ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 20 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

51

tävlingar

170

matcher

170

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kamza
0-3
Teuta Durrës

Laçi
1-0
Skënderbeu Korçë

Kastrioti Krujë
1-1
Partizani Tirana

Tirana
0-2
Kukësi

Flamurtari
1-1
Luftëtari Gjirokastër

 
Gandzasar
0-1
Pyunik

 
Europa League-playoff
Union Saint-Gilloise
2-2
Zulte-Waregem

Westerlo
0-0
Oostende

Cercle Brugge
1-2
Kortrijk

Eupen
1-1
Sint-Truiden

 
Sloboda Tuzla
2-1
Sarajevo

Široki Brijeg
1-0
Zrinjski

Mladost Doboj Kakanj
3-1
GOŠK Gabela

Radnik Bijeljina
1-1
Zvijezda 09

Čelik
1-1
Tuzla City

Željezničar
3-0
Krupa na Vrbasu

 
Mästerskapsserien
CSKA Sofia
0-0
Levski Sofia

Ludogorets
3-0
Botev Plovdiv

 
Nedflyttningsserien
Ermis
1-2
Alki Oroklini

Paphos
3-2
Doxa

 
Manchester City
1-0
Tottenham Hotspur

Bournemouth
0-1
Fulham

Huddersfield Town
1-2
Watford

West Ham United
2-2
Leicester City

Wolverhampton Wanderers
0-0
Brighton & Hove Albion

Newcastle United
3-1
Southampton

 
Accrington Stanley
0-3
Luton Town

 
Nõmme Kalju
2-2
Tallinna Kalev

Maardu
0-0
Tulevik

Tammeka
1-2
Trans

 
VPS
2-2
KPV

KuPS
0-3
Honka

IFK Mariehamn
2-0
RoPS

 
EA Guingamp
1-3
Olympique Marseille

Nice
0-1
Caen

Nîmes Olympique
2-1
Girondins Bordeaux

Strasbourg
1-3
Montpellier

 
Grenoble Foot 38
0-2
Lens

 
Sioni
2-3
Saburtalo

Dila
2-1
Rustavi

Dinamo Batumi
2-1
Lokomotivi Tbilisi

 
Andra omgången
Vestri
3-1
Kári

KF
0-4
Magni

Höttur / Huginn
0-2
Fjarðabyggðar

Þór
2-3
Dalvík / Reynir

 
Parma
1-1
Milan

Lazio
1-2
Chievo

Cagliari
1-0
Frosinone

Bologna
3-0
Sampdoria

Udinese
1-1
Sassuolo

Empoli
2-4
SPAL

Genoa
0-1
Torino

Juventus
2-1
Fiorentina

Internazionale
1-1
Roma

 
Kaisar
0-0
Ordabasy

Kairat
0-1
Astana

Tobol
0-0
Zhetysu

Atyrau
1-2
Okzhetpes

Irtysh
0-1
Aktobe

Taraz
1-2
Shakhter Karagandy

 
Gjilani
0-1
Prishtina

Drenica Skënderaj
0-2
Llapi

 
Rudeš
1-2
Lokomotiva Zagreb

Inter Zaprešić
2-2
Gorica

Hajduk Split
4-0
Rijeka

 
Rīgas FS
3-1
Riga

 
Palanga
2-1
Stumbras

Riteriai
0-0
Atlantas

 
Racing
4-1
UNA Strassen

Progrès Niederkorn
0-2
F91 Dudelange

Rumelange
1-3
Mondorf-les-Bains

Victoria Rosport
0-1
Differdange 03

Hostert
1-0
RM Hamm Benfica

Jeunesse d'Esch
1-1
UT Pétange

Etzella Ettelbrück
2-2
Fola Esch

 
Shkendija
4-2
Makedonija GjP

Vardar
2-0
Renova

Akademija Pandev
0-2
Belasica

Pobeda
0-3
Shkupi

Sileks
1-0
Rabotnički

 
Pietà Hotspurs
0-2
Hamrun Spartans

Mosta
1-1
Gzira United

Balzan
2-1
Sliema Wanderers

Valletta
1-0
Tarxien Rainbows

 
Dinamo-Auto
0-0
Milsami

Sheriff
2-1
Codru Lozova

 
Iskra
0-1
Zeta

Rudar
3-0
Grbalj

Lovćen
1-0
Mornar

 
Emmen
2-0
Utrecht

Groningen
0-1
Ajax

Vitesse
4-1
PEC Zwolle

Feyenoord
2-1
AZ

VVV
4-1
De Graafschap

 
Mästerskapsserien
Ballymena United
1-0
Coleraine

Cliftonville
2-0
Crusaders

Linfield
0-4
Glenavon

 
Nedflyttningsserien
Institute
0-1
Ards

Warrenpoint Town
5-3
Dungannon Swifts

 
Belenenses
1-3
Rio Ave

Moreirense
0-1
Chaves

Feirense
0-2
Sporting Braga

Porto
1-0
Santa Clara

 
Mästerskapsserien
Sepsi
0-1
CFR Cluj

 
Ufa
1-2
Arsenal Tula

Orenburg
3-0
Rostov

Dinamo Moskva
1-0
Krylya Sovetov

Lokomotiv Moskva
1-1
CSKA Moskva

Krasnodar
2-3
Zenit

 
Grasshopper
1-1
Thun

St. Gallen
1-2
Luzern

 
Mästerskapsserien
Čukarički
3-2
Crvena Zvezda

Napredak
5-0
Vojvodina

 
Nedflyttningsserien
Dinamo Vranje
1-0
Voždovac

Bačka Palanka
2-2
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-0
Radnik Surdulica

 
Mästerskapsserien
Hearts
1-3
Rangers

Kilmarnock
0-1
Aberdeen

 
Nedflyttningsserien
Hamilton Academical
1-1
Motherwell

Livingston
1-3
St. Mirren

St. Johnstone
2-0
Dundee FC

 
Mästerskapsserien
Žilina
1-2
Sereď

Zemplín Michalovce
0-2
DAC Dunajska Stredá

 
Nedflyttningsserien
Spartak Trnava
0-1
Senica

Podbrezová
0-0
Trenčín

Nitra
2-2
Zlaté Moravce

 
Triglav
2-1
Mura

Maribor
3-1
Rudar

 
Celta de Vigo
2-1
Girona

Eibar
0-1
Atlético Madrid

Rayo Vallecano
0-0
Huesca

Barcelona
2-1
Real Sociedad

 
Lugo
1-2
Granada

Albacete
4-2
Las Palmas

Gimnàstic Tarragona
0-0
Sporting Gijón

Mallorca
2-0
Rayo Majadahonda

 
GIF Sundsvall
1-2
Kalmar FF

Sirius
0-1
Malmö FF

 
Degerfors
1-2
Örgryte

 
Trabzonspor
2-1
Yeni Malatyaspor

Akhisarspor
1-2
Antalyaspor

Galatasaray
3-1
Kayserispor

Göztepe
0-1
BB Erzurumspor

 
Bayern München
1-0
Werder Bremen

Bayer Leverkusen
2-0
1. FC Nürnberg

Augsburg
6-0
VfB Stuttgart

Mainz 05
3-1
Fortuna Düsseldorf

Borussia Mönchengladbach
1-2
RB Leipzig

Schalke 04
2-5
1899 Hoffenheim

 
Hamburger SV
1-1
Erzgebirge Aue

Holstein Kiel
1-2
Paderborn

MSV Duisburg
2-2
Sandhausen

Greuther Fürth
1-1
Union Berlin

 
Puskás
1-0
Mezőkövesd-Zsóry

Újpest
0-0
Honvéd

MTK
0-1
Kisvárda

Diósgyőr
1-0
Paksi SE

Debrecen
2-1
Szombathelyi Haladás

Ferencváros
4-1
MOL Vidi

 
Slavia
1-2
BATE Borisov

Tarpeda
0-1
Dinamo Minsk

Gorodeya
9-3
Torpedo BelAZ

 
Mästerskapsserien
Connah's Quay
1-1
Barry Town United

The New Saints
3-1
Caernarfon Town

 
Nedflyttningsserien
Cardiff MU
1-0
Aberystwyth Town

Cefn Druids
0-1
Carmarthen Town

Llanelli Town
0-4
Llandudno

 
Nedflyttningsserien
Rheindorf Altach
2-2
Rapid Wien

Admira
2-1
Hartberg

Mattersburg
3-1
Wacker Innsbruck