ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 22 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

31

tävlingar

95

matcher

95

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Mästerskapsserien
Royal Antwerp
0-0
Club Brugge

 
Europa League-playoff
Sporting Charleroi
4-0
Beerschot-Wilrijk

 
Nedflyttningsserien
Vitosha Bistritsa
2-5
Botev Vratsa

 
Mästerskapsserien
Nea Salamis
5-2
Omonia Nicosia

 
Mästerskapsserien
Nordsjælland
0-3
FC København

Midtjylland
1-2
Brøndby

 
Nedflyttningsserien
Hobro
3-2
Vendsyssel

Randers
0-2
AaB

 
Chelsea
2-2
Burnley

 
Aston Villa
1-0
Millwall

Blackburn Rovers
2-0
Bolton Wanderers

Derby County
2-0
Queens Park Rangers

Hull City
0-3
Sheffield United

Ipswich Town
0-1
Swansea City

Nottingham Forest
3-0
Middlesbrough

Reading
0-0
West Bromwich Albion

Rotherham United
1-3
Birmingham City

Sheffield Wednesday
2-0
Bristol City

Stoke City
2-2
Norwich City

Wigan Athletic
2-0
Preston North End

Brentford
2-0
Leeds United

 
Portsmouth
2-1
Coventry City

Southend United
3-2
Burton Albion

Blackpool
2-1
Fleetwood Town

Bradford City
1-1
Gillingham

Bristol Rovers
0-1
Rochdale

Charlton Athletic
4-0
Scunthorpe United

Peterborough United
1-1
Sunderland

Plymouth Argyle
0-3
Barnsley

Shrewsbury Town
2-3
Oxford United

Wycombe Wanderers
1-0
Walsall

 
Bury
3-1
Northampton Town

Crawley Town
1-1
Notts County

Forest Green Rovers
2-1
Cambridge United

Grimsby Town
1-0
Carlisle United

Lincoln City
0-0
Tranmere Rovers

Macclesfield Town
0-0
Newport County

Milton Keynes Dons
1-1
Port Vale

Morecambe
4-0
Cheltenham Town

Oldham Athletic
3-2
Mansfield Town

Stevenage
1-1
Exeter City

Swindon Town
1-2
Crewe Alexandra

Yeovil Town
1-1
Colchester United

 
SJK
0-1
Ilves

 
Paris FC
0-0
Valenciennes

 
UCD
1-3
Dundalk

Waterford
2-2
Derry City

Cork City
0-0
Sligo Rovers

Finn Harps
0-2
St Patrick's Athletic

 
Mästerskapsserien
Hapoel Be'er Sheva
0-1
Maccabi Haifa

 
Napoli
1-2
Atalanta

 
Hellas Verona
0-3
Benevento

Brescia
3-0
Salernitana

Cittadella
1-3
Cremonese

Perugia
1-2
Lecce

Foggia
2-2
Livorno

Palermo
1-1
Padova

Carpi
0-0
Pescara

Cosenza
1-0
Spezia

Ascoli
1-0
Venezia

 
Ferizaj
3-1
Flamurtari

Liria Prizren
0-0
Ballkani

 
Floriana
0-1
St. Andrews

Qormi
1-0
Birkirkara

Senglea Athletic
0-2
Hibernians

 
Rosenborg
0-0
Strømsgodset

Haugesund
3-0
Stabæk

Kristiansund
0-0
Ranheim

Bodø / Glimt
1-1
Sarpsborg 08

Lillestrøm
0-2
Molde

Mjøndalen
1-1
Tromsø

Brann
1-1
Vålerenga

 
Nedflyttningsserien
Wisła Kraków
2-3
Wisła Płock

Miedź Legnica
2-2
Zagłębie Sosnowiec

Korona Kielce
2-0
Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze
1-0
Arka Gdynia

 
Benfica
6-0
Marítimo

 
Nedflyttningsserien
Politehnica Iași
1-1
Concordia Chiajna

Dinamo Bucureşti
1-0
Botoşani

 
Neuchâtel Xamax
1-0
Young Boys

 
Krško
1-2
Domžale

 
Elche
1-2
Osasuna

 
IFK Göteborg
3-1
Helsingborg

 
Västerås SK
0-0
Trelleborg

Halmstad
2-2
Syrianska

Frej
3-2
Öster

Varberg
3-0
Brommapojkarna

 
Sivasspor
1-2
Beşiktaş

 
Wolfsburg
1-1
Eintracht Frankfurt