
Osasuna
2-2
Barcelona

Getafe
1-1
Deportivo Alavés

Levante
2-0
Real Valladolid

Real Betis
2-1
Leganés

 
Fuenlabrada
2-1
Real Oviedo

Numancia
2-0
Mirandés

Almería
1-0
Huesca

Las Palmas
2-2
Racing Santander

 
Elfsborg
1-1
Sirius

Örebro
3-1
AFC Eskilstuna

 
Degerfors
2-1
Halmstad

Mjällby
2-1
Frej

Varberg
0-0
Öster

 
Bohemians 1905
2-1
Slovan Liberec

Slovácko
1-1
Mladá Boleslav

Příbram
1-2
Viktoria Plzeň

 
Konyaspor
2-2
Antalyaspor

Göztepe
0-0
Denizlispor

Beşiktaş
1-1
Rizespor

 
Bayern München
6-1
Mainz 05

Bayer Leverkusen
0-0
1899 Hoffenheim

Wolfsburg
1-1
Paderborn

Freiburg
1-2
1. FC Köln

Schalke 04
3-0
Hertha BSC

Union Berlin
3-1
Borussia Dortmund

 
Arminia Bielefeld
2-2
Greuther Fürth

Dynamo Dresden
3-3
St. Pauli

Wehen Wiesbaden
0-5
Jahn Regensburg

 
Dnipro-1
2-1
Kolos Kovalivka

Vorskla Poltava
0-1
Oleksandria

FK Lviv
0-1
Mariupol

 
Mezőkövesd-Zsóry
0-2
Paksi SE

Fehérvár
3-0
Várda SE

Újpest
2-3
Honvéd

Zalaegerszegi TE
1-1
Puskás

Debrecen
0-1
Kaposvári Rákóczi

 
Slavia
2-4
Dinamo Brest

Slutsk
3-0
Vitebsk

Gomel
2-2
Isloch

 
The New Saints
2-1
Penybont

 
LASK
0-1
Wolfsberger AC

Admira
1-3
Mattersburg

Swarovski Tirol
1-5
Salzburg