ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 14 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

158

matcher

140

resultat

7

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Tredje kvalomgången, match 2:2
Saburtalo
0-2
Ararat-Armenia

 

0-1 Anton Kobyalko (10)
0-2 Petros Avetisyan (straff, 67)

Information Ararat-Armenia vidare med sammanlagt 3-2.

Vitória Guimarães
6-0
Ventspils

1-0 Davidson (28)
2-0 Rochina (48)
3-0 Rochina (58)
4-0 João Carlos (79)
5-0 João Pedro (80)
6-0 Pêpê Rodrigues (86)

 

Information Vitória Guimarães vidare med sammanlagt 9-0.

Atromitos
0.2
Legia Warszawa

 

0-1 Pawel Stolarski (29)
0-2 Valeriane Gvilia (51)

Information Legia Warszawa vidare med sammanlagt 2-0.

 
Liverpool
*2-2 f
Chelsea

1-1 Sadio Mané (48)
2-1 Sadio Mané (95)

0-1 Olivier Giroud (36)
2-2 Jorginho (straff, 101)

Publik på Vodafone Park, Istanbul, Turkiet

Information Liverpool vinnare efter 5-4 på straffar.

 
Första omgången
Vejle
0-1
Fredericia

 
Extra förkval, omspel
Guisborough Town (9)
1-0
North Shields (9)

Stockton Town (9)
5-1
Nostell Miners Welfare (10)

Penistone Church (9)
2-5
Skelmersdale United (9)

Coventry United (9)
0-1
Coventry Sphinx (9)

Wroxham (9)
3-2
Kirkley & Pakefield (9)

Long Melford (9)
*3-3 f
Southend Manor (9)

Information Long Melford (9) vidare efter 5-4 på straffar.

White Ensign (10)
3-1 f
Woodford Town (9)

Brackley Town Saints (9)
1-2
Wantage Town (8)

Baffins Milton Rovers (9)
2-1
Alresford Town (9)

 
Andra omgången
Rasmus Värki
19:15
Eston Villa

 
ÍF
2-4
NSÍ

 
Lions Gibraltar
0-0
Europa Point

 
Semifinal
FH
3-1
KR

1-0 Steven Lennon (straff, 9)
2-1 Brandur Olsen (40)
3-1 Morten Beck (71)

1-1 Finnur Pálmason (14)

 
Kvalomgång
Suhopolje
2-6
Oriolik Oriovac

 
Petrovac
0-2
Zeta

Budućnost
3-1
Kom

Grbalj
1-1
Podgorica

OFK Titograd
0-1
Rudar

 
Stabæk
1-1
Vålerenga

Kristiansund
1-2
Bodø/Glimt

Viking
2-1
Sarpsborg 08

 
Andra omgången
Sănătatea Darabani
0-3
Foresta Suceava

Viitorul Liteni
2-2* f
Ceahlăul Piatra Neamţ

Information Ceahlăul Piatra Neamţ vidare efter straffar.

Unirea Mirceşti
3-2
Ştiinţa Miroslava

Viitorul Curiţa
0-1
Târgu Secuiesc

Universitatea Galaţi
1-2
Focşani

Avântul Zărneşti
16 : 30
Metalul Buzău

Viitorul Ianca
2-3
Făurei

Victoria Cumpăna
3-0
Pescăruşul Sarichioi

Bărăganul Ciulniţa
2-5
Unirea Slobozia

Înainte Modelu
0-5
Popești-Leordeni

CSA Steaua Bucureşti
2-1
Mostiştea Ulmu

Viitorul Domneşti
0-9
Tunari

Flacăra Moreni
4-1 f
Pucioasa

Săcele
1-6
Olimpic Cetate

Ajax Botoroaga
1-3
Alexandria

Real Bradu
0-3
Vediţa Coloneşti

CS Cârcea
3-4
Filiaşi

Minerul Costeşti
2-3
Flacăra Horezu

Inter Petrila
3-2
Metalurgistul Cugir

Voinţa Lupac
1-0
Hunedoara

Ghiroda şi Giarmata Vii
3-1
Dumbrăviţa

Progresul Pecica
2-3
Crişul Chişineu Criş

Naţional Sebiş
0-2
Gloria Lunca Teuz Cermei

Olimpia Satu Mare
0-5
Sânmartin

Unirea Alba Iulia
1-2
Industria Galde de Jos

CS Floreşti
0-4
Unirea Dej

Arieşul Turda
2-3
Sănătatea Cluj

Măgura Cisnădie
2-0
Municipal Braşov

Unirea Ungheni
2-1
Odorheiu Secuiesc

ACS Gloria Bistriţa
16 : 30
Avântul Reghin

 
Zürich
2-1
St. Gallen

 
Andra omgången
Krásnohorské Podhradie
0-6
Zemplín Michalovce

Baník Lehota p.Vtáčnikom
0-3
Zlaté Moravce

Lokomotíva Zvolen
0-2
Sereď

Jednota Bánová
2-3
Spartak Trnava

Liptovská Štiavnica
Inst
Slovan Bratislava

Selce
0-9
Pohronie

MŠK Tisovec
1-8
Trenčín

Rohožník
0-1
Senica

Podkonice
0-4
DAC

Rudňany
17 : 00
Podbrezová

Družstevník Malá Mača
0-6
Skalica

Námestovo
1-6
Liptovský Mikuláš

Družstevník Zvončín
0-8
Petržalka

Tatran VLM
0-4
Slavoj Trebišov

Lokomotíva DNV
*1-1 f
Šamorín

Information Lokomotíva DNV vidare efter straffar.

Javorník Makov
0-1
Púchov

Milénium
17 : 00
FK Košice

Pezinok
*1-1 f
Rača

Information Pezinok vidare efter straffar.

Pivovar Veľký Šariš
17 : 00
Tatran Prešov

Sečovská Polianka
17 : 00
Vranov nad Topľou

Štart Hrabušice
1-3
Stará Ľubovňa

Demjata
17 : 00
Šarišské Michaľany

Gelnica
17 : 00
Spišské Podhradie

Spartak Medzev
17 : 00
Slávia TU Košice

Kechnec
17 : 00
Ťahanovce

Spartak Medzilaborce
17 : 00
Strážske

Agrifop Stakcin
17 : 00
Kamenica nad Cirochou

Trenčianske Stankovce
3-0
Častkovce

Kostolné Kračany
2-4
Družstevník Ra…

Partizán Domaniža
4-0
Beluša

Plevník-Drienové
1-6
Malženice

Slovan Levice
3-1
Nové Zámky

Ďarmoty
17 : 00
Fiľakovo

Hajnáčka
3-4
Novohrad Lučenec

Zemianske Kostoľany
1-2
Dolné Vestenice

Tatran Uhrovec
17 : 00
Družstevník Bešenov

Šurany
1-2
Marcelová

Veľké Lovce
4-1
Veľký Ďur

Šoporňa
2-4
Družstevník Jacovce

Horná Krupá
2-1
Galanta

Nafta Gbely
17 : 00
Boleráz

Pokrok Stará Bystrica
1-3
Spartak V. nad Kysucou

Predmier
4-2
Oravské Veselé

Tatran Chlebnice
1-2
Oravská Poruba

Strečno
5-0
Tvrdošín

Hontianske Nemce
1-4
Rakytovce

OŠK Lieskovec
1-4
Šalková

Dunajská Lužná
8-2
Slovenský Grob

Švošov
0-6
Ružomberok

Veľké Ripňany
1-5
Pata

Alekšince
3-1
Solčany

 
Första omgången
Videm
1-4
Tabor Sežana

Bistrica
2-2* f
Brda Dobrovo

Information Brda Dobrovo vidare efter 4-3 på straffar.

Bled
1-3
Celje

Brežice
1-2
Triglav

Grad
1-4
Krško

Partizan Pesnica
1-5
Gorica

Odranci
1-3
Aluminij

Tolmin
3-2
Šampion Celje

Šencur
0-1
Nafta

Dobrovce
0-10
Radomlje

Koper
6-0
Beltinci

 
Andra omgången
Carlstad United
2-3
AFC Eskilstuna

1-0 Claes Nyman (23)
2-0 Erik Sachs (38)

2-1 Dzenis Kozica (42)
2-2 Adi Nalic (62)
2-3 Dzenis Kozica (79)

Lund
0-1
Varberg

Stocksund
0-1
Östersunds FK

 

0-1 Charlie Colkett (20)

 
Första omgången
Aritma Praha
0-1
Admira Praha

Olešnice u Bouzova
2-1
Viktoria Otrokovice

Motorlet Praha
4-0
Chomutov

Český Brod
1-3
Slovan Velvary

Baník Souš
0-3
Baník Sokolov

Kolín
0-1
Ústí nad Orlicí

Dětmarovice
1-7
Třinec

Beskyd Frenštát
1-2
Hlučín

Humpolec
0-9
Vysočina Jihlava

Komárov
0-1
Loko Vltavín

Hanácká
17 : 00
Vítkovice

Sokol Lanžhot
17 : 00
Znojmo

Letohrad
0-3
Hradec Králové

Český lev - Union-Beroun
0-7
Dukla Praha

Nový Jičín
2-3
Frýdek-Místek

Slovan Rosice
4-2
Velké Meziříčí

Jiskra Rýmařov
2-3
Uničov

Skaštice
3-5
Líšeň

Spartak Soběslav
0-2
Benešov

Sokol Libiš
0-2
Sokol Zápy

Sokol Srbice
1-2
Králův Dvůr

Strání
1-3
Prostějov

Unie Hlubina
1-2
Dolní Benešov

Valašské Meziříčí
4-2 f
Slavičín

Velké Hamry
0-4
Varnsdorf

Tatran Všechovice
0-4
Odra Petřkovice

Ždírec nad Doubravou
3-1 f
Stará Říše

Zbuzany
1-3
Jiskra Domažlice

Tatran Sedlčany
0-4
Táborsko

Sokol Hostouň
2-1
Karlovy Vary

Přepeře
6-2
Dvůr Králové

Ostrá
1-3
Vlašim

Slaný
0-4
Slavoj Vyšehrad

HFK Olomouc
0-3
Zbrojovka Brno

Libčany
0-3
Chlumec nad Cidlinou

Dobříš
0-2
Písek