ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 10 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

49

matcher

49

resultat

2

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kvartsfinal, match 1:2
Ajax
1-1
Juventus

1-1 David Neres (46)

0-1 Cristiano Ronaldo (45)

Manchester United
0-1
Barcelona

 

0-1 Luke Shaw (självmål, 12)

 
Kamza
0-3
Tirana

Laçi
0-1
Kukësi

Kastrioti Krujë
1-0
Luftëtari Gjir…

Flamurtari
3-1
Teuta Durrës

Partizani Tirana
2-0
Skënderbeu Korçë

 
Banants
2-0
Alashkert

Lori
0-0
Gandzasar

 
Semifinal, match 2:2
FK Sarajevo
5-0
Sloga Gornje Crnjelovo

Information FK Sarajevo vidare med sammanlagt 9-1.

TOŠK Tešanj
0-1
Široki Brijeg

Information Široki Brijeg vidare med sammanlagt 3-0.

 
Norwich City
2-2
Reading

Birmingham City
1-1
Sheffield United

Brentford
2-0
Ipswich Town

Hull City
2-1
Wigan Athletic

Millwall
0-0
Queens Park Rangers

Rotherham United
1-2
Aston Villa

 
Första omgången
Royn
0-4
B68

HB
2-1
NSÍ

Skála
1-0
AB

Undrid
1-13

TB
2-1
Suduroy

B71
1-0
ÍF

B36
4-0
07 Vestur

EB / Streymur
2-6
Víkingur

 
Semifinal
Gibraltar United
1-0
Mons Calpe

 
Första omgången
Kári
5-1
Hamar

 
Andra omgången
Aktobe
3-3* f
Irtysh

Information Irtysh vidare efter 3-1 på straffar.

Akademiya Ontustik
1-2 f
Kaisar

Okzhetpes
0-1
Ordabasy

Altay
*1-1 f
Astana

Information Altay vidare efter 15-14 på straffar.

Kaspiy
1-1* f
Kairat

Information Kairat vidare efter 6-5 på straffar.

FK Aksu
0-3
Tobol

Taraz
2-0
Shakhter Karagandy

Atyrau
1-0
Zhetysu

 
Ventspils
1-1
Daugavpils/Progress

Valmiera/BSS
0-2
Rīgas FS

 
Semifinal, match 2:2
Makedonija GjP
1-0
Belasica

Information Makedonija GjP vidare med sammanlagt 2-0.

Podeba
1-3
Akademija Pandev

Information Akademija Pandev vidare med sammanlagt 6-2.

 
Brann
2-1
Kristiansund

Molde
4-1
Vålerenga

 
Semifinal
Raków Częstochowa
0-1
Lechia Gdańsk

 
Luzern
1-3
Young Boys

 
Rudar
0-3
Celje

Krško
0-1
Maribor

Domžale
6-1
Triglav

 
MSV Duisburg
4-4
1. FC Köln

 
Semifinal, match 1:2
Isloch
2-2
Shakhtyor Soligorsk

Vitebsk
1-0
Dinamo Minsk