ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 4 maj 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

58

tävlingar

178

matcher

178

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kamza
0-3
Kukësi

Teuta Durrës
0-0
Luftëtari Gjirokastër

Tirana
1-0
Skënderbeu Korçë

Flamurtari
0-3
Partizani Tirana

Laçi
1-1
Kastrioti Krujë

 
Mästerskapsserien
Engordany
0-1
FC Santa Coloma

 
Lori
1-3
Banants

Gandzasar
2-1
Ararat-Armenia

 
Europa League-playoff
Sporting Charleroi
2-0
Sint-Truiden

Eupen
3-2
Oostende

Cercle Brugge
2-3
Union Saint-Gilloise

Kortrijk
2-1
Waasland-Beveren

Beerschot-Wilrijk
3-2
Westerlo

 
Krupa na Vrbasu
2-0
Zvijezda 09

Široki Brijeg
4-0
Sloboda Tuzla

Zrinjski
1-1
Radnik Bijeljina

 
Mästerskapsserien
Cherno More
1-3
CSKA Sofia

Botev Plovdiv
1-3
Levski Sofia

 
Mästerskapsserien
AEK
1-1
Nea Salamis

AEL
3-2
Omonia Nicosia

APOEL
3-0
Apollon

 
Bournemouth
1-0
Tottenham Hotspur

West Ham United
3-0
Southampton

Wolverhampton Wanderers
1-0
Fulham

Cardiff City
2-3
Crystal Palace

Newcastle United
2-3
Liverpool

 
Blackpool
0-3
Gillingham

Bradford City
0-0
Wimbledon

Bristol Rovers
2-1
Barnsley

Charlton Athletic
4-0
Rochdale

Doncaster Rovers
2-0
Coventry City

Luton Town
3-1
Oxford United

Peterborough United
3-1
Burton Albion

Plymouth Argyle
3-2
Scunthorpe United

Portsmouth
1-1
Accrington Stanley

Shrewsbury Town
0-0
Walsall

Southend United
2-1
Sunderland

Wycombe Wanderers
1-0
Fleetwood Town

 
Bury
1-1
Port Vale

Crawley Town
3-1
Tranmere Rovers

Forest Green Rovers
0-0
Exeter City

Grimsby Town
2-0
Crewe Alexandra

Lincoln City
0-3
Colchester United

Macclesfield Town
1-1
Cambridge United

Milton Keynes Dons
1-0
Mansfield Town

Morecambe
1-1
Newport County

Oldham Athletic
2-5
Northampton Town

Stevenage
2-0
Cheltenham Town

Swindon Town
3-1
Notts County

Yeovil Town
0-0
Carlisle United

 
Paide
2-0
Maardu

Trans
0-1
Tulevik

 
Paris Saint-Germain
1-1
Nice

Girondins Bordeaux
0-1
Angers

EA Guingamp
0-0
Caen

Stade Reims
0-3
Nîmes Olympique

 
Lens
1-0
Clermont

 
Dinamo Tbilisi
5-1
Sioni

Torpedo Kutaisi
3-2
Dinamo Batumi

WIT Georgia
2-3
Rustavi

 
Europa
5-0
Lynx

Mons Calpe
5-2
Gibraltar United

 
Apollon Smirnis
0-3
Lamia

 
Sligo Rovers
2-1
Shamrock Rovers

 
HK
2-2
Breidablik

 
Mästerskapsserien
Hapoel Hadera
1-2
Maccabi Netanya

 
Nedflyttningsserien
Beitar Jerusalem
2-3
Ashdod

Hapoel Haifa
0-3
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Tel Aviv
3-0
Bnei Sakhnin

Ironi Kiryat Shmona
0-0
Hapoel Ra'anana

 
Chievo
0-4
SPAL

Udinese
0-0
Internazionale

 
Cremonese
0-0
Brescia

Spezia
2-0
Crotone

Ascoli
1-2
Palermo

Venezia
2-2
Pescara

Cittadella
3-0
Hellas Verona

 
Drenica Skënderaj
0-1
Feronikeli

Drita
1-1
Prishtina

 
Hajduk Split
3-2
Inter Zaprešić

Istra 1961
0-7
Rijeka

 
Spartaks Jūrmala
4-3
Ventspils

Liepāja
0-0
Rīgas FS

 
Stumbras
0-3
Riteriai

 
Sileks
3-0
Akademija Pandev

Rabotnički
0-1
Shkendija

Shkupi
2-2
Vardar

Belasica
3-1
Makedonija GjP

Renova
9-1
Pobeda

 
Match om mästerskapstiteln
Valletta
*2-2 f
Hibernians

Information Valletta mästare efter 4-2 på straffar.

 
Codru Lozova
2-5
Dinamo-Auto

Petrocub
1-0
Zimbru

 
Första omgången
Inter Soroca
2-3 f
Floreşti

Edineţ
5-2
Grănicerul

Pepeni
1-1* f
Sîngerei

Information Sîngerei vidare efter 6-5 på straffar.

Făleşti
2-2* f
Speranța Drochia

Information Speranța Drochia vidare efter 4-2 på straffar.

Intersport Sănătăuca
0-1
Iskra

Rîşcani
1-4
FCM Ungheni

ARF Ialoveni
0-2
Victoria Bardar

Sporting Trestieni
5-0
Sparta

Fulger
2-3
Sucleia

Văsieni
0-3
Tighina

Flacăra Mingir
0-3
Real Succes

Slobozia Mare
*1-1 f
Cahul

Information Slobozia Mare vidare efter 5-4 på straffar.

Fortuna
1-2
Sireți

Olimp Comrat
1-0
Dacia-Buiucani

Maiak Chirsova
1-0
Spartanii Selemet

 
Budućnost
0-0
Zeta

OFK Titograd
0-0
Grbalj

Iskra
1-1
Sutjeska

Rudar
3-1
Mornar

Petrovac
2-2
Lovćen

 
Final
Ballinmallard United
0-3
Crusaders

 
Mjøndalen
1-0
Stabæk

 
Mästerskapsserien
Lech Poznań
1-1
Zagłębie Lubin

Legia Warszawa
0-1
Piast Gliwice

 
Nedflyttningsserien
Korona Kielce
0-0
Miedź Legnica

 
Feirense
4-4
Chaves

Marítimo
1-0
Sporting Braga

Benfica
5-1
Portimonense

Porto
4-0
Desportivo Aves

 
Mästerskapsserien
Viitorul
3-1
Sepsi

 
Nedflyttningsserien
Dunărea Călăraşi
1-0
Dinamo Bucureşti

 
Ural
0-1
Spartak Moskva

Akhmat Grozny
1-1
Zenit

Arsenal Tula
2-0
Lokomotiv Moskva

 
Slutspel. Kvartsfinal, match 2:2
Fiorentino
0-1
Tre Fiori

Information Tre Fiori vidare med sammanlagt 3-1.

 
Basel
3-0
Zürich

Grasshopper
0-1
St. Gallen

 
Mästerskapsserien
Aberdeen
0-3
Celtic

Hearts
0-1
Kilmarnock

 
Nedflyttningsserien
Dundee
0-1
Hamilton Academical

Motherwell
1-1
St. Mirren

St. Johnstone
1-1
Livingston

 
Mästerskapsserien
Sereď
2-2
Zemplín Michalovce

 
Nedflyttningsserien
Senica
2-0
Spartak Trnava

Trenčín
1-4
Nitra

Podbrezová
0-1
Zlaté Moravce

 
Aluminij
0-3
Domžale

 
Levante
4-1
Rayo Vallecano

Espanyol
3-0
Atlético Madrid

Deportivo Alavés
0-1
Real Sociedad

Celta de Vigo
2-0
Barcelona

 
Alcorcón
0-0
Osasuna

Real Zaragoza
0-1
Deportivo La Coruña

Gimnàstic Tarragona
0-1
Extremadura UD

Tenerife
2-1
Las Palmas

 
AIK
2-1
AFC Eskilstuna

Sirius
2-4
IFK Göteborg

 
Västerås SK
1-2
Varberg

Mjällby
2-1
Örgryte

 
Sparta Praha
3-0
Baník Ostrava

Slovan Liberec
0-0
Slavia Praha

 
Ankaragücü
2-2
Rizespor

BB Erzurumspor
2-0
Bursaspor

Kasımpaşa
1-3
Fenerbahçe

 
Bayern München
3-1
Hannover 96

Borussia Mönchengladbach
2-2
1899 Hoffenheim

Hertha BSC
3-1
VfB Stuttgart

Wolfsburg
2-0
1. FC Nürnberg

Werder Bremen
2-2
Borussia Dortmund

 
Hamburger SV
0-3
Ingolstadt

Bochum
4-2
1. FC Magdeburg

Heidenheim
2-3
Sandhausen

 
Mästerskapsserien
Shakhtar Donetsk
5-0
Lviv

Dynamo Kyiv
1-1
Oleksandria

Zorya Luhansk
0-1
Mariupol

 
Puskás
2-2
Honvéd

Szombathelyi Haladás
1-1
Paksi SE

MTK
0-1
Mezőkövesd-Zsóry

Diósgyőr
2-1
MOL Vidi

Debrecen
1-3
Kisvárda

Ferencváros
2-1
Újpest

 
Tarpeda
0-1
Dnyapro

Neman Grodno
0-0
Torpedo BelAZ

 
Nedflyttningsserien
Wacker Innsbruck
1-0
Hartberg

Admira
3-4
Rapid Wien

Mattersburg
0-0
Rheindorf Altach