ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 6 april 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

65

tävlingar

190

matcher

190

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Skënderbeu Korçë
3-0
Kamza

Kastrioti Krujë
2-1
Kukësi

Laçi
5-0
Teuta Durrës

Partizani Tirana
1-3
Luftëtari Gjir…

Flamurtari
1-0
Tirana

 
Gandzasar
1-2
Banants

 
Neftçi
4-2
Zira

Sumqayıt
2-1
Keşlə

 
Mästerskapsserien
Genk
2-1
Gent

 
Europa League-playoff
Oostende
2-1
Beerschot-Wilrijk

Westerlo
2-2
Sint-Truiden

Union Saint-Gilloise
5-1
Waasland-Beveren

Royal Excel Mouscron
2-3
Cercle Brugge

 
Sloboda Tuzla
2-1
Zvijezda 09

Mladost Doboj Kakanj
0-2
Tuzla City

Radnik Bijeljina
0-0
Čelik

Željezničar
0-3
Sarajevo

 
Mästerskapsserien
Ludogorets
0-0
CSKA Sofia

 
Nedflyttningsserien
Vereya
0-2
Vitosha Bistritsa

 
Mästerskapsserien
Omonia
0-2
AEK

AEL
0-3
APOEL

 
Nedflyttningsserien
Paphos
4-1
Ermis

 
Nedflyttningsserien
Randers
1-1
Vendsyssel

 
Bournemouth
1-3
Burnley

Huddersfield Town
1-4
Leicester City

Newcastle United
0-1
Crystal Palace

 
Norwich City
4-0
Queens Park Rangers

Birmingham City
1-0
Leeds United

Blackburn Rovers
0-1
Stoke City

Bolton Wanderers
1-2
Ipswich Town

Brentford
3-3
Derby County

Bristol City
2-2
Wigan Athletic

Hull City
3-1
Reading

Millwall
2-0
West Bromwich Albion

Preston North End
0-1
Sheffield United

Rotherham United
2-1
Nottingham Forest

Sheffield Wednesday
1-3
Aston Villa

Swansea City
3-1
Middlesbrough

 
Wimbledon
1-1
Accrington Stanley

Bradford City
0-1
Doncaster Rovers

Burton Albion
3-1
Barnsley

Fleetwood Town
2-2
Southend United

Luton Town
2-2
Blackpool

Peterborough United
2-0
Gillingham

Plymouth Argyle
0-2
Charlton Athletic

Rochdale
1-2
Sunderland

Shrewsbury Town
1-1
Scunthorpe United

Walsall
1-3
Oxford United

Wycombe Wanderers
2-3
Portsmouth

 
Carlisle United
3-2
Bury

Cheltenham Town
1-1
Exeter City

Colchester United
0-2
Oldham Athletic

Crawley Town
1-2
Forest Green Rovers

Grimsby Town
0-2
Stevenage

Macclesfield Town
1-1
Morecambe

Mansfield Town
1-0
Cambridge United

Milton Keynes Dons
0-2
Lincoln City

Newport County
0-0
Tranmere Rovers

Notts County
2-2
Northampton Town

Port Vale
1-0
Crewe Alexandra

Swindon Town
1-1
Yeovil Town

 
Semifinal
Manchester City
1-0
Brighton & Hove Albion

 
Paide
0-0
Trans

 
SJK
1-0
HIFK

 
Olympique lyonnais
1-3
Dijon

Amiens
2-2
Saint-Étienne

Angers
3-3
Stade rennais

EA Guingamp
1-1
Monaco

Nîmes Olympique
2-0
Caen

 
Auxerre
0-0
Metz

 
NSÍ
4-2
Víkingur

 
Chikhura
1-0
Lokomotivi Tbilisi

 
St Joseph's
1-3
Lincoln Red Imps

Gibraltar United
1-1
Lynx

 
OFI
1-0
PAS Giannina

Panathinaikos
2-0
Aris

Panionios
1-0
Larissa

 
Sligo Rovers
0-2
Bohemians

 
Mästerskapsserien
Hapoel Be'er Sheva
2-1
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
1-3
Hapoel Hadera

 
Nedflyttningsserien
Ironi Kiryat Shmona
3-0
Hapoel Haifa

Bnei Sakhnin
1-1
Maccabi Petah Tikva

 
Parma
0-0
Torino

Juventus
2-1
Milan

Sampdoria
0-1
Roma

 
Cittadella
4-0
Livorno

Carpi
2-1
Padova

Foggia
1-0
Spezia

Perugia
2-4
Benevento

 
Tobol
2-1
Aktobe

Irtysh
2-0
Taraz

Ordabasy
1-0
Zhetysu

Kairat
4-1
Okzhetpes

 
Drenica Skënderaj
2-0
Trepça'89

KEK-u
0-1
Llapi

 
Inter Zaprešić
3-2
Lokomotiva Zagreb

Gorica
1-0
Rijeka

 
Daugavpils/Progress
0-1
Riga

Valmiera/BSS
1-1
Ventspils

 
Palanga
2-1
Atlantas

Stumbras
0-1
Kauno Žalgiris

 
Senglea Athletic
2-2
Hamrun Spartans

Mosta
3-3
Floriana

 
Zimbru
1-1
Dinamo-Auto

Speranţa Nisporeni
2-1
Codru Lozova

 
Rudar
2-2
OFK Titograd

 
Groningen
1-0
Excelsior

ADO Den Haag
5-0
Utrecht

Willem II
1-4
Ajax

De Graafschap
1-1
AZ

Heracles
1-0
NAC Breda

 
Mästerskapsserien
Cliftonville
4-2
Coleraine

Glenavon
2-1
Crusaders

 
Nedflyttningsserien
Dungannon Swifts
1-2
Glentoran

Institute
2-1
Warrenpoint Town

 
Mjøndalen
4-5
Bodø / Glimt

 
Jagiellonia Białystok
2-1
Zagłębie Sosnowiec

Wisła Kraków
2-2
Piast Gliwice

Lechia Gdańsk
1-0
Lech Poznań

 
Belenenses
1-1
Santa Clara

Nacional
0-0
Desportivo Aves

Vitória Guimarães
4-0
Chaves

Moreirense
1-0
Sporting Braga

 
Nedflyttningsserien
Dunărea Călăraşi
1-1
Voluntari

Hermannstadt
0-1
Politehnica Iași

 
Anzhi
1-1
Dinamo Moskva

Krasnodar
1-0
Krylya Sovetov

Spartak Moskva
0-2
CSKA Moskva

 
Playoff, match 1:1
Juvenes/Dogana
3-1
Cosmos

 
Grasshopper
1-1
Zürich

Neuchâtel Xamax
0-1
St. Gallen

Basel
1-1
Lugano

Sion
2-2
Luzern

Young Boys
5-1
Thun

 
Celtic
0-0
Livingston

Hearts
1-2
Hibernian

Hamilton Academical
1-1
St. Mirren

Kilmarnock
2-0
St. Johnstone

Dundee
0-2
Aberdeen

 
Mästerskapsserien
DAC Dunajska Stredá
1-0
Žilina

Sereď
0-1
Ružomberok

 
Nedflyttningsserien
Trenčín
2-3
Senica

Spartak Trnava
1-1
Nitra

Zlaté Moravce
2-1
Podbrezová

 
Triglav
1-2
Maribor

Celje
2-3
Domžale

 
Girona
1-2
Espanyol

Real Madrid
2-1
Eibar

Rayo Vallecano
2-0
Valencia

Barcelona
2-0
Atlético Madrid

 
Deportivo La Coruña
0-2
Rayo Majadahonda

Granada
1-0
Málaga

Extremadura UD
1-0
Almería

Real Oviedo
1-1
Las Palmas

 
GIF Sundsvall
3-1
Malmö FF

Häcken
2-1
Helsingborg

 
Degerfors
2-1
Jönköpings Södra

Halmstad
1-3
Örgryte

 
Dukla Praha
1-5
Slavia Praha

 
Sivasspor
1-3
Kayserispor

Alanyaspor
1-0
Bursaspor

Galatasaray
3-0
Yeni Malatyaspor

 
Schalke 04
1-2
Eintracht Frankfurt

Bayer Leverkusen
2-4
RB Leipzig

VfB Stuttgart
1-1
1. FC Nürnberg

Hertha BSC
1-2
Fortuna Düsseldorf

Wolfsburg
3-1
Hannover 96

Bayern München
5-0
Borussia Dortmund

 
Holstein Kiel
2-1
St. Pauli

MSV Duisburg
2-4
Ingolstadt

Sandhausen
1-1
Paderborn

 
Nedflyttningsserien
Olimpik Donetsk
0-2
Desna

Chornomorets Odesa
1-3
Arsenal Kyiv

 
Puskás
0-4
Kisvárda

Ferencváros
3-0
Paksi SE

Újpest
2-1
Mezőkövesd-Zsóry

Honvéd
0-1
MOL Vidi

Diósgyőr
0-1
Szombathelyi Haladás

Debrecen
3-1
MTK

 
Energetyk-BDU
0-4
BATE Borisov

Slutsk
0-6
Gomel

Neman Grodno
0-3
Shakhtyor

Tarpeda
1-0
Isloch

 
Mästerskapsserien
Bala Town
2-5
Barry Town United

Newtown
0-6
The New Saints

 
Nedflyttningsserien
Carmarthen Town
2-0
Llandudno

Cefn Druids
3-1
Cardiff MU

 
Europa League-playoff
Wacker Innsbruck
0-2
Rapid Wien

Admira
1-1
Rheindorf Altach

Mattersburg
3-0
Hartberg