ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 24 maj 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

23

tävlingar

55

matcher

55

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Alashkert
1-1
Banants

Ararat-Armenia
2-0
Artsakh

 
Mästerskapsserien
Beroe
3-1
Levski Sofia

CSKA Sofia
1-0
Botev Plovdiv

Ludogorets
4-1
Cherno More

 
Tallinna Kalev
0-3
Paide

Kuressaare
1-0
Tulevik

 
KuPS
1-0
Ilves

 
Amiens
2-1
EA Guingamp

Angers
1-1
Saint-Étienne

Caen
0-1
Girondins Bordeaux

Dijon
2-1
Toulouse

Olympique Marseille
1-0
Montpellier

Nantes
0-1
Strasbourg

Nice
2-0
Monaco

Nîmes Olympique
2-3
Olympique Lyonnais

Stade Reims
3-1
Paris Saint-Germain

Stade rennais
3-1
Lille

 
Frankrike Frankrike » Kval till Ligue 1
Omgång 2:3, match 1:1
Troyes
1-2 f
Lens

 
Sioni
3-3
Rustavi

Dila
1-1
Saburtalo

Dinamo Tbilisi
2-1
Torpedo Kutaisi

 
Bohemians
1-2
Sligo Rovers

Derry City
4-0
Finn Harps

Dundalk
1-0
St Patrick's Athletic

Waterford
1-0
UCD

Shamrock Rovers
2-0
Cork City

 
Final
Trepça'89
1-5
Feronikeli

 
Istra 1961
2-0
Rudeš

 
Tredje omgången
Kupiškis
*
Minija

Information Minija vidare efter 3-0 på straffar.

Pakruojis
1-3
Nevėžis

Marijampolė City
4-3 f
Dainava

Sveikata
1-0
Šilas

Kėdainiai
1-2
Šiauliai

 
Luxemburg Luxemburg » Kval (K) till 2. Bundesliga
Match 1:2
Swift Hesperange
0-2
Hostert

 
Första omgången
Ungheni
1-4
Victoria Bardar

 
Nederländerna Nederländerna » Kval till Europa League
Omgång 2:2, match 1:2
Utrecht
1-1
Vitesse

 
San Marino San Marino » Slutspel till 2. Bundesliga
Match om tredjepris
Libertas
1-3
Tre Fiori

 
Mästerskapsserien
Žilina
4-2
Ružomberok

DAC Dunajska Stredá
5-0
Zemplín Michalovce

Slovan Bratislava
3-1
Sereď

 
Nedflyttningsserien
Podbrezová
1-0
Senica

Zlaté Moravce
1-0
Nitra

Spartak Trnava
0-0
Trenčín

 
Málaga
3-1
Real Zaragoza

 
GIF Sundsvall
1-1
AIK

 
Tjeckien Tjeckien » Kval (K) till Ligue 1
Omgång 2:3, match 2:2
Mladá Boleslav
3-0
Zlín

Information Mladá Boleslav vidare med sammanlagt 4-3.

 
İstanbul Başakşehir
1-1
Alanyaspor

Beşiktaş
3-2
Kasımpaşa

Sivasspor
4-3
Galatasaray

Rizespor
2-3
Trabzonspor

 
Tyskland Tyskland » Kval till 2. Bundesliga
Match 1:2
Wehen Wiesbaden
1-2
Ingolstadt

 
Dinamo Minsk
1-0
Isloch

BATE Borisov
3-0
Slutsk

Dnyapro
1-1
Gomel