ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 6 juli 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

14

tävlingar

28

matcher

28

resultat

4

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Match om tredjepris
Argentina
2-1
Chile

1-0 Sergio Agüero (12)
2-0 Paulo Dybala (22)
Utvisning Lionel Messi (37)

Utvisning Gary Medel (37)
2-1 Arturo Vidal (straff, 59)

Publik på Arena Corinthians, São Paulo

 
Åttondelsfinaler
Nigeria
3-2
Kamerun

Egypten
0-1
Sydafrika

 
FCI Levadia
1-2
Flora

Tulevik
0-1
Tammeka

 
KPV
2-1
VPS

RoPS
1-2
IFK Mariehamn

Honka
1-2
KuPS

 
ÍA
2-0
Fylkir

ÍBV
1-2
KR

 
Kaisar
2-2
Shakhter Karagandy

Taraz
1-1
Aktobe

Irtysh
2-1
Okzhetpes

Atyrau
2-1
Zhetysu

 
Ventspils
2-1
Metta/LU

Rīgas FS
2-0
Jelgava

 
Stumbras
Inst
Atlantas

 
Tredje omgången, match 2:2
FCM Ungheni
0-2
Sfîntul Gheorghe

Information Sfîntul Gheorghe vidare med sammanlagt 3-0.

 
CFR Cluj
0-1
Viitorul

 

0-1 Andrei Artean (86)

Publik på Stadionul Ilie Oană, Ploieşti

 
Zenit Sankt-Petersburg
2-3
Lokomotiv Moskva

1-1 Sardar Azmoun (45+2)
2-1 Sardar Azmoun (52)
Utvisning Magomed Ozdoev (90+2)

0-1 Fyodor Smolov (6)
2-2 Aleksey Miranchuk (78)
2-3 Aleksey Miranchuk (81)

Publik på VTB Arena, Moskva

 
Spartak Trnava
0-3
Slavia Praha

 

0-1 Tomas Souček (straff, 40)
0-2 Tomas Souček (61)
0-3 Josef Hušbauer (71)

Publik 7 523 på Anton Malatinský Stadium, Trnava, Slovakien

 
Kalmar FF
0-1
AIK

IFK Göteborg
1-1
GIF Sundsvall

Sirius
2-1
Östersund

Malmö FF
2-1
Örebro

 
Spartak Trnava
0-3
Slavia Praha

 

0-1 Tomas Souček (straff, 40)
0-2 Tomas Souček (61)
0-3 Josef Hušbauer (71)

Publik 7 523 på Anton Malatinský Stadium, Trnava, Slovakien

 
Energetyk-BDU
2-4
Neman Grodno

Shakhtyor Soligorsk
3-2
FK Minsk

Vitebsk
0-1
Dinamo Brest