ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 19 maj 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

48

tävlingar

148

matcher

148

resultat

1

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Mästerskapsserien
FC Santa Coloma
3-1
Sant Julià

Engordany
1-1
Inter Club d'Escaldes

 
Nedflyttningsserien
UE Santa Coloma
3-1
Ordino

Encamp
1-0
Lusitanos

 
Shirak
0-1
Ararat-Armenia

Artsakh
1-1
Alashkert

 
Final
Qəbələ
1-0
Sumqayıt

 
Mästerskapsserien
Club Brugge
3-2
Royal Antwerp

Gent
2-1
Anderlecht

Genk
0-0
Standard Liège

 
Omgång 2:3, match 1:2
Vereya
Inst
Vitosha Bistritsa

Dunav 2010
0-1
Septemvri Sofia

 
Mästerskapsserien
AEK
2-1
Omonia

Nea Salamis
2-1
Apollon

 
Mästerskapsserien
Nordsjælland
2-2
OB

Esbjerg
4-3
FC København

 
Omgång 1:3, match 2:2
Horsens
1-1
Vendsyssel

Information Horsens vidare med sammanlagt 2-1.

Vejle
0-2 f
Hobro

Information Hobro vidare med sammanlagt 2-1.

 
Maardu
0-0
Tallinna Kalev

 
HB
4-1

AB
2-2
TB

EB / Streymur
1-8
NSÍ

 
Sioni
0-5
Chikhura

Lokomotivi Tbilisi
1-0
Dila

Dinamo Batumi
2-0
WIT Georgia

 
Gibraltar Phoenix
2-0
Gibraltar United

 
Grekland Grekland » Kval (K) till Premier League
Match 2:2
Platanias
0-0
OFI

 
ÍBV
1-1
Víkingur

Stjarnan
0-2
KA

Breidablik
0-1
ÍA

 
Mästerskapsserien
Hapoel Be'er Sheva
1-0
Hapoel Hadera

Maccabi Netanya
0-2
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
1-1
Maccabi Tel Aviv

 
Chievo
0-0
Sampdoria

Parma
1-0
Fiorentina

Empoli
4-1
Torino

Milan
2-0
Frosinone

Juventus
1-1
Atalanta

Napoli
4-1
Internazionale

 
Ferizaj
2-1
Gjilani

Trepça'89
4-0
KEK-u

Feronikeli
1-0
Prishtina

Flamurtari
3-2
Llapi

Ballkani
2-0
Drita

Liria Prizren
1-3
Drenica Skënderaj

 
Hajduk Split
4-1
Istra 1961

Gorica
1-0
Osijek

 
Fola Esch
2-5
Jeunesse d'Esch

Mondorf-les-Bains
0-0
Differdange 03

F91 Dudelange
5-3
RM Hamm Benfica

UNA Strassen
2-4
Hostert

UT Pétange
2-0
Victoria Rosport

Progrès Niederkorn
3-0
Rumelange

Racing
0-3
Etzella Ettelbrück

 
Belasica
0-1
Rabotnički

Makedonija GjP
2-0
Sileks

Shkupi
2-2
Renova

Vardar
6-0
Pobeda

Shkendija
4-1
Akademija Pandev

 
Speranţa Nisporeni
1-0
Zimbru

Petrocub
1-1
Milsami

 
Rudar
2-2
Budućnost

Petrovac
0-4
Iskra

Lovćen
1-3
OFK Titograd

Mornar
0-3
Zeta

Sutjeska
2-0
Grbalj

 
Omgång 2:3, match 1:2
Go Ahead Eagles
2-2
Den Bosch

RKC Waalwijk
2-1
Excelsior

TOP Oss
0-2
Sparta Rotterdam

Cambuur
1-1
De Graafschap

 
Strømsgodset
3-1
Tromsø

Lillestrøm
0-3
Odd

Sarpsborg 08
1-3
Ranheim

Haugesund
0-0
Kristiansund

Rosenborg
3-2
Mjøndalen

Bodø / Glimt
1-2
Brann

 
Mästerskapsserien
Lechia Gdańsk
2-0
Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa
2-2
Zagłębie Lubin

Piast Gliwice
1-0
Lech Poznań

Cracovia Kraków
0-3
Pogoń Szczecin

 
Tondela
5-2
Chaves

Moreirense
1-3
Vitória Guimarães

 
Mästerskapsserien
FCSB
1-0
CFR Cluj

 
Nedflyttningsserien
Voluntari
0-0
Dunărea Călăraşi

 
Ural
2-2
Lokomotiv Moskva

Yenisey
2-2
Dinamo Moskva

Arsenal Tula
0-3
Krasnodar

Rostov
1-0
Zenit

 
Final
Basel
2-1
Thun

1-0 Albian Ajeti (24)
2-0 Fabian Frei (77)

2-1 Dejan Sorgić (81)

Publik på Stade de Suisse, Bern

 
Mästerskapsserien
Crvena Zvezda
3-0
Napredak

Radnički Niš
2-2
Mladost Lučani

Partizan
2-0
Proleter Novi Sad

Čukarički
1-1
Vojvodina

 
Nedflyttningsserien
Spartak Subotica
2-1
Voždovac

Bačka Palanka
0-1
Dinamo Vranje

Radnik Surdulica
3-0
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-1
Zemun

 
Mästerskapsserien
Celtic
2-1
Hearts

Hibernian
1-2
Aberdeen

Kilmarnock
2-1
Rangers

 
Krško
1-3
Aluminij

 
Real Madrid
0-2
Real Betis

Eibar
2-2
Barcelona

 
Mallorca
1-0
Almería

Real Oviedo
1-0
Numancia

Cádiz
0-0
Osasuna

Las Palmas
3-2
Rayo Majadahonda

Córdoba
4-3
Gimnàstic Tarragona

Lugo
1-0
Deportivo La Coruña

Reus Deportiu
0-1
Málaga

 
Malmö FF
1-0
Kalmar FF

Sirius
3-4
Häcken

Djurgården
2-0
Elfsborg

 
Trelleborg
2-1
Örgryte

Norrby
3-0
Frej

Öster
0-1
Mjällby

 
Mästerskapsserien
Baník Ostrava
0-0
Slavia Praha

Slovan Liberec
0-2
Viktoria Plzeň

Sparta Praha
2-0
Jablonec

 
Akhisarspor
2-2
Kayserispor

Bursaspor
0-0
Göztepe

Alanyaspor
1-1
Rizespor

Galatasaray
2-1
İstanbul Başakşehir

 
Hamburger SV
3-0
MSV Duisburg

Arminia Bielefeld
1-0
Holstein Kiel

Jahn Regensburg
2-2
Sandhausen

Bochum
2-2
Union Berlin

Darmstadt 98
1-0
Erzgebirge Aue

Heidenheim
4-2
Ingolstadt

Dynamo Dresden
3-1
Paderborn

Greuther Fürth
2-1
St. Pauli

1. FC Magdeburg
1-1
1. FC Köln

 
Mästerskapsserien
Oleksandria
0-1
Lviv

Zorya Luhansk
0-1
Shakhtar Donetsk

 
Puskás
1-1
Ferencváros

Kisvárda
2-1
Mezőkövesd-Zsóry

Szombathelyi Haladás
1-1
MOL Vidi

MTK
1-4
Honvéd

Diósgyőr
3-0
Újpest

Debrecen
4-1
Paksi SE

 
Tarpeda
0-1
Dinamo Brest

Slutsk
2-2
Dnyapro

 
Wales Wales » Kval till Europa League
Omgång 2:2, match 1:1
Bala Town
1-1* f
Cardiff MU

Information Cardiff MU vinnare efter 3-1 på straffar.

 
Mästerskapsserien
St. Pölten
0-1
LASK

Austria Wien
2-0
Wolfsberger AC

Sturm Graz
1-2
Salzburg