ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 9 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

76

matcher

76

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Dominikanska republiken
0-4
Förenade Arabemiraten

Malaysia
0-1
Jordanien

 
Pyunik
4-1
Yerevan

 
Mechelen
2-2
Royal Excel Mouscron

 
Cherno More
1-1
Dunav 2010

Slavia Sofia
2-3
Arda

 
Pafos
0-2
AEK

 
OB
0-0
SønderjyskE

 
Cardiff City
1-1
Fulham

 
Metz
0-2
Paris Saint-Germain

 
Le Mans
2-0
Sochaux-Montbéliard

Caen
0-3
Le Havre

Auxerre
3-1
Ajaccio

LB Châteauroux
0-1
Troyes

Nancy Lorraine
1-1
Rodez

Orléans
0-1
Chamois niortais

Valenciennes
1-0
Clermont Foot 63

 
Lokomotivi Tbilisi
1-1
Sioni

 
Cork City
2-4
Sligo Rovers

UCD
0-5
Dundalk

Waterford
1-1
Derry City

Shamrock Rovers
1-0
Bohemians

 
Första omgången
Beitar Petah Tikva
1-2 f
Shimshon Tel Aviv

Hapoel Yeruham
1-2 f
Maccabi Ironi Sderot

Maccabi Ironi Netivot
2-1 f
MS Be'er Sheva

Bnei Jaffa Ortodoxim
3-2
Maccabi Ironi Amishav PT

Maccabi Ma'alot Tarshiha
0-1
Bnei Bir al-Maksur

Hapoel Tirat HaCarmel
1-0
Hapoel Ramot Menashe

Beitar Kfar Saba
*2-2 f
Shimshon Bnei Taibe

Information Beitar Kfar Saba vidare efter 6-5 på straffar.

Tzeirey Taibe
6-0
Hapoel Hod HaSharon

Tzeirey Rahat
1-4
Ironi Kuseife

Otzma Holon
2-0
Hapoel Mahane Yehuda

Beitar Ramat Gan
3-2
Hapoel Kiryat Ono

Maccabi Nujeidat Ahmed
*1-1 f
Maccabi Ahi Iksal

Information Maccabi Nujeidat Ahmed vidare efter 5-4 på straffar.

Pardes Hanna-Karkur
4-0
Hapoel Ihud Bnei Jatt

Hapoel Lod
2-3 f
Beitar Yavne

Hapoel Kafr Qasim Shousa
1-6
Hapoel Qalansawe

 
Bologna
1-0
SPAL

 
Chievo
1-1
Empoli

 
Dukagjini
0-4
Drita

 
Lokomotiva Zagreb
6-1
Slaven Koprivnica

 
Metta/LU
1-0
Daugavpils/Progress

Liepāja
3-3
Rīgas FS

 
Santa Lucia
0-0
Gzira United

Mosta
3-4
Sirens

Hamrun Spartans
2-2
Gudja United

 
Emmen
1-3
PEC Zwolle

 
Carrick Rangers
0-1
Ballymena United

Glenavon
0-4
Coleraine

 
Odd
3-1
Bodø/Glimt

 
Arka Gdynia
1-0
Górnik Zabrze

Korona Kielce
0-2
Jagiellonia Białystok

 
Moreirense
1-0
Portimonense

Belenenses
0-1
Boavista

 
Botoşani
2-2
Academica Clinceni

Voluntari
1-2
Universitatea …

 
Krylya Sovetov
0-0
Dinamo Moskva

 
Bravo
1-0
Triglav

 
Sevilla
1-1
Celta de Vigo

Athletic Club
2-0
Real Sociedad

 
Real Zaragoza
1-0
Elche

 
Helsingborg
2-0
Östersund

 
Brage
1-1
GAIS

 
Kasımpaşa
0-1
Ankaragücü

Kayserispor
2-3
Galatasaray

 
Borussia Mönchengladbach
1-3
RB Leipzig

 
1. FC Nürnberg
2-2
Heidenheim

Sandhausen
1-0
Darmstadt 98

 
Desna
0-0
Karpaty Lviv

 
Tarpeda
0-3
Torpedo BelAZ

Gorodeya
3-2
Dnyapro

 
Bala Town
0-1
Connah's Quay

Cardiff MU
1-0
Newtown

Carmarthen Town
0-1
Barry Town United

Cefn Druids
1-2
Aberystwyth Town

Airbus UK
2-3
Caernarfon Town