ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 9 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

30

matcher

30

resultat

11

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Pyunik
1-4
Ararat

 
Neftçi
1-1
Sabah

 
Sarajevo
2-1
Radnik Bijeljina

 
Lokomotiv Plovdiv
3-1
Dunav 2010

 
AGF
2-0
Horsens

 
Wolverhampton Wanderers
1-1
Manchester United

1-1 R+uben Neves (55)

0-1 Anthony Martial (27)

Publik 31 314

 
SJK
0-0
RoPS

VPS
2-1
IFK Mariehamn

Lahti
3-2
Honka

 
Auxerre
2-2
EA Guingamp

1-2 Yanis Merdji (56)
2-2 Remy Dugimont (straff, 83)

0-1 Yeni NäGbakoto (18)
0-2 Lucas Deaux (32)

 
Waterford
1-5
Shamrock Rovers

 
Semifinal
Dundalk
6-1
Bohemians

 
KR
1-0
Víkingur (Reykjavík)

Breiðablik
3-3
Valur

 
Placeringsmatcher
Ashdod
*1-1
Bnei Yehuda

Information Ashdod vidare efter 4-2 på straffar.

Hapoel Tel Aviv
2-3
Hapoel Kfar Saba

 
Första omgången
Novo Crnilishte
0-22
Bregalnica Štip

 
Sarpsborg 08
1-1
Bodø/Glimt

 
Korona Kielce
0-1
Pogoń Szczecin

 

0-1 Sebastian Kowalczyk (17)

 
Tondela
1-2
Portimonense

1-2 Richard (84)

0-1 Aylton Boa Morte (36)
0-2 Iury (45)

 
Voluntari
0-3
Gaz Metan Mediaş

Astra
1-1
Viitorul

 
Spartak Moskva
2-1
CSKA Moskva

1-0 Samuel Gigot (59)
2-1 Samuel Gigot (79)

1-1 Mario Fernandes (68)

Publik 44 434

 
Helsingborg
1-2
IFK Göteborg

1-0 Max Svensson (45+2)

1-1 Robin Söder (71)
1-2 Lasse Vibe (88)

Publik 9 094

Elfsborg
4-1
Östersund

1-0 Jesper Karlsson (13)
2-0 Per Frick (17)
3-0 Jesper Karlsson (23)
4-1 Deniz Hummel (90+3)

3-1 Tom Pettersson (79)

Publik 4 130

Djurgården
3-0
AFC Eskilstuna

1-0 Mohamed Buya Turay (3)
2-0 Markus Danielsson (17)
3-0 Niklas Bärkroth (69)

 

Publik 13 255

 
Varberg
0-0
Brage

Publik 1 512

 
Fenerbahçe
5-0
Gazişehir Gaziantep

1-0 Viktor Moses (straff, 6)
2-0 Vedat Muriqi (17)
3-0 Emre Belözoğlu (straff, 24)
4-0 Nabil Dirar (74)
5-0 Ferdi Kadıoğlu (88)

 

 
Osnabrück
4-0
Darmstadt 98

1-0 Etienne Amenyido (16)
2-0 Kevin Wolze (51)
3-0 Anas Ouahim (72)
4-0 Marcos Álvarez (79)

 

Publik 14 101

 
Slutsk
0-5
Shakhtyor Soligorsk