ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 19 juli 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

15

tävlingar

36

matcher

36

resultat

16

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Final
Senegal
0-1
Algeriet

 

0-1 Baghdad Bounedjah (2)

Publik på Cairo International Stadium, Kairo, Egypten

 
Tsarsko selo
0-0
Arda

Lokomotiv Plovdiv
3-2
Slavia Sofia

1-1 Dimitar Iliev (straff, 12)
2-1 Dimitar Iliev (21)
3-1 Ante Aralica (26)

0-1 Tsvetelin Chunchukov (3)
3-2 Radoslav Kirilov (86)

 
FC København
2-1
AGF

1-0 Pierre Bengtsson (12)
2-0 Jonas Wind (63)

2-1 Jon Thorsteinsson (81)

Publik 16 053

 
Nõmme Kalju
1-1
Paide

 
Waterford
0-1
Finn Harps

Derry City
3-0
Sligo Rovers

 
Osijek
2-0
Slaven Koprivnica

1-0 Antonio Mance (43)
2-0 Mirko Marić (86)

 

Dinamo Zagreb
3-0
Lokomotiva Zagreb

1-0 Damian Kądzior (17)
2-0 Mislav Oršić (45+1)
3-0 Bruno Petković (85)

 

 
Arka Gdynia
0-3
Jagiellonia Białystok

 

0-1 Bartosz Bida (6)
0-2 Jesús Imaz (18)
0-3 Taras Romanchuk (80)

Publik 10 101

ŁKS Łódź
0-0
Lechia Gdańsk

 

Utvisning Žarko Udovičić (43)

Publik 5 452

 
Hermannstadt
0-2
Gaz Metan Mediaş

Utvisning Andrei Cordea (45+1)
Utvisning Răzvan Dâlbea (84)

0-1 Marcel Constantin (straff, 49)
0-2 Nasser Chamed (71)

Chindia Târgovişte
0-1
Viitorul

 

0-1 Eric de Oliveira (54)

 
Sion
1-4
Basel

1-1 Patrick (35)

0-1 Albian Ajeti (22)
1-2 Luca Zuffi (52)
1-3 Anton Mitryushkin (självmål, 72)
1-4 Valentin Stocker (82)

 
Voždovac
1-2
Bačka Topola

1-1 Milos Stojčev (70)

0-1 Sasa Tomanović (55)
1-2 Vladimir Silađi (75)

 
Första omgången, gruppspel
Dundee United
3-0
Cowdenbeath

1-0 Adrian Sporle (26)
2-0 Lawrence Shankland (59)
3-0 Louis Appere (86)

 

Publik 2 526

Motherwell
4-0
Greenock Morton

1-0 James Scott (22)
2-0 James Scott (66)
3-0 Jermaine Hylton (76)
4-0 Liam Donnelly (82)

 

Publik 3 167

 
Aluminij
2-1
Triglav

1-1 Matic Vrbanec (straff, 56)
2-1 Luka Štor (90+1)

0-1 Tilen Mlakar (38)

 
Slovan Liberec
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Petar Musa (79)

0-1 Ludk Pernica (57)
0-2 Jan Kopic (70)

Publik 5 142

 
Energetyk-BDU
0-1
Slutsk

Neman Grodno
1-1
Gomel

 
Första omgången
Anif
1-4
Sturm Graz

Treibach
1-2
Swarovski Tirol

Langenegg
1-4
Austria Klagenfurt

Bruck/Leitha
0-4
Ried

Wolfsberg
4-1
Elektra

Kitzbühel
0-7
Wacker Innsbruck

Hall
1-5
Juniors OÖ

Ebreichsdorf
2-1 f
Lafnitz

Bad Gleichenberg
2-3
Vorwärts Steyr

Gleisdorf 09
4-0
Draßburg

Gurten
1-0
Zell am See

Seekirchen
1-4
Amstetten

Wiener SC
2-6
Dornbirn

Mauerwerk
1-2
Mannsdorf-Großenzersdorf

Parndorf
1-7
Salzburg