ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 27 juli 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

34

tävlingar

116

matcher

110

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Cercle Brugge
0-2
Standard Liège

Sint-Truiden
0-1
Royal Excel Mouscron

Zulte-Waregem
0-2
Mechelen

Waasland-Beveren
1-3
Club Brugge

 
Första omgången
Houtvenne
4-2
Berg en Dal

Albert Quévy-Mons
18:00
Sportive Brainoise

Dadizele
6-1
Jespo Comines-Warneton

Mariekerke
6-1
Schelle Sport

Walhain
19 : 00
Alken

Wielsbeke
0-2
Lauwe

Kobbegem
19 : 00
Elene-Grotenberge

Sporting Kampeenhout
*0-0 f
Ganshoren

Information Sporting Kampeenhout vidare efter 2-1 på straffar.

De Kempen
19 : 30
Beringen

Lille
3-0
Standard Elen

Gosselies Sports
19 : 30
Nismes

Huy
1-1* f
Grand-Leez

Information Grand-Leez vidare efter 4-3 på straffar.

Oostkamp
8-1
Lendelede Sport

Loenhout
20 : 00
Saint-Josse

Chaumont
0-0* f
Oppagne-Wéris

Information Oppagne-Wéris vidare efter 4-2 på straffar.

 
Sloboda Tuzla
2-2
Široki Brijeg

Radnik Bijeljina
3-0
Tuzla City

Mladost Doboj Kakanj
0-2
Željezničar

Borac Banja Luka
1-0
Zvijezda 09

 
Cherno More
1-1
Etar

Arda
3-1
Beroe

 
Horsens
0-2
FC København

 
Maardu
1-3
Trans

 
Andra omgången
Tallinna Wolves
5-1
Vastseliina

Kuressaare
12-1
Kadakas

 
Honka
1-2
Ilves

HJK
1-1
VPS

 
Le Mans
1-2
Lens

 
HB
3-0
TB

Skála
2-1
ÍF

AB
1-1
EB/Streymur

 
St Patricks Athletic
0-1
Dundalk

Sligo Rovers
1-1
Bohemians

 
Första omgången, gruppspel
Maccabi Netanya
2-0
Hapoel Haifa

Hapoel Tel Aviv
1-2
Hapoel Ra'anana

 
Okzhetpes
4-0
Aktobe

Zhetysu
2-0
Shakhter Karagandy

 
Slaven Koprivnica
0-3
Dinamo Zagreb

Lokomotiva Zagreb
0-1
Rijeka

 
Spartaks Jūrmala
1-2
Jelgava

 
Ajax
2-0
PSV

 
Cracovia Kraków
1-2
ŁKS Łódź

Jagiellonia Białystok
0-1
Raków Częstochowa

 
Académica
*1-1
Farense

Information Académica vinnare efter 4-3 på straffar.

 
Gaz Metan Mediaş
1-1
Sepsi

CFR Cluj
1-0
Dinamo Bucureşti

 
Ufa
2-1
Krylya Sovetov

Tambov
2-0
Spartak Moskva

FK Krasnodar
3-0
Sochi

 
Andra omgången
Spartak Vladikvakaz
2-2* f
Spartak Nalchik

Information Spartak Nalchik vidare efter 4-3 på straffar.

 
Basel
1-2
St. Gallen

Servette
0-0
Sion

 
Bačka Topola
5-1
Mladost Lučani

Mačva Šabac
2-2
Inđija

Radnik Surdulica
4-0
Spartak Subotica

Proleter Novi Sad
2-2
Voždovac

Crvena Zvezda
2-0
Radnički Niš

 
Första omgången, gruppspel
Brechin City
1-1*
Montrose

Information Montrose vinnare efter 4-2 på straffar.

Forfar Athletic
2-1
St. Johnstone

Arbroath
2-3
Alloa Athletic

East Fife
*1-1
Hearts

Information East Fife vinnare efter 7-6 på straffar.

Stenhousemuir
2-0
Cowdenbeath

Cove Rangers
3-0
Raith Rovers

Greenock Morton
*3-3
Queen of the South

Information Greenock Morton vinnare efter 4-3 på straffar.

Motherwell
4-0
Annan Athletic

Ayr United
2-2*
Stranraer

Information Stranraer vinnare efter 6-5 på straffar.

Livingston
5-0
Berwick Rangers

Albion Rovers
2-1
Edinburgh City

Dunfermline Athletic
4-0
East Kilbride

Airdrieonians
2-3
Hamilton Academical

 
Nitra
0-1
Zlaté Moravce

Trenčín
1-1
Ružomberok

Sereď
2-1
Senica

Slovan Bratislava
3-0
Zemplín Michalovce

 
Första omgången
Slovan Brvnište
0-2
Beluša

Družstevník Zv…
2-1
Vrbové

Spartak Kvašov
0-2
Trenčianske St…

Častkovce
2-1
Spartak Myjava

Spartak Bánovc…
0-3
Nové Mesto na…

Hurbanovo
0-1
Marcelová

Kovarce
1-1* f
Solčany

Information Solčany vidare efter 4-3 på straffar.

Podkonice
2-1
Dynamo Diviaky

Báb
0-1
Šoporňa

 
Triglav
3-2
Rudar

 
Falkenberg
2-0
GIF Sundsvall

Sirius
0-2
AIK

AFC Eskilstuna
1-6
Hammarby

 
Trelleborg
1-0
Frej

Norrby
3-1
Öster

Brage
1-2
Mjällby

GAIS
0-1
Syrianska

Jönköpings Södra
1-1
Degerfors

 
Příbram
3-2
Bohemians 1905

Zlín
2-1
Slovan Liberec

Viktoria Plzeň
3-2
Karviná

 
Kvalomgång
Skaštice
*2-2 f
Blansko

Information Skaštice vidare efter 3-2 på straffar.

Start Brno
1-5
Vrchovina

Sokol Želetava
2-4 f
Sokol Tasovice

Žďár nad Sázavou
1-2
Humpolec

Polanka nad Odrou
0-3
Nový Jičín

Olešnice u Bouzova
1-0
Nové Sady

Frýdlant
0-2
Dolní Benešov

 
Dynamo Dresden
0-1
1. FC Nürnberg

Holstein Kiel
1-1
Sandhausen

Osnabrück
1-3
Heidenheim

 
Tredje omgången, match 1:2
Smorgon
1-4
Gomel

Lokomotiv Gomel
3-0
Gorodeya

NFK Minsk
1-3 f
Slavia

Volna
1-3
Dnyapro

Ruh Brest
0-1
Dinamo Brest

 
Admira
0-3
Wolfsberger AC

Swarovski Tirol
3-1
Austria Wien