ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 2 juni 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

24

tävlingar

52

matcher

52

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kvartsfinaler
Sydafrika
2-2* f
Botswana

Information Botswana vidare efter 5-4 på straffar.

Zambia
*2-2 f
Malawi

Information Zambia vidare efter 4-2 på straffar.

 
Malaysia
2-0
Nepal

Luxemburg
3-3
Madagasskar

Turkiet
2-0
Uzbekistan

Frankrike
2-0
Bolivia

El Salvador
1-0
Haiti

 
Final
Kukësi
2-1
Tirana

 
Omgång 2:2, match 2:2
Vendsyssel
2-2
Lyngby

Information Lyngby vinnare med sammanlagt 4-3.

Viborg
0-2
Hobro

Information Hobro vinnare med sammanlagt 3-0.

 
Kuressaare
0-4
Flora

FCI Levadia
1-1
Paide

 
Honka
0-1
KPV

IFK Mariehamn
0-1
Lahti

KuPS
0-1
SJK

 
Frankrike Frankrike » Kval till Ligue 2
Match 2:2
Gazélec Ajaccio
0-2
Le Mans

Information Le Mans vinnare med sammanlagt 3-2.

 
Frankrike Frankrike » Kval till Ligue 1
Omgång 3:3, match 2:2
Dijon
3-1
Lens

Information Dijon vinnare med sammanlagt 4-2.

 
Víkingur
2-1
Skála

HB
6-4
EB / Streymur

2-1
AB

ÍF
1-3
B36

 
Sioni
0-0
Lokomotivi Tbilisi

Dinamo Batumi
2-1
Lokomotivi Tbilisi

Chikhura
0-0
Saburtalo

 
KR
1-0
KA

ÍBV
3-2
ÍA

Breidablik
4-1
FH

HK
1-2
Fylkir

Stjarnan
2-1
Valur

 
Italien Italien » Kval till Serie A
Omgång 3:3, match 2:2
Hellas Verona
3-0
Cittadella

Information Hellas Verona vinnare med sammanlagt 3-2.

 
Panevėžys
4-1
Atlantas

 
Montenegro Montenegro » Kval (K) till Europa League
Match 2:2
Rudar
2-1
Bokelj

Information Rudar vinnare med sammanlagt 4-1.

 
Nedflyttningsserien
Hermannstadt
2-1
Dunărea Călăraşi

Gaz Metan Mediaş
3-1
Concordia Chiajna

 
Match 2:2
Tom Tomsk
1-0
Ufa

Information Ufa vinnare med sammanlagt 2-1.

Krylya Sovetov
0-1
Nizhny Novgorod

Information Krylya Sovetov vinnare med sammanlagt 3-2.

 
Match 2:2
Aarau
0-4* f
Neuchâtel Xamax

Information Neuchâtel Xamax vinnare med sammanlagt 4-4 och 5-4 på straffar.

 
Match 2:2
Gorica
0-0
Tabor Sežana

Information Tabor Sežana vinnare med sammanlagt 2-1.

 
Las Palmas
0-0
Almería

Reus Deportiu
0-1
Sporting Gijón

 
Elfsborg
0-0
Häcken

AIK
2-0
Hammarby

AFC Eskilstuna
0-2
IFK Norrköping

Helsingborg
0-1
Malmö FF

 
Varberg
2-1
GAIS

Brommapojkarna
2-3
Trelleborg

 
Match 2:2
Vysočina Jihlava
1-1
Kraviná

Information Kraviná vinnare med sammanlagt 3-2.

Příbram
0-0
Zbrojovka Brno

Information Příbram vinnare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

 
Tarpeda
0-0
FK Minsk

Slutsk
1-3
Dinamo Brest

Neman Grodno
0-1
Slavia

 
Österrike Österrike » Kval till Europa League
Omgång 2:2, match 2:2
Sturm Graz
0-1
Rapid Wien

Information Sturm Graz vinnare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.