ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 9 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

198

matcher

197

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Vllaznia Shkodër
1-0
Laçi

Skënderbeu Korçë
3-0
Flamurtari

Tirana
1-0
Luftëtari Gjirokastër

Teuta Durrës
1-0
Bylis

 
Lori
1-0
Noah

Urartu
1-1
Gandzasar

 
Sumqayıt
0-3
Səbail

 
Sporting Charleroi
Inst
Club Brugge

Cercle Brugge
1-0
Waasland-Beveren

Sint-Truiden
0-0
Zulte-Waregem

Oostende
2-1
Mechelen

 
Femte omgången
Beerschot-Wilrijk
6-1
Dikkelvenne

Dessel Sport
3-1
Excelsior Virton

RFC Seraing
1-0
KSV Roeselare

Onhaye
0-1
Eendracht Aalst

Mandel United
1-0 f
Gullegem

Lommel
4-0
Temse

La Louvière Centre
1-2
Westerlo

Heist
0-4
Lokeren

 
Radnik Bijeljina
3-0
Mladost Doboj Kakanj

Čelik
0-0
Tuzla City

Sarajevo
2-1
Velež

Sloboda Tuzla
1-0
Zvijezda 09

Široki Brijeg
3-3
Željezničar

Zrinjski
4-0
Borac Banja Luka

 
Botev Plovdiv
2-1
Vitosha Bistritsa

Levski Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv

 
APOEL
Inst
Olympiakos

AEK
Inst
Apollon

Doxa
0-2
Omonia

 
Norwich City
2-3
Chelsea

Brighton & Hove Albion
0-2
Southampton

Manchester United
1-2
Crystal Palace

Sheffield United
1-2
Leicester City

Watford
1-3
West Ham United

Liverpool
3-1
Arsenal

 
Derby County
1-1
West Bromwich Albion

Barnsley
1-2
Luton Town

Blackburn Rovers
0-0
Cardiff City

Charlton Athletic
1-0
Brentford

Fulham
1-2
Nottingham Forest

Huddersfield Town
0-2
Reading

Hull City
1-3
Bristol City

Middlesbrough
1-1
Millwall

Preston North End
2-1
Sheffield Wednesday

Queens Park Rangers
3-1
Wigan Athletic

Stoke City
0-3
Leeds United

 
Portsmouth
Inst
Rotherham United

Bolton Wanderers
0-5
Ipswich Town

Bristol Rovers
3-1
Oxford United

Coventry City
1-0
Gillingham

Doncaster Rovers
2-1
Lincoln City

Fleetwood Town
2-0
Accrington Stanley

Milton Keynes Dons
0-4
Peterborough United

Rochdale
0-0
Blackpool

Shrewsbury Town
0-0
Burton Albion

Sunderland
3-1
Wimbledon

Tranmere Rovers
Inst
Bury

Wycombe Wanderers
4-3
Southend United

 
Bradford City
0-1
Forest Green Rovers

Cambridge United
1-2
Oldham Athletic

Carlisle United
2-2
Salford City

Cheltenham Town
2-2
Swindon Town

Colchester United
1-0
Northampton Town

Grimsby Town
5-2
Port Vale

Leyton Orient
2-3
Crawley Town

Macclesfield Town
1-0
Scunthorpe United

Mansfield Town
0-0
Stevenage

Morecambe
2-3
Exeter City

Newport County
1-0
Crewe Alexandra

Plymouth Argyle
3-0
Walsall

 
Nõmme Kalju
2-1
FCI Levadia

Trans
0-1
Flora

 
Tredje omgången
ReUnited
5-2
NPM Silmet

 
Honka
0-1
HJK

KuPS
5-0
VPS

 
Amiens SC
1-2
Nantes

Dijon
0-2
Girondins Bordeaux

Angers
3-0
Metz

Stade brestois 29
1-0
Stade Reims

 
Troyes
2-0
Lens

 
Chikhura
3-2
Lokomotivi Tbilisi

Dila
2-2
Torpedo Kutaisi

 
College 1975
1-9
Mons Calpe

St Joseph's
3-0
Manchester 62

 
Lamia
1-1
Panathinaikos

Aris
1-1
OFI

Olympiakos
1-0
Asteras Tripolis

 
Första omgången
Tilikratis
16 : 00
Sellana

 
Andra omgången
Glengad United
0-2
Waterford

Sligo Rovers
6-2
Limerick

 
ÍA
2-1
ÍBV

 
Maccabi Haifa
4-3
Hapoel Ra'anana

Hapoel Hadera
1-1
Ashdod

Sektzia Nes Tziona
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Parma
0-1
Juventus

Fiorentina
3-4
Napoli

 
Crotone
0-0
Cosenza

Salernitana
3-1
Pescara

Ascoli
3-1
Trapani

Cittadella
0-3
Spezia

Venezia
1-2
Cremonese

Virtus Entella
1-0
Livorno

 
Ordabasy
3-2
Shakhtyor Karagandy

Tobol
2-0
Atyrau

 
Ferizaj
0-3
Gjilani

Balkani
3-1
Feronikeli

 
Slaven Koprivnica
1-1
Varaždin

Inter Zaprešić
Avbr
Lokomotiva Zagreb

 
Liepāja
1-2
Ventspils

 
Stumbras
0-3
Kauno Žalgiris

 
UT Pétange
4-1
Rodange

 
Vardar
2-0
Rabotnički

 
Tarxien Rainbows
0-4
Mosta

Gudja United
1-1
Hibernians

Balzan
2-1
Sliema Wanderers

 
Milsami
1-1
Zimbru

Sfîntul Gheorghe
1-2
Sheriff

 
Grbalj
0-2
Petrovac

OFK Titograd
3-1
Kom

Sutjeska
1-2
Podgorica

Iskra
2-0
Rudar

 
Willem II
2-1
Emmen

Heracles
1-1
Vitesse

Heerenveen
0-0
Twente

 
Ballymena United
1-2
Glentoran

Carrick Rangers
0-1
Cliftonville

Coleraine
0-0
Institute

Crusaders
2-2
Larne

Dungannon Swifts
2-1
Glenavon

Linfield
Inst
Warrenpoint Town

 
Rosenborg
3-2
Stabæk

 
Cracovia Kraków
3-1
Arka Gdynia

Lechia Gdańsk
1-1
Śląsk Wrocław

Raków Częstochowa
2-3
Lech Poznań

 
Benfica
0-2
Porto

Boavista
1-1
Paços de Ferreira

 
Academica Clinceni
1-1
Sepsi

CFR Cluj
4-1
Botoşani

 
Tambov
0-1
Dinamo Moskva

Ufa
1-0
Zenit Sankt-Petersburg

FK Krasnodar
1-1
Lokomotiv Moskva

 
Neuchâtel Xamax
0-3
Basel

Young Boys
4-0
Zürich

 
Javor Ivanjica
2-2
Napredak

Rad Beograd
2-0
Mačva Šabac

Radnik Surdulica
Inst
Partizan

Proleter Novi Sad
0-1
Vojvodina

Crvena Zvezda
Inst
Čukarički

Voždovac
2-0
Mladost Lučani

 
Hamilton Academical
1-3
Motherwell

Hibernian
2-2
St. Johnstone

Kilmarnock
0-0
Aberdeen

Ross County
1-4
Livingston

 
Pohronie
0-4
Trenčín

Zemplín Michalovce
1-1
Sereď

Ružomberok
0-1
Spartak Trnava

 
Domžale
Inst
Aluminij

Olimpija
1-1
Mura

 
Osasuna
0-0
Eibar

Real Madrid
1-1
Real Valladolid

Celta de Vigo
1-0
Valencia

Getafe
1-1
Athletic Club

 
Real Oviedo
1-1
Lugo

Racing Santander
1-1
Almería

Mirandés
1-2
Cádiz

Alcorcón
1-2
Elche

Málaga
1-1
Las Palmas

 
Sirius
3-4
Örebro

 
Syrianska
1-2
Västerås SK

 
Zlín
1-4
Karviná

Příbram
4-0
Jablonec

Slavia Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Ankaragücü
1-1
Kayserispor

Alanyaspor
4-1
Kasımpaşa

İstanbul Başakşehir
1-2
Fenerbahçe

 
1899 Hoffenheim
3-2
Werder Bremen

Fortuna Düsseldorf
1-3
Bayer Leverkusen

Mainz 05
1-3
Borussia Mönchengladbach

Augsburg
1-1
Union Berlin

Paderborn
1-3
Freiburg

Schalke 04
0-3
Bayern München

 
Hannover 96
1-1
Greuther Fürth

Jahn Regensburg
1-3
Arminia Bielefeld

Bochum
3-3
Wehen Wiesbaden

 
Kolos Kovalivka
0-3
Vorskla Poltava

Oleksandria
0-3
Desna Chernihiv

Dynamo Kyiv
1-1
Olimpik Donetsk

 
Honvéd
2-3
Debrecen

Várda SE
2-0
Újpest

Paksi SE
0-2
Fehérvár

Diósgyőr
0-3
Mezőkövesd-Zsóry

Kaposvári Rákóczi
0-4
Zalaegerszegi TE

 
Vitebsk
0-0
Neman Grodno

Dinamo Brest
6-2
Energetyk-BDU

 
Rapid Wien
1-2
LASK

Wolfsberger AC
5-2
Rheindorf Altach

Mattersburg
0-1
St. Pölten