ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 2 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

18

tävlingar

32

matcher

32

resultat

13

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Shirak
3-1
Banants

Ararat
1-0
Yerevan

 
Club Brugge
6-0
Sint-Truiden

 
Vitosha Bistritsa
1-3
Arda

Cherno More
0-0
Slavia Sofia

 
Silkeborg
2-3
Hobro

 
Luton Town
3-3
Middlesbrough

1-1 Sonny Bradley (17)
2-1 Martin Cranie (24)
3-3 Jamie Collins (85)

0-1 Ashley Fletcher (7)
2-2 Britt Assombalonga (37)
2-3 Lewis Wing (68)

Publik 10 053

 
Tammeka
2-0
Maardu

 
Andra omgången
ReUnited
5-1
Poseidon

 
Paris FC
1-1
Sochaux-Montbéliard

1-0 Axel Bamba (24)

1-1 Fabien Ourega (68)

Auxerre
2-0
Le Mans

1-0 Yanis Merdji (74)
2-0 Yanis Merdji (82)

 

Troyes
1-2
Clermont Foot 63

1-0 Yoann Touzghar (15)
Utvisning Dylan Chambost (90+4)

1-1 Cafimipon Gomis (49)
1-2 Florent Ogier (77)

Grenoble Foot 38
0-1
Ajaccio

 

0-1 Mounaim El Idrissy (87)

LB Châteauroux
0-0
Rodez

Le Havre
1-1
Chamois niortais

1-1 Tino Kadewere (59)

0-1 Valentin Jacob (23)

Orléans
0-1
Chambly

Utvisning Cedric Cambon (32)

0-1 Florian David (34)
Utvisning Maxime Dequaire (84)

Valenciennes
1-1
Nancy Lorraine

1-0 Gauthier Hein (39)

1-1 Vágner (76)

 
UCD
1-3
Derry City

Cork City
0-1
St Patrick's Athletic

Finn Harps
1-0
Bohemians

 
Dinamo Zagreb
3-1
Gorica

 
PEC Zwolle
1-3
Willem II

1-0 Lennart Thy (39)

1-1 Evangelos Pavlidis (41)
1-2 Clint Leemans (självmål, 47)
1-3 Evangelos Pavlidis (72)

Publik 13 824

 
Arka Gdynia
1-1
Korona Kielce

Zagłębie Lubin
2-2
Jagiellonia Białystok

 
Dinamo Bucureşti
4-2
Academica Clinceni

 
Mladost Lučani
1-1
Proleter Novi Sad

 
Celje
2-2
Bravo

 
Opava
0-2
Baník Ostrava

 
Kvalomgång
Dobříš
5-2
Klatovy

 
Bochum
3-3
Arminia Bielefeld

1-2 Danny Blum (straff, 74)
2-2 Silvere Ganvoula (79)
3-2 Simon Zoller (85)

0-1 Andreas Voglsammer (54)
0-2 Fabian Klos (56)
3-3 Anthony Losilla (självmål, 90+1)

Publik 21 708

Sandhausen
0-1
Osnabrück

 

0-1 Marcos Álvarez (78)

Publik 5 025

St. Pauli
1-3
Greuther Fürth

1-2 Dimitrios Diamantakos (45)

0-1 Daniel Keita-Ruel (17)
0-2 Daniel Keita-Ruel (35)
1-3 Julian Green (70)

Publik 29 546