ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 7 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

55

tävlingar

156

matcher

156

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

UE Santa Coloma
0-0
Lusitanos

Inter Club d'Escaldes
0-0
Engordany

Sant Julià
4-2
Encamp

Ordino
1-2
FC Santa Coloma

 
Pyunik
1-2
Lori

Alashkert
1-0
Artsakh

 
Sabah
3-1
Səbail

Qəbələ
1-2
Qarabağ

 
Mästerskapsserien
Anderlecht
1-2
Royal Antwerp

 
Europa League-playoff
Eupen
0-1
Sporting Charleroi

 
Zrinjski
2-0
Krupa na Vrbasu

Široki Brijeg
1-0
GOŠK Gabela

 
Mästerskapsserien
Cherno More
0-1
Levski Sofia

Beroe
1-1
Botev Plovdiv

 
Mästerskapsserien
Apollon
1-1
Nea Salamis

 
Nedflyttningsserien
Alki
2-0
Enosis

Doxa
3-3
Anorthosis

 
Mästerskapsserien
Esbjerg
2-2
Midtjylland

OB
0-1
FC København

 
Nedflyttningsserien
Hobro
1-1
AaB

Vejle
4-1
SønderjyskE

 
Everton
1-0
Arsenal

 
Coventry City
0-0
Bristol Rovers

 
Semifinal
Watford
3-2 f
Wolverhampton Wanderers

 
Tammeka
1-2
FCI Levadia

Tulevik
2-3
Nõmme Kalju

Kuressaare
2-0
Tallinna Kalev

Flora
6-0
Maardu

 
RoPS
1-2
Honka

KPV
0-2
Ilves

Lahti
3-3
KuPS

 
Stade Reims
1-1
Lille

Toulouse
1-0
Nantes

Nice
1-0
Montpellier

Paris Saint-Germain
2-2
Strasbourg

 
B36
2-1
HB

TB
1-0
EB/Streymur

ÍF
2-3

AB
0-1
Skála

 
Sioni
2-4
Dinamo Batumi

Dila
0-2
Torpedo Kutaisi

Dinamo Tbilisi
3-1
Rustavi

 
Boca Juniors
2-3
Glacis United

 
Xanthi
1-3
AEK Athens

Asteras Tripolis
0-0
Levadiakos

Panaitolikos
0-5
Olympiakos Piraeus

PAOK
3-0
Lamia

 
Mästerskapsserien
Maccabi Netanya
1-4
Maccabi Tel Aviv

 
Nedflyttningsserien
Hapoel Ra'anana
1-2
Ashdod

 
Fiorentina
0-1
Frosinone

Udinese
3-2
Empoli

Cagliari
2-1
SPAL

Internazionale
0-0
Atalanta

Lazio
2-2
Sassuolo

Napoli
1-1
Genoa

 
Cremonese
2-0
Lecce

Ascoli
2-1
Pescara

Cosenza
1-0
Crotone

 
Kaisar
0-0
Astana

Atyrau
0-0
Shakhter Karagandy

 
Ballkani
2-0
Flamurtari

Gjilani
0-0
Drita

 
Rudeš
0-2
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
0-0
Osijek

 
Panevėžys
1-2
Riteriai

Žalgiris
1-0
Sūduva

 
Progrès Niederkorn
1-1
Fola Esch

Jeunesse d'Esch
1-2
UNA Strassen

Victoria Rosport
2-0
Hostert

UT Pétange
1-3
F91 Dudelange

Racing
3-0
Mondorf-les-Bains

Rumelange
1-2
Differdange 03

Etzella Ettelbrück
0-3
RM Hamm Benfica

 
Vardar
1-1
Akademija Pandev

Makedonija GjP
3-0
Pobeda

Belasica
0-1
Sileks

Shkendija
2-1
Renova

Shkupi
1-2
Rabotnički

 
Pietà Hotspurs
3-1
St. Andrews

Valletta
1-1
Gzira United

 
Sheriff
0-1
Milsami

Petrocub
2-2
Sfîntul Gheorghe

 
Budućnost
3-1
Iskra

Petrovac
0-2
Zeta

Lovćen
1-1
Grbalj

Mornar
0-3
Sutjeska

 
Emmen
2-0
Heerenveen

PEC Zwolle
5-0
Fortuna Sittard

VVV
0-3
Feyenoord

Vitesse
3-3
PSV

 
Molde
3-0
Stabæk

Haugesund
1-1
Sarpsborg 08

Kristiansund
2-0
Vålerenga

Tromsø
0-2
Viking

Lillestrøm
2-1
Ranheim

Brann
1-1
Strømsgodset

 
Pogoń Szczecin
3-3
Arka Gdynia

Górnik Zabrze
1-2
Legia Warszawa

 
Vitória Setúbal
1-0
Marítimo

Feirense
1-4
Benfica

Sporting CP
3-0
Rio Ave

 
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
0-0
CFR Cluj

 
Nedflyttningsserien
Gaz Metan Mediaş
2-0
Botoşani

 
Ufa
1-0
Rostov

Ural
3-2
Yenisey

Rubin Kazan
0-0
Arsenal Tula

Lokomotiv Moskva
1-1
Zenit

 
Dinamo Vranje
0-3
Radnik Surdulica

Vojvodina
3-2
Partizan

Čukarički
0-0
Mladost Lučani

Napredak
1-0
Zemun

Spartak Subotica
1-0
Rad Beograd

Voždovac
1-0
Mačva Šabac

Radnički Niš
5-1
Bačka Palanka

Crvena Zvezda
4-0
Proleter Novi Sad

 
Motherwell
0-3
Rangers

 
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
4-1
Zemplín Michalovce

 
Gorica
0-1
Mura

Olimpija
3-3
Rudar

Aluminij
1-1
Krško

 
Deportivo Alavés
1-1
Leganés

Getafe
1-0
Athletic Club

Real Valladolid
0-2
Sevilla

Celta de Vigo
3-1
Real Sociedad

Levante
2-2
Huesca

Real Betis
2-1
Villarreal

 
Mallorca
1-0
Reus Deportiu

Alcorcón
0-1
Albacete

Lugo
2-2
Osasuna

Gimnàstic Tarragona
2-0
Numancia

Elche
1-0
Córdoba

 
Östersund
3-2
Falkenberg

IFK Göteborg
3-0
Elfsborg

Hammarby
1-1
Kalmar FF

 
Dalkurd
0-4
Brommapojkarna

Varberg
3-1
Trelleborg

Frej
0-3
Syrianska

 
Sigma Olomouc
3-2
Karviná

Bohemians 1905
0-0
Mladá Boleslav

Slovan Liberec
0-0
Jablonec

Baník Ostrava
3-1
Teplice

Slovácko
0-1
Viktoria Plzeň

 
Kasımpaşa
2-1
BB Erzurumspor

Göztepe
0-1
Akhisarspor

Ankaragücü
1-1
Fenerbahçe

İstanbul Başakşehir
2-0
Konyaspor

 
Augsburg
0-4
1899 Hoffenheim

Borussia Mönchengladbach
1-1
Werder Bremen

 
Heidenheim
0-2
1. FC Köln

Dynamo Dresden
0-0
Union Berlin

Greuther Fürth
2-1
Darmstadt 98

 
Slavia
1-2
Torpedo BelAZ

Dinamo Brest
3-1
Dnyapro

 
Mästerskapsserien
Austria Wien
0-1
Sturm Graz

St. Pölten
1-3
Wolfsberger AC

LASK
0-2
Salzburg