ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 15 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

5

tävlingar

34

matcher

34

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Tredje kvalomgången, match 2:2
HJK
2-2
Riga

Information HJK vidare med sammalagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

Dinamo Tbilisi
1-1
Feyenoord

Information Feyenoord vidare med sammanlagt 5-1.

Spartak Moskva
2-1
Thun

Information Spartak Moskva vidare med sammanlagt 5-3.

Sūduva
2-1
Maccabi Tel Aviv

Information Sūduva vidare med sammanlagt 4-2.

BATE Borisov
0-0
Sarajevo

Information BATE Borisov vidare med sammanlagt 2-1.

AIK
1-1
Sheriff

Information AIK vidare med sammanlagt 3-2.

Shakhtyor Soligorsk
1-1
Torino

Information Torino vidare med sammanlagt 6-1.

Apollon
3-1
Austria Wien

Information Apollon vidare med sammanlagt 5-2.

Mladá Boleslav
0-1
FCSB

Information FCSB vidare med sammanlagt 1-0.

Yeni Malatyaspor
1-0
Partizan

Information Partizan vidare med sammanlagt 3-2.

Zorya Luhansk
1-0
CSKA Sofia

Information Zorya Luhansk vidare med sammanlagt 2-1.

Bnei Yehuda
2-1
Neftçi

Information Bnei Yehuda vidare med sammanlagt 4-3.

The New Saints
0-4
Ludogorets

Information Ludogorets vidare med sammanlagt 9-0.

Hapoel Be'er Sheva
3-1
IFK Norrköping

Information Hapoel Be'er Sheva vidare med sammanlagt 4-2.

Trabzonspor
2-1
Sparta Praha

Information Trabzonspor vidare med sammanlagt 4-3.

Valletta
0-4
Astana

Information Astana vidare med sammanlagt 9-1.

Viktoria Plzeň
2-1 f
Royal Antwerp

Information Royal Antwerp vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Zrinjski
1-0
Malmö FF

Information Malmö FF vidare med sammanlagt 3-1.

AEK
1-1
Universitatea Craiova

Information AEK vidare med sammanlagt 3-1.

PSV
0-0
Haugesund

Information PSV vidare med sammanlagt 1-0.

Aris
3-1 f
Molde

Information Molde vidare med sammanlagt 4-3.

Strasbourg
1-0
Lokomotiv Plovdiv

Information Strasbourg vidare med sammanlagt 2-0.

AZ
4-0
Mariupol

Information AZ vidare med sammanlagt 4-0.

Gent
3-0
AEK Larnaca

Information Gent vidare med sammanlagt 4-1.

Eintracht Frankfurt
1-0
Vaduz

Information Eintracht Frankfurt vidare med sammanlagt 6-0.

Sporting Braga
3-1
Brøndby

Information Sporting Braga vidare med sammanlagt 7-3.

Wolverhampton Wanderers
4-0
Pyunik

Information Wolverhampton Wanderers vidare med sammanlagt 8-0.

Rangers
3-1
Midtjylland

Information Rangers vidare med sammanlagt 7-3.

Aberdeen
0-2
Rijeka

Information Rijeka vidare med sammanlagt 4-0.

Espanyol
3-0
Luzern

Information Espanyol vidare med sammanlagt 6-0.

 
SJK
0-2
IFK Mariehamn

 
Semifinal
Första omgången
Bravo
1-4 f
Rudar