ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 9 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

174

matcher

174

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Shirak
3-1
Pyunik

Yerevan
1-2
Ararat-Armenia

 
Sabah
0-1
Keşlə

Qarabağ
3-0
Qəbələ

 
Standard Liège
2-1
Kortrijk

Royal Excel Mouscron
2-0
Eupen

 
Femte omgången
Rupel Boom
2-3
Vosselaar

KFC Duffel
2-1
Knokke

Cappellen
1-0
VW Hamme

Rebecq
2-1
Tilleur

Francs Borains
6-1
Torhout

Ronse
4-2
Olympia Wijgmaal

 
Dunav 2010
1-1
CSKA Sofia

Ludogorets
0-0
Slavia Sofia

 
AEL
0-0
Anorthosis

 
Lyngby
2-0
Randers

Esbjerg
2-2
Silkeborg

SønderjyskE
0-2
Midtjylland

Brøndby
0-3
AGF

FC København
3-1
Nordsjælland

 
Bournemouth
1-3
Manchester City

Tottenham Hotspur
0-1
Newcastle United

Wolverhampton Wanderers
1-1
Burnley

 
Swansea City
3-0
Birmingham City

 
Paide
5-0
Maardu

Tulevik
1-1
Tallinna Kalev

 
IFK Mariehamn
1-0
SJK

RoPS
3-0
Lahti

 
Monaco
2-2
Nîmes Olympique

Strasbourg
0-2
Stade rennais

Paris Saint-Germain
4-0
Toulouse

 
HB
3-1
Víkingur

Skála
1-2
NSÍ

EB / Streymur
0-1

ÍF
1-1
TB

AB
1-2
B36

 
WIT Georgia
0-0
Saburtalo

Dinamo Tbilisi
2-2
Rustavi

 
Atromitos
1-1
AEL

Panionios
1-2
Volos

PAOK
2-1
Panaitolikos

AEK
1-2
Xanthi

 
Första omgången
M. Alexandros Iasmos
0-3
Pandramaikos

Ethnikos Alexandroupoli
0-7
Aetos Orfani

Panserraikos
*2-2 f
Orfeas Xanthi

Information Panserraikos vidare efter 6-5 på straffar.

Edessaikos
1-2
Thermaikos Thermis

Elassona
*0-0 f
Souli Paramythia

Information Elassona vidare efter 4-2 på straffar.

Atalanti
2-0
Meteora

Thinaliakos
2-1
Potamia

Pallixouriakos
0-1
Xenophon Krestena

Kalamata
Inst
Atromitos Patras

Korinthos
2-0
Leonidio

Pellana
2-0
Atromitos Agios Georgios

Nea Artaki
2-2* f
Ethnikos Piraeus

Information Ethnikos Piraeus vidare efter 5-4 på straffar.

Episkopi
1-0
Atsalenios

Acharnaikos
0-3
AEEK INKA

Paone
0-4
Karitsa

Makedonikos Foufas
3-2 f
M. Alexandros Kallithea

Apollo Efpaliou
3-0
Omiros Neochori

Pansamiakos Vathyllou
Inst
Aiolikos

 
Andra omgången
Crumlin United
3-1
Lucan United

 
KA
0-0
KR

Víkingur (Reykjavík)
1-0
Grindavík

 
Hapoel Kfar Saba
0-1
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
2-1
Ironi Kiryat Shmona

Beitar Jerusalem
0-0
Hapoel Be'er Sheva

 
Udinese
1-0
Milan

Cagliari
0-1
Brescia

Hellas Verona
1-1
Bologna

Roma
3-3
Genoa

Sampdoria
0-3
Lazio

SPAL
2-3
Atalanta

Torino
2-1
Sassuolo

 
Empoli
2-1
Juve Stabia

Perugia
2-1
Chievo

 
Astana
5-0
Taraz

Kaisar
0-2
Zhetysu

Aktobe
1-1
Irtysh

Kairat
0-1
Okzhetpes

 
Drita
3-0
Flamurtari

Kosova Vushtrri
1-1
Trepça'89

 
Inter Zaprešić
2-2
Lokomotiva Zagreb

Gorica
1-1
Istra 1961

Osijek
1-0
Hajduk Split

 
Jelgava
2-2
Daugavpils/Progress

Spartaks Jūrmala
2-4
Riga

Metta/LU
0-0
Valmiera/BSS

 
Palanga
0-2
Atlantas

 
Hostert
0-3
Racing

Jeunesse d'Esch
2-1
Victoria Rosport

Blue Boys Muhlenbach
3-2
Fola Esch

Etzella Ettelbrück
1-3
Mondorf-les-Bains

UNA Strassen
1-3
Differdange 03

 
Struga
2-1
Sileks

Shkupi
2-2
Renova

Akademija Pandev
2-0
Borec

Shkendija
1-1
Makedonija GjP

 
Dinamo-Auto
3-4
Speranţa Nisporeni

Codru Lozova
0-1
Petrocub

 
Budućnost
1-1
Zeta

 
RKC Waalwijk
0-3
ADO Den Haag

Utrecht
1-2
VVV

PEC Zwolle
2-2
Sparta Rotterdam

 
Molde
2-2
Odd

Brann
2-3
Tromsø

Haugesund
0-2
Lillestrøm

Kristiansund
4-0
Mjøndalen

Viking
2-2
Ranheim

Strømsgodset
2-1
Sarpsborg 08

 
Górnik Zabrze
3-0
Korona Kielce

ŁKS Łódź
2-3
Legia Warszawa

Zagłębie Lubin
0-3
Piast Gliwice

 
Marítimo
2-3
Tondela

Santa Clara
0-0
Belenenses

Portimonense
1-3
Sporting CP

Gil Vicente
1-1
Sporting Braga

Vitória Guimarães
1-1
Famalicão

 
Viitorul
4-0
Voluntari

Gaz Metan Mediaş
4-0
FCSB

 
Krylya Sovetov
1-2
Spartak Moskva

CSKA Moskva
3-0
Akhmat Grozny

Rostov
2-1
Rubin Kazan

Arsenal Tula
2-1
Orenburg

 
Sion
2-1
Luzern

St. Gallen
3-2
Lugano

Thun
0-4
Servette

 
Bačka Topola
2-0
Inđija

Radnički Niš
2-1
Spartak Subotica

 
St. Mirren
0-1
Rangers

Celtic
3-1
Hearts

 
Slovan Bratislava
1-1
Žilina

Nitra
1-2
DAC

 
Triglav
0-6
Celje

Rudar
2-2
Tabor Sežana

Maribor
4-0
Bravo

 
Deportivo Alavés
0-0
Espanyol

Mallorca
0-1
Real Sociedad

Leganés
0-1
Atlético Madrid

Barcelona
5-2
Real Betis

 
Ponferradina
1-1
Real Zaragoza

Sporting Gijón
1-1
Rayo Vallecano

Huesca
3-1
Deportivo La Coruña

Tenerife
3-2
Numancia

Extremadura UD
1-2
Fuenlabrada

 
IFK Norrköping
5-0
Helsingborg

Östersund
1-3
AIK

AFC Eskilstuna
0-2
Häcken

Malmö FF
0-1
Djurgården

 
Frej
2-3
Degerfors

Öster
1-3
Örgryte

Mjällby
3-2
Dalkurd

GAIS
2-0
Brommapojkarna

 
Viktoria Plzeň
4-0
Opava

Mladá Boleslav
4-2
České Budějovice

Slovan Liberec
3-1
Sparta Praha

 
Rizespor
2-1
Sivasspor

Trabzonspor
2-1
Yeni Malatyaspor

Galatasaray
1-1
Konyaspor

Antalyaspor
0-2
Denizlispor

 
RB Leipzig
2-1
Eintracht Frankfurt

Hertha BSC
0-3
Wolfsburg

 
1. FC Nürnberg
1-0
Osnabrück

Heidenheim
0-2
Sandhausen

Karlsruher SC
2-4
Hamburger SV

 
Karpaty Lviv
0-1
Zorya Luhansk

Shakhtar Donetsk
5-1
Mariupol

 
Puskás
4-1
Ferencváros

 
Torpedo BelAZ
1-1
Gorodeya

Dinamo Minsk
Inst
Tarpeda

Shakhtyor Soligorsk
3-1
Gomel

BATE Borisov
4-0
Slavia

 
Sturm Graz
2-0
Swarovski Tirol

Salzburg
5-0
Admira

Hartberg
2-2
Austria Wien