ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 21 juli 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

84

matcher

81

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Liberia
1-1
Ekvatorialguinea

 
Sarajevo
1-2
Zrinjski

Sloboda Tuzla
2-1
Radnik Bijeljina

 
Botev Plovdiv
3-1
Dunav 2010

Etar
0-0
Levski Sofia

 
Silkeborg
0-3
Horsens

AaB
1-1
SønderjyskE

Esbjerg
1-1
Hobro

Randers
2-2
Brøndby

Midtjylland
2-1
Nordsjælland

 
Trans
3-2
Tulevik

Kuressaare
0-3
FCI Levadia

Flora
3-0
Maardu

 
Inter Turku
3-1
Honka

HIFK
1-0
RoPS

KuPS
0-0
IFK Mariehamn

 
Bohemians
3-0
St Patrick's Athletic

Shamrock Rovers
7-0
UCD

 
Fylkir
3-0
ÍBV

KA
1-1
ÍA

Víkingur (Reykjavík)
2-2
Valur

KR
2-2
Stjarnan

 
Första omgången, gruppspel
Maccabi Haifa
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Tobol
3-5
Kairat

Taraz
2-0
Zhetysu

Atyrau
1-0
Ordabasy

 
Hajduk Split
2-0
Istra 1961

 
Metta/LU
1-1
Rīgas FS

Valmiera/BSS
2-2
Ventspils

Jelgava
0-0
Liepāja

 
Brann
2-1
Stabæk

Molde
2-1
Sarpsborg 08

 
Zagłębie Lubin
1-1
Cracovia Kraków

Legia Warszawa
1-2
Pogoń Szczecin

 
Politehnica Iași
1-0
Astra

Dinamo Bucureşti
0-2
Universitatea Craiova

 
Ural
3-0
Akhmat Grozny

Lokomotiv Moskva
2-1
Tambov

Dinamo Moskva
0-1
Rubin Kazan

Sochi
0-2
Zenit Sankt-Petersburg

 
Första omgången
Kolomna
2-1
Saturn Ramenskoye

 
Young Boys
1-1
Servette

Zürich
0-4
Lugano

 
Inđija
0-1
Partizan

Radnički Niš
3-0
Proleter Novi Sad

 
Första omgången, gruppspel
St. Johnstone
1-2
Ross County

Clyde
2-3
Airdrieonians

 
Ružomberok
1-0
Nitra

Spartak Trnava
2-0
Sereď

Zlaté Moravce
1-2
DAC

 
Första omgången
Agrifop Stakcin
17 : 00
Slovan Belá nad Cirochou

Ptava NV Ptičie
0-5
Spartak Medzilaborce

Jasenov
3-4
Strážske

Tatran Kračúnovce
3-2
Slovan Giraltovce

Budkovce
3-5
Mladosť Kalša

Hornád Ždaňa
4-2
Čaňa

Košická Nová Ves
1-3
Kechnec

Družstevník Čečejovce
2-6
Ťahanovce

Slovan Poproč
0-2
Spartak Medzev

Geča
1-4
Slávia TU Košice

Sokol Gemtex Rudná
17 : 00
Krásnohorské Podhradie

Gelnica
17 : 00
AŠK Mária Huta

Levoča
3-4
Spišské Podhradie

Harichovce
1-3
Rudňany

Štart Hrabušice
5-0
Veľká Lomnica

Tatran Ľubica
0-4
Stará Ľubovňa

Slavoj Spišská Belá
0-2
Lipany

Pivovar Veľký Šariš
2-1
Gerlachov

Slovan Sabinov
0-5
MSK Tesla Stropkov

Široké
2-5
Šarišské Michaľany

Demjata
8-1
Fintice

Sačurov
0-10
Vranov nad Topľou

 
Mura
4-3
Bravo

Olimpija
4-2
Domžale

 
Malmö FF
1-1
Sirius

IFK Göteborg
1-0
AFC Eskilstuna

IFK Norrköping
3-0
Östersund

 
Mjällby
2-0
Halmstad

Öster
0-2
Trelleborg

 
Bohemians 1905
3-0
Mladá Boleslav

Teplice
1-5
Slavia Praha

 
Vitebsk
1-1
FK Minsk

 
Första omgången
Allerheiligen
1-9
Rapid Wien

Schwaz
1-3
Kapfenberger SV