ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 28 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

42

tävlingar

110

matcher

110

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
1-1
Tirana

Kukësi
0-0
Teuta Durrës

Skënderbeu Korçë
2-0
Flamurtari

 
Mästerskapsserien
Engordany
2-2
Sant Julià

 
Nedflyttningsserien
Ordino
1-0
Encamp

UE Santa Coloma
2-0
Lusitanos

 
Lori
2-2
Shirak

 
Mästerskapsserien
Club Brugge
1-0
Anderlecht

 
Europa League-playoff
Sint-Truiden
2-2
Beerschot-Wilrijk

 
Mästerskapsserien
Brøndby
0-1
Esbjerg

FC København
4-0
OB

 
Nedflyttningsserien
AGF
3-1
Horsens

SønderjyskE
4-1
Vejle

 
Leicester City
3-0
Arsenal

Burnley
0-1
Manchester City

Manchester United
1-1
Chelsea

 
Leeds United
1-1
Aston Villa

 
Coventry City
1-1
Shrewsbury Town

 
Tulevik
2-2
Paide

FCI Levadia
1-2
Flora

 
Amiens
0-0
Strasbourg

Angers
1-1
Stade Reims

Caen
1-0
Dijon

Lille
5-0
Nîmes Olympique

Nice
3-0
EA Guingamp

Saint-Étienne
2-0
Toulouse

Olympique Marseille
1-2
Nantes

 
HB
0-2
Skála

7-0
TB

 
Glacis United
1-1
Europa

 
Mästerskapsserien
Hapoel Be'er Sheva
0-2
Maccabi Netanya

 
Frosinone
0-2
Napoli

SPAL
1-1
Genoa

Chievo
1-1
Parma

Sampdoria
1-2
Lazio

Torino
2-0
Milan

 
Cittadella
2-2
Ascoli

Cremonese
1-0
Foggia

Lecce
1-0
Brescia

 
Trepça'89
2-1
Liria Prizren

Prishtina
2-1
Drenica Skënderaj

 
Inter Zaprešić
1-3
Slaven Koprivnica

Rijeka
3-1
Rudeš

 
Spartaks Jūrmala
0-4
Riga

Liepāja
1-1
Ventspils

 
RM Hamm Benfica
0-2
Jeunesse d'Esch

Mondorf-les-Bains
1-0
Etzella Ettelbrück

F91 Dudelange
2-2
Rumelange

UNA Strassen
2-4
Progrès Niederkorn

Differdange 03
3-1
Hostert

 
Tromsø
1-2
Brann

Ranheim
5-2
Viking

Strømsgodset
2-3
Kristiansund

Stabæk
2-0
Bodø / Glimt

Lillestrøm
1-0
Haugesund

Molde
3-0
Rosenborg

 
Nedflyttningsserien
Miedź Legnica
3-2
Wisła Płock

Korona Kielce
0-2
Arka Gdynia

Wisła Kraków
1-1
Śląsk Wrocław

 
Chaves
4-1
Nacional

Marítimo
2-0
Tondela

Sporting Braga
1-4
Benfica

Boavista
3-1
Moreirense

 
Mästerskapsserien
FCSB
1-0
Astra

 
Nedflyttningsserien
Botoşani
3-0
Politehnica Iași

 
Ufa
4-1
Ural

Lokomotiv Moskva
2-1
Yenisey

Zenit Sankt-Petersburg
4-2
Krylya Sovetov

FK Krasnodar
2-0
CSKA Moskva

 
Slutspel. Kvartsfinal, match 1:2
Tre Penne
1-0
Folgore

 
St. Gallen
0-3
Basel

Young Boys
2-2
Lugano

Zürich
1-0
Sion

 
Mästerskapsserien
Hibernian
1-1
Hearts

Rangers
2-0
Aberdeen

 
Mästerskapsserien
Ružomberok
1-0
Sereď

 
Gorica
4-0
Celje

Mura
2-2
Maribor

Olimpija
3-2
Krško

 
Valencia
0-1
Eibar

Girona
1-0
Sevilla

Real Sociedad
2-1
Getafe

Villarreal
1-1
Huesca

Rayo Vallecano
1-0
Real Madrid

 
Rayo Majadahonda
1-1
Cádiz

Sporting Gijón
1-1
Elche

Granada
2-0
Gimnàstic Tarragona

Las Palmas
4-1
Lugo

Córdoba
0-3
Real Zaragoza

Reus Deportiu
0-1
Alcorcón

 
Hammarby
2-1
Djurgården

Häcken
3-0
AFC Eskilstuna

IFK Norrköping
1-1
Malmö FF

 
Trelleborg
2-0
Dalkurd

Brage
1-2
Varberg

Syrianska
0-0
GAIS

 
Kayserispor
1-1
Alanyaspor

Bursaspor
0-0
Akhisarspor

Beşiktaş
4-1
Ankaragücü

 
1899 Hoffenheim
1-4
Wolfsburg

1. FC Nürnberg
1-1
Bayern München

 
Union Berlin
2-0
Hamburger SV

Erzgebirge Aue
3-2
Bochum

Paderborn
3-1
Heidenheim

 
Mästerskapsserien
Mariupol
0-1
Shakhtar Donetsk

Oleksandria
0-2
Zorya Luhansk

Lviv
0-1
Dynamo Kyiv

 
Mästerskapsserien
Wolfsberger AC
2-1
Salzburg

St. Pölten
1-2
Austria Wien

Sturm Graz
2-3
LASK