ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 13 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

54

tävlingar

190

matcher

190

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Partizani Tirana
3-0
Kamza

 
Qarabağ
3-0
Sabah

Zira
2-0
Sumqayıt

 
Mästerskapsserien
Gent
1-2
Royal Antwerp

 
Europa League-playoff
Beerschot-Wilrijk
2-0
Eupen

Zulte-Waregem
2-2
Royal Excel Mouscron

Sint-Truiden
1-0
Oostende

Cercle Brugge
3-2
Waasland-Beveren

Kortrijk
0-1
Union Saint-Gilloise

 
Zvijezda 09
2-1
Mladost Doboj Kakanj

Krupa na Vrbasu
5-2
Čelik

Tuzla City
1-1
Radnik Bijeljina

Zrinjski
1-0
Željezničar

 
Mästerskapsserien
Botev Plovdiv
0-2
Cherno More

CSKA Sofia
2-0
Beroe

 
Mästerskapsserien
APOEL
4-0
Nea Salamis

 
Nedflyttningsserien
Doxa
2-2
Enosis

Alki Oroklini
2-3
Paphos

 
Nedflyttningsserien
Vendsyssel
1-0
AaB

 
Tottenham Hotspur
4-0
Huddersfield Town

Brighton & Hove Albion
0-5
Bournemouth

Burnley
2-0
Cardiff City

Fulham
2-0
Everton

Southampton
3-1
Wolverhampton Wanderers

Manchester United
2-1
West Ham United

 
Aston Villa
2-1
Bristol City

Derby County
4-0
Bolton Wanderers

Ipswich Town
1-1
Birmingham City

Middlesbrough
1-0
Hull City

Nottingham Forest
1-2
Blackburn Rovers

Queens Park Rangers
4-0
Swansea City

Reading
2-1
Brentford

Sheffield United
1-1
Millwall

Stoke City
2-2
Rotherham United

West Bromwich Albion
4-1
Preston North End

Leeds United
1-0
Sheffield Wednesday

 
Accrington Stanley
2-1
Walsall

Barnsley
4-2
Fleetwood Town

Blackpool
0-1
Peterborough United

Bristol Rovers
3-2
Bradford City

Charlton Athletic
3-1
Luton Town

Doncaster Rovers
2-0
Plymouth Argyle

Gillingham
0-2
Shrewsbury Town

Oxford United
0-0
Wimbledon

Portsmouth
4-1
Rochdale

Scunthorpe United
0-3
Burton Albion

Southend United
0-2
Wycombe Wanderers

Sunderland
4-5
Coventry City

 
Bury
2-0
Colchester United

Cambridge United
0-3
Newport County

Crewe Alexandra
3-0
Notts County

Exeter City
2-0
Port Vale

Forest Green Rovers
2-0
Macclesfield Town

Lincoln City
1-1
Cheltenham Town

Morecambe
1-1
Grimsby Town

Northampton Town
1-1
Mansfield Town

Oldham Athletic
2-2
Swindon Town

Stevenage
3-0
Carlisle United

Tranmere Rovers
2-1
Milton Keynes Dons

Yeovil Town
0-1
Crawley Town

 
FCI Levadia
5-2
Tulevik

Tallinna Kalev
2-0
Maardu

Trans
0-1
Flora

 
Inter Turku
1-2
SJK

KPV
0-1
RoPS

KuPS
0-0
HJK

 
Olympique Marseille
2-1
Nîmes Olympique

Caen
0-1
Angers

Monaco
0-0
Stade Reims

Strasbourg
3-3
EA Guingamp

 
Torpedo Kutaisi
2-1
WIT Georgia

Rustavi
0-2
Dinamo Batumi

Dinamo Tbilisi
2-3
Dila

 
Europa
2-0
St Joseph's

Lynx
1-0
Boca Juniors

 
Första omgången
Augnablik
8-1
Árborg

Dalvík / Reynir
6-0
Samherjar

Höttur / Huginn
3-1
Einherji

Tindastóll
5-0
Æskan

Kórdrengir
7-0
KM

Vestri
1-0
Vídir

Haukar
5-2
KFS

Nökkvi
2-4
KF

Sindri
5-1
Leiknir Fáskrúdsfjördur

Hvíti riddarinn
4-1
Kormákur / Hvöt

Hörður Í.
1-5
Berserkir

KFR
1-0
KH

 
Nedflyttningsserien
Hapoel Haifa
0-2
Hapoel Ra'anana

Hapoel Tel Aviv
2-2
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
1-2
Bnei Sakhnin

Beitar Jerusalem
4-1
Maccabi Petah Tikva

 
SPAL
2-1
Juventus

Roma
1-0
Udinese

Milan
1-0
Lazio

 
Lecce
4-1
Carpi

Salernitana
4-2
Cittadella

Crotone
0-0
Cremonese

Venezia
1-0
Foggia

 
Llapi
2-1
Gjilani

Prishtina
1-0
KEK-u

Feronikeli
1-2
Ferizaj

 
Istra 1961
0-4
Dinamo Zagreb

Rijeka
7-0
Inter Zaprešić

 
Kauno Žalgiris
3-1
Riteriai

Stumbras
1-0
Žalgiris

 
Tarxien Rainbows
2-0
Pietà Hotspurs

Birkirkara
1-2
Mosta

 
AZ
2-3
ADO Den Haag

Ajax
6-2
Excelsior

Feyenoord
2-1
Heracles

Fortuna Sittard
1-1
VVV

 
Arka Gdynia
1-1
Miedź Legnica

Cracovia Kraków
4-1
Lechia Gdańsk

Lech Poznań
0-2
Jagiellonia Białystok

Legia Warszawa
3-1
Pogoń Szczecin

Piast Gliwice
4-0
Korona Kielce

Śląsk Wrocław
0-1
Górnik Zabrze

Zagłębie Lubin
3-1
Wisła Kraków

Zagłębie Sosnowiec
1-3
Wisła Płock

 
Santa Clara
1-1
Moreirense

Portimonense
0-3
Porto

Desportivo Aves
1-3
Sporting CP

 
Mästerskapsserien
Viitorul
2-1
Universitatea Craiova

 
Nedflyttningsserien
Botoşani
1-0
Hermannstadt

 
Yenisey
0-0
Ufa

Arsenal Tula
0-0
Ural

CSKA Moskva
2-3
Orenburg

Akhmat Grozny
1-3
Lokomotiv Moskva

 
Semifinal, match 2:2
Libertas
1-2
Tre Fiori

 
Basel
0-0
Grasshopper

Luzern
0-1
Neuchâtel Xamax

 
Mästerskapsserien
Radnik Surdulica
1-1
Bačka Palanka

Voždovac
2-2
Zemun

Mačva Šabac
2-0
Dinamo Vranje

 
Nedflyttningsserien
Crvena Zvezda
3-0
Radnički Niš

Mladost Lučani
2-1
Napredak

Partizan
3-0
Čukarički

Vojvodina
0-1
Proleter Novi Sad

 
Semifinal
Hearts
3-0
Inverness CT

 
Mästerskapsserien
Ružomberok
1-0
Zemplín Michalovce

Sereď
0-5
DAC Dunajska Stredá

 
Nedflyttningsserien
Podbrezová
0-0
Spartak Trnava

Trenčín
1-0
Zlaté Moravce

Senica
4-1
Nitra

 
Triglav
0-4
Rudar

Maribor
1-0
Domžale

 
Espanyol
2-1
Deportivo Alavés

Huesca
0-0
Barcelona

Atlético Madrid
2-0
Celta de Vigo

Sevilla
3-2
Real Betis

 
Málaga
1-2
Extremadura UD

Almería
3-0
Gimnàstic Tarragona

Osasuna
2-1
Deportivo La Coruña

Rayo Majadahonda
1-3
Tenerife

 
Falkenberg
0-3
Häcken

Kalmar FF
2-2
IFK Norrköping

 
Mjällby
2-1
Västerås SK

Brage
2-0
Halmstad

 
Slovácko
2-0
Příbram

Opava
2-1
Sigma Olomouc

Karviná
2-0
Zlín

Viktoria Plzeň
2-1
Baník Ostrava

 
Rizespor
1-0
Göztepe

Konyaspor
1-1
Sivasspor

Beşiktaş
2-1
İstanbul Başakşehir

 
RB Leipzig
2-0
Wolfsburg

VfB Stuttgart
0-1
Bayer Leverkusen

Werder Bremen
2-1
Freiburg

Hannover 96
0-1
Borussia Mönchengladbach

Borussia Dortmund
2-1
Mainz 05

 
Sandhausen
3-1
Dynamo Dresden

1. FC Magdeburg
0-1
Darmstadt 98

Paderborn
4-0
MSV Duisburg

 
Mästerskapsserien
Mariupol
0-1
Dynamo Kyiv

Shakhtar Donetsk
3-0
Zorya Luhansk

Lviv
1-2
Oleksandria

 
Honvéd
1-1
Debrecen

Mezőkövesd-Zsóry
1-2
Ferencváros

Paksi SE
0-0
Puskás

Kisvárda
1-1
Diósgyőr

Szombathelyi Haladás
1-0
MTK

MOL Vidi
2-1
Újpest

 
Torpedo BelAZ
1-1
FK Minsk

Gomel
3-0
Energetyk-BDU

 
Mästerskapsserien
Barry Town United
0-4
The New Saints

 
Nedflyttningsserien
Carmarthen Town
3-1
Llanelli Town

Llandudno
1-2
Cardiff MU

 
Nedflyttningsserien
Wacker Innsbruck
1-3
Admira

Hartberg
0-1
Rheindorf Altach

Rapid Wien
2-1
Mattersburg