ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 25 maj 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

38

tävlingar

88

matcher

88

resultat

8

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gandzasar
1-1
Lori

 
Mladost Doboj Kakanj
3-1
Krupa na Vrbasu

Radnik Bijeljina
1-0
Sloboda Tuzla

Čelik
1-1
Široki Brijeg

Tuzla City
0-3
Željezničar

Zvijezda 09
0-0
Zrinjski

GOŠK Gabela
0-2
Sarajevo

 
Mästerskapsserien
FC København
1-3
Nordsjælland

Midtjylland
1-2
Esbjerg

OB
0-2
Brøndby

 
England England » Kval till Premier League
Final
Newport County
0-1 f
Tranmere Rovers

Utvisning Mark O'Brien (89)

0-1 Conner Jennings (119)

Publik 25 217 på Wembley Stadium, London

 
Final
Trans
2-1 f
Nõmme Kalju

1-1 Aleksandr Zakarlyuka (straff, 44)
2-1 Viktor Plitnikov (93)

0-1 Liliu (32)

Publik på A Le Coq Arena, Tallinn

 
HIFK
1-1
Inter Turku

RoPS
1-1
SJK

 
HK
0-0
Grindavík

KA
2-0
ÍBV

Víkingur
0-1
KR

 
Mästerskapsserien
Bnei Yehuda
1-2
Hapoel Hadera

Hapoel Be'er Sheva
0-4
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Netanya
1-2
Maccabi Haifa

 
Frosinone
0-0
Chievo

Bologna
3-2
Napoli

 
Italien Italien » Kval till Serie A
Omgång 2:3, match 2:2
Benevento
0-3
Cittadella

 
Slaven Koprivnica
1-1
Rijeka

 
Spartaks Jūrmala
1-0
Metta/LU

 
Första omgången
Rīga United
1-0
Karosta

Cargo / DFA
7-0
Monarhs

Talsu NSS / Laidze
0-1
Aliance

 
Tredje omgången
Tera
0-2
Banga

Navigatoriai V…
0-2
Džiugas Telšiai

Radviliškis
1-2
Stumbras

 
Dinamo-Auto
0-0
Zimbru

Codru Lozova
1-3
Speranţa Nisporeni

 
Första omgången
Sporting Trestieni
3-2 f
Sucleia

Edineţ
*1-1 f
Floreşti

Information Edineţ vidare efter 3-1 på straffar.

FCM Ungheni
3-1
Sîngerei

Speranța Drochia
*1-1 f
Iskra

Information Speranța Drochia vidare efter 4-3 på straffar.

Tighina
5-0
Real Succes

Slobozia Mare
1-2
Sireți

Maiak Chirsova
2-0
Olimp Comrat

 
Budućnost
0-2
Sutjeska

Grbalj
4-0
Mornar

Zeta
3-2
Lovćen

OFK Titograd
1-1
Petrovac

Iskra
5-1
Rudar

 
Omgång 3:3, match 1:2
RKC Waalwijk
0-0
Go Ahead Eagles

Sparta Rotterdam
1-2
De Graafschap

 
Vålerenga
0-3
Lillestrøm

 
Final
Sporting CP
*2-2 f
Porto

1-1 Danilo Pereira (självmål, 45)
2-1 Bas Dost (101)

0-1 Tiquinho (40)
2-2 Felipe (120+1)

Publik på Estádio Nacional, Jamor

Information Sporting CP vinnare efter 5-4 på straffar.

 
Final
Astra
1-2 f
Viitorul

1-0 Denis Alibec (41)
Utvisning Romario (81)

1-1 Virgil Ghiţă (76)
1-2 Eric de Oliveira (105+1)

Publik 12 500 på Stadionul Ilie Oană, Ploieşti

 
San Marino San Marino » Slutspel till 2. Bundesliga
Final
La Fiorita
1-3 f
Tre Penne

 
Basel
4-1
Neuchâtel Xamax

Lugano
3-3
Grasshopper

Sion
0-1
Thun

Young Boys
4-0
Luzern

Zürich
1-1
St. Gallen

 
Final
Hearts
1-2
Celtic

1-0 Ryan Edwards (52)

1-1 Odsonne Édouard (straff, 62)
1-2 Odsonne Édouard (82)

Publik på Hampden Park, Glasgow

 
Domžale
2-1
Maribor

Krško
3-2
Gorica

Aluminij
1-0
Olimpija

Mura
1-1
Celje

Rudar
2-2
Triglav

 
Rayo Majadahonda
0-0
Córdoba

Sporting Gijón
0-2
Albacete

Osasuna
2-0
Las Palmas

 
Final
Barcelona
1-2
Valencia

1-2 Lionel Messi (73)

0-1 Kevin Gameiro (21)
0-2 Rodrigo (33)

Publik 53 698 på Estadio Benito Villamarín, Sevilla

 
Malmö FF
5-0
AFC Eskilstuna

Häcken
1-2
IFK Göteborg

Helsingborg
1-1
Falkenberg

 
Halmstad
3-0
Degerfors

Frej
1-1
Varberg

Syrianska
1-0
Brommapojkarna

Jönköpings Södra
2-0
Brage

 
Nedflyttningsserien
Slovácko
2-0
Karviná

Bohemians 1905
1-1
Opava

Příbram
3-2
Dukla Praha

 
Konyaspor
0-0
Akhisarspor

 
Final
RB Leipzig
0-3
Bayern München

 

0-1 Robert Lewandowski (29)
0-2 Kingsley Coman (78)
0-3 Robert Lewandowski (85)

Publik 74 322 på Olympiastadion Berlin

 
Nedflyttningsserien
Karpaty Lviv
3-3
Olimpik Donetsk

Vorskla Poltava
1-2
Chornomorets Odesa

Desna
1-0
Arsenal Kyiv

 
Final
Honvéd
1-2
Vidi

1-0 Filip Holender (14)

1-1 Marko Šćepović (80)
1-2 Anel Hadžić (90+1)

Publik på Groupama Aréna, Budapest

 
FK Minsk
0-3
Gorodeya

Slavia
2-0
Tarpeda

Dinamo Brest
6-1
Neman Grodno

 
Nedflyttningsserien
Wacker Innsbruck
4-0
Mattersburg

Hartberg
3-1
Admira

Rapid Wien
1-2
Rheindorf Altach