ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 1 augusti 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

2

tävlingar

44

matcher

44

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Andra kvalomgången, match 2:2
Astana
4-1
FC Santa Coloma

Information Astana vidare med sammanlagt 4-1.

Ordabasy
2-3
Mladá Boleslav

Information Mladá Boleslav vidare med sammanlagt 4-3.

Kairat
1-1
Hapoel Be'er Sheva

Information Hapoel Be'er Sheva vidare med sammanlagt 3-1.

Viitorul
2-1
Gent

Information Gent vidare med sammanlagt 7-5.

Zorya Luhansk
1-0
Budućnost

Information Zorya Luhansk vidare med sammanlagt 4-1.

Universitatea Craiova
0-0 f
Honvéd

Information Universitatea Craiova vidare med sammanlagt 0-0 och 3-1 på straffar.

Riga
2-1
Piast Gliwice

Information Riga vidare med sammanlagt 4-4 och fler mål på bortaplan.

Häcken
0-3
AZ

Information AZ vidare med sammanlagt 3-0.

Levski Sofia
0-4
AEK Larnaca

Information AEK Larnaca vidare med sammanlagt 7-0.

Debrecen
1-4
Torino

Information Torino vidare med sammanlagt 7-1.

Sheriff
1-1
Partizani Tirana

Information Sheriff vidare med sammanlagt 2-1.

0-1
Luzern

Information Luzern vidare med sammanlagt 2-0.

AEL
0-1
Aris

Information Aris vidare med sammanlagt 1-0.

Liepāja
0-1
IFK Norrköping

Information IFK Norrköping vidare med sammanlagt 3-0.

Malmö FF
3-2
Domžale

Information Malmö FF vidare med sammanlagt 5-4.

Vaduz
2-0 f
Fehérvár

Information Vaduz vidare med sammanlagt 2-1.

Neftçi
3-0
Arsenal Tula

Information Neftçi vidare med sammanlagt 4-0.

KuPS
0-0
Legia Warszawa

Information Legia Warszawa vidare med sammanlagt 1-0.

Dinamo Tbilisi
3-0
Qəbələ

Information Dinamo Tbilisi vidare med sammanlagt 5-0.

Zrinjski
2-1 f
Utrecht

Information Zrinjski vidare med sammanlagt 3-2.

Atromitos
3-2
DAC

Information Atromitos vidare med sammanlagt 5-3.

Jablonec
0-0
Pyunik

Information Pyunik vidare med sammanlagt 2-1.

Maccabi Haifa
2-1
Strasbourg

Information Strasbourg vidare med sammanlagt 4-3.

Apollon
3-1 f
Shamrock Rovers

Information Apollon vidare med sammanlagt 4-3.

Ludogorets
4-0
Valur

Information Ludogorets vidare med sammanlagt 5-1.

Brøndby
4-1 f
Lechia Gdańsk

Information Brøndby vidare med sammanlagt 5-3.

Esbjerg
0-0
Shakhtyor Soligorsk

Information Shakhtyor Soligorsk vidare med sammanlagt 2-0.

Olimpija
0-1
Yeni Malatyaspor

Information Yeni Malatyaspor vidare med sammanlagt 3-2.

Progrès Niederkorn
0-0
Rangers

Information Rangers vidare med sammanlagt 2-0.

Gzira United
2-2
Ventspils

Information Ventspils vidare med sammanlagt 6-2.

Eintracht Frankfurt
2-1
Flora

Information Eintracht Frankfurt vidare med sammanlagt 4-2.

Sturm Graz
2-1
Haugesund

Information Haugesund vidare med sammanlagt 3-2.

FCSB
2-3
Alashkert

Information FCSB vidare med sammanlagt 5-3.

Linfield
1-0
HB

Information Linfield vidare med sammanlagt 3-2.

Osijek
1-0* f
CSKA Sofia

Information CSKA Sofia vidare med sammanlagt 1-1 och 4-3 på straffar.

Aberdeen
5-0
Chikhura

Information Aberdeen vidare med sammanlagt 6-1.

Spartak Trnava
3-1
Lokomotiv Plovdiv

Information Lokomotiv Plovdiv vidare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

Crusaders
1-4
Wolverhampton Wanderers

Information Wolverhampton Wanderers vidare med sammanlagt 6-1.

Vitória Guimarães
4-0
Jeunesse d'Esch

Information Vitória Guimarães vidare med sammanlagt 5-0.

Partizan
3-0
Connah's Quay

Information Partizan vidare med sammanlagt 4-0.

Stjarnan
1-3
Espanyol

Information Espanyol vidare med sammanlagt 7-1.

 
Andra omgången
Loo
0-1
Eston Villa II

Järva-Jaani
1-10
Tartu Welco

Põhja-Tallinna JK Volta
6-0
Jõgeva Wolves