ecst.se fotboll

Resultatservice:

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

54

matcher

29

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Andra kvalomgången, match 2:2
HJK
2-1
Crvena Zvezda

Information Crvena Zvezda vidare med sammanlagt 3-2.

Rosenborg
2-0
BATE Borisov

Information Rosenborg vidare med sammanlagt 3-2.

Qarabağ
3-0
Dundalk

Information Qarabağ vidare med sammanlagt 4-1.

AIK
3-2 f
Maribor

Information Maribor vidare med sammanlagt 4-4 och fler mål på bortaplan.

FC København
1-0
The New Saints

Information FC København vidare med sammanlagt 3-0.

 
Andra kvalomgången, match 2:2
Čukarički
1-3
Molde

Information Molde vidare med sammanlagt 3-1.

 
Andra omgången
K-Järve JK Järve
0-1
Võru FC Helios

Läänemaa Haapsalu
1-5
Flora II

 
Första omgången
Ajax Botoroaga
16 : 30
Sporting Roşiori

Recolta Gura Şuţii
16 : 30
Real Bradu

Minerul Costeşti
16 : 30
Unirea Bascov

Slatina
16 : 30
Vediţa Coloneşti

CS Cârcea
16 : 30
Strehaia

Unirea Cruşeţ
0-5
Inter Petrila

Cetate Deva
0-9
Hunedoara

Voinţa Lupac
6-3
CSM Lugoj

Millenium Giarmata
1-2
Ghiroda şi Giarmata Vii

Avântul Periam
1-2
Progresul Pecica

Măgura Cisnădie
16 : 30
Avrig

Voinţa Stremţ
0-5
Unirea Alba Iulia

Ocna Mureș
0-2 f
Industria Galda de Jos

Sânmartin
8-2
Unirea Tășnad

Olimpia Satu Mare
wo
SCM Zalău

Information Olimpia Satu Mare vidare på walkover.

CS Floreşti
16 : 30
Iernut

Unirea Ungheni
16 : 30
MSE Târgu Mureş

Dumitra
wo
ACS Gloria Bistriţa

Information ACS Gloria Bistriţa vidare på walkover.

Progresul Şomcuţa Mare
2-6
Unirea Dej

Viitorul Albeşti
16 : 30
Sănătatea Darabani

Viitorul Liteni
16 : 30
Şomuz Fălticeni

Unirea Mirceşti
16 : 30
Paşcani

Bradu Borca
16 : 30
Ceahlăul Piatra Neamţ

CSM FC Vaslui
1-4
Viitorul Curiţa

Avântul Zărneşti
16 : 30
Mausoleul Mărăşeşti

Gheorgheni
16 : 30
Odorheiu Secuiesc

Păpăuţi
16 : 30
Târgu Secuiesc

Viitorul Ianca
16 : 30
Sportul Chiscani

Universitatea Galaţi
16 : 30
Sporting Lieşti

Râmnicu Sărat
16 : 30
Făurei

Pescăruşul Sarichioi
16 : 30
Medgidia

Bărăganul Ciulniţa
16 : 30
Agricola Borcea

CSA Steaua Bucureşti
8-0
Mihai Bravu

Vulturii Pasărea
16 : 30
Viitorul Domneşti

Blejoi Vispeşti
16 : 30
Flacăra Moreni

Săcele
16 : 30
Hărman

Mostiştea Ulmu
16 : 30
Olteniţa

Victoria Cumpăna
19 : 00
Axiopolis

 
Syrianska
1-1
Öster

 
Kvalomgång
Spartak Soběslav
3-0
Jindřichův Hradec

 
Dnipro-1
2-0
Olimpik Donetsk

Oleksandria
1-3
Shakhtar Donetsk

Karpaty Lviv
0-2
Dynamo Kyiv