ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 14 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

54

tävlingar

151

matcher

151

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
1-0
Laçi

Kukësi
1-2
Flamurtari

Teuta Durrës
1-3
Tirana

Skënderbeu Korçë
4-0
Kastrioti Krujë

 
Mästerskapsserien
Inter Club d'Escaldes
2-0
Sant Julià

FC Santa Coloma
2-1
Engordany

 
Nedflyttningsserien
Lusitanos
0-1
Ordino

UE Santa Coloma
1-2
Encamp

 
Gandzasar
1-0
Ararat

Alashkert
0-1
Lori

 
Keşlə
1-2
Qəbələ

Səbail
2-2
Neftçi

 
Mästerskapsserien
Genk
3-1
Club Brugge

 
Europa League-playoff
Sporting Charleroi
2-0
Westerlo

 
GOŠK Gabela
3-2
Sloboda Tuzla

Sarajevo
0-0
Široki Brijeg

 
Mästerskapsserien
Levski Sofia
0-2
Ludogorets

 
Nedflyttningsserien
Botev Vratsa
5-0
Vereya

 
Mästerskapsserien
AEL
2-3
AEK

Omonia Nicosia
0-2
Apollon

 
Mästerskapsserien
Nordsjælland
1-2
Esbjerg

Brøndby
1-2
FC København

Midtjylland
2-0
OB

 
Nedflyttningsserien
Hobro
1-2
Randers

 
Crystal Palace
1-3
Manchester City

Liverpool
2-0
Chelsea

 
Wigan Athletic
1-1
Norwich City

 
Kuressaare
0-1
Paide

Nõmme Kalju
2-0
Tammeka

 
Ilves
0-0
VPS

 
Montpellier
2-1
Toulouse

Stade rennais
0-0
Nice

Saint-Étienne
3-0
Girondins Bordeaux

Lille
5-1
Paris Saint-Germain

 
TB
1-1
HB

2-0
NSÍ

ÍF
0-3
Skála

EB/Streymur
5-1
AB

 
Glacis United
1-1
Gibraltar Phoenix

 
AEL
1-1
PAOK

Apollon Smirnis
0-1
Panaitolikos

Aris
0-2
Atromitos

Lamia
2-2
AEK

Levadiakos
1-2
Panionios

Olympiakos
4-0
Xanthi

Panathinaikos
1-3
OFI

PAS Giannina
0-0
Asteras Tripolis

 
Första omgången
Selfoss
3-0
Thróttur Vogar

Skallagrímur
1-4
KV

Úlfarnir
6-1
Vatnaliljur

 
Mästerskapsserien
Hapoel Hadera
2-3
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
2-1
Maccabi Netanya

 
Torino
1-1
Cagliari

Fiorentina
0-0
Bologna

Sampdoria
2-0
Genoa

Sassuolo
0-0
Parma

Chievo
1-3
Napoli

Frosinone
1-3
Internazionale

 
Spezia
3-2
Ascoli

Padova
0-0
Cosenza

Benevento
1-2
Palermo

 
Aktobe
2-0
Atyrau

Shakhter Karagandy
4-0
Irtysh

Okzhetpes
1-2
Tobol

Taraz
1-2
Kaisar

Zhetysu
3-0
Kairat

Astana
2-1
Ordabasy

 
Drita
2-2
Drenica Skënderaj

Flamurtari
1-0
Liria Prizren

 
Gorica
4-3
Slaven Koprivnica

Lokomotiva Zagreb
0-1
Hajduk Split

 
Metta/LU
3-0
Spartaks Jūrmala

Riga
2-0
Ventspils

Valmiera/BSS
1-0
Liepāja

 
Atlantas
2-1
Panevėžys

Sūduva
3-0
Palanga

 
UNA Strassen
2-1
UT Pétange

Hostert
2-3
Jeunesse d'Esch

RM Hamm Benfica
1-3
Victoria Rosport

Differdange 03
2-0
Etzella Ettelbrück

Fola Esch
7-0
Rumelange

Mondorf-les-Bains
1-0
Progrès Niederkorn

F91 Dudelange
2-0
Racing

 
Renova
1-2
Rabotnički

Shkupi
2-1
Sileks

Belasica
1-1
Pobeda

Makedonija GjP
1-1
Akademija Pandev

Vardar
0-0
Shkendija

 
Hamrun Spartans
1-1
Balzan

St. Andrews
0-4
Valletta

 
PSV
2-1
De Graafschap

Willem II
2-0
PEC Zwolle

Heerenveen
1-1
Groningen

Utrecht
0-0
Vitesse

 
Rio Ave
2-1
Vitória Guimarães

Marítimo
2-0
Feirense

Boavista
1-0
Nacional

Sporting Braga
3-0
Tondela

Benfica
4-2
Vitória Setúbal

 
Mästerskapsserien
CFR Cluj
0-0
FCSB

 
Nedflyttningsserien
Voluntari
1-2
Gaz Metan Mediaş

 
Dinamo Moskva
1-1
Krasnodar

Zenit Sankt-Petersburg
5-0
Anzhi

Rostov
2-1
Spartak Moskva

 
Semifinal, match 2:2
Folgore
2-1
Tre Penne

 
Lugano
1-1
Sion

Thun
0-0
St. Gallen

Zürich
0-1
Young Boys

 
Semifinal
Aberdeen
0-3
Celtic

 
Mästerskapsserien
Žilina
0-3
Slovan Bratislava

 
Celje
0-2
Mura

Olimpija
2-0
Aluminij

Gorica
1-2
Krško

 
Real Valladolid
2-2
Getafe

Athletic Club
3-2
Rayo Vallecano

Real Sociedad
1-1
Eibar

Girona
0-1
Villarreal

Valencia
3-1
Levante

 
Albacete
1-1
Elche

Numancia
1-1
Mallorca

Córdoba
0-4
Lugo

Las Palmas
0-3
Cádiz

Real Zaragoza
0-2
Alcorcón

Reus Deportiu
0-1
Real Oviedo

 
Elfsborg
3-1
GIF Sundsvall

AIK
2-1
Sirius

Malmö FF
2-0
Östersund

 
Brommapojkarna
1-2
GAIS

Syrianska
1-5
Varberg

 
Jablonec
2-1
Dukla Praha

Slavia Praha
1-1
Sparta Praha

 
Kayserispor
0-2
Ankaragücü

Antalyaspor
1-0
Kasımpaşa

Yeni Malatyaspor
1-1
Alanyaspor

Fenerbahçe
1-1
Galatasaray

 
1899 Hoffenheim
2-0
Hertha BSC

Fortuna Düsseldorf
1-4
Bayern München

Eintracht Frankfurt
1-3
Augsburg

 
Bochum
3-2
Greuther Fürth

Ingolstadt
1-1
Holstein Kiel

St. Pauli
1-1
Arminia Bielefeld

 
Nedflyttningsserien
Desna
2-1
Karpaty Lviv

Arsenal Kyiv
1-0
Vorskla Poltava

Chornomorets Odesa
1-1
Olimpik Donetsk

 
BATE Borisov
0-1
Dinamo Brest

Isloch
1-0
Neman Grodno

Vitebsk
1-1
Tarpeda

Dinamo Minsk
1-0
Gorodeya

 
Mästerskapsserien
Wolfsberger AC
1-1
Austria Wien

LASK
0-0
St. Pölten

Salzburg
3-1
Sturm Graz