ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 23 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

23

tävlingar

51

matcher

51

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Semifinal, match 1:2
Qəbələ
1-0
Qarabağ

Sumqayıt
0-0
Zira

 
Semifinal, match 2:2
Septemvri Sofia
0-0
Lokomotiv Plovdiv

Information Lokomotiv Plovdiv vidare med sammanlagt 4-0.

 
Mästerskapsserien
Esbjerg
0-0
OB

 
Watford
1-1
Southampton

Tottenham Hotspur
1-0
Brighton & Hove Albion

 
Doncaster Rovers
1-2
Accrington Stanley

Luton Town
2-2
Wimbledon

 
Kvartsfinal
Tabasalu Charma
1-5
Elva

Nõmme Kalju
2-1 f
Tammeka

 
HJK
1-1
HIFK

 
Ajaccio
0-2
Stade brestois 29

Auxerre
0-1
Le Havre

Béziers
1-1
Clermont

Lens
0-1
Lorient

Metz
1-1
Grenoble Foot 38

Nancy-Lorraine
1-0
Orléans

Chamois niortais
1-1
Gazélec Ajaccio

Sochaux
0-0
LB Châteauroux

Troyes
2-0
Red Star

 
Shamrock Rovers
0-1
Bohemians

 
Mästerskapsserien
Maccabi Netanya
3-2
Hapoel Hadera

Bnei Yehuda
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Semifinal
Dinamo Zagreb
2-0
Osijek

 
Valmiera/BSS
0-0
Jelgava

Daugavpils/Progress
4-1
Spartaks Jūrmala

 
De Graafschap
1-0
Emmen

Heerenveen
2-2
VVV

AZ
2-1
Heracles

Ajax
4-2
Vitesse

 
Mästerskapsserien
Ballymena United
4-3
Glenavon

Coleraine
4-2
Crusaders

Linfield
5-1
Cliftonville

 
Nedflyttningsserien
Ards
1-0
Dungannon Swifts

Glentoran
2-2
Warrenpoint Town

Institute
2-1
Newry City AFC

 
Odd
1-0
Viking

 
Mästerskapsserien
Piast Gliwice
1-0
Zagłębie Lubin

Cracovia Kraków
0-1
Jagiellonia Bialystok

 
Semifinal, match 2:2
Olimpija
4-0
Aluminij

Information Olimpija vidare med sammanlagt 6-1.

 
Huesca
2-0
Eibar

Real Valladolid
1-0
Girona

Deportivo Alavés
0-2
Barcelona

 
Semifinal
Hamburger SV
1-3
RB Leipzig

 
Nedflyttningsserien
Olimpik Donetsk
2-0
Arsenal Kyiv

Karpaty Lviv
0-0
Chornomorets Odesa

Vorskla Poltava
3-3
Desna

 
Semifinal, match 2:2
Debrecen
0-3
Vidi

Information Vidi vidare med sammanlagt 4-0.

 
Nedflyttningsserien
Wacker Innsbruck
0-4
Rheindorf Altach

Admira
0-2
Mattersburg

Hartberg
2-4
Rapid Wien