ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 31 mars 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

51

tävlingar

129

matcher

129

resultat

31

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Lusitanos
0-3
Sant Julià

Encamp
1-1
Inter Club d'Escaldes

Engordany
1-2
Ordino

FC Santa Coloma
2-1
UE Santa Coloma

 
Banants
1-1
Pyunik

Lori
2-2
Ararat

 
Mästerskapsserien
Club Brugge
3-0
Gent

 
Europa League-playoff
Sint-Truiden
3-1
Sporting Charleroi

Westerlo
1-1
Beerschot-Wilrijk

 
GOŠK Gabela
1-1
Željezničar

Čelik
1-0
Mladost Doboj Kakanj

 
Mästerskapsserien
Levski Sofia
1-1
Botev Plovdiv

 
Nedflyttningsserien
Slavia Sofia
0-0
Septemvri Sofia

 
Nedflyttningsserien
Ermis
0-4
Doxa

 
Mästerskapsserien
FC København
1-0
Esbjerg

 
Nedflyttningsserien
Vendsyssel
3-3
Hobro

AaB
1-2
Randers

SønderjyskE
0-0
Horsens

 
Cardiff City
1-2
Chelsea

1-0 Víctor Camarasa (46)

1-1 Azpilicueta (84)
1-2 Ruben Loftus-Cheek (90+1)

Publik 32 657

Liverpool
2-1
Tottenham Hotspur

1-0 Roberto Firmino (16)
2-1 Toby Alderweireld (självmål, 90)

1-1 Lucas Moura (70)

Publik 53 322

 
FCI Levadia
8-0
Maardu

Tulevik
1-2
Kuressaare

 
Kvartsfinal
IFK Mariehamn
3-1 f
Lahti

 
Amiens
0-0
Girondins Bordeaux

Dijon
0-1
Nice

Utvisning Frederic Sammaritano (54)

0-1 Pierre Lees Melou (60)

Monaco
0-1
Caen

 

0-1 Enzo Crivelli (23)

Nantes
2-3
Lille

1-0 Valentin Eysseric (straff, 54)
2-0 Kalifa Coulibaly (56)

1-1 Rafael Leão (62)
2-2 Nicolas Pépé (straff, 68)
2-3 Jonathan Bamba (69)

Toulouse
0-1
Paris Saint-Germain

 

0-1 Kylian Mbappé (74)

 
Metz
2-1
Lorient

0-1 Kylian Mbappé (74)

 
Dinamo Tbilisi
4-2
Saburtalo

Torpedo Kutaisi
2-0
Rustavi

 
Lynx
0-1
St Joseph's

 
Aris
3-1
OFI

AEK
4-0
Panaitolikos

Xanthi
1-2
PAOK

Olympiakos
2-1
Atromitos

 
Nedflyttningsserien
Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Ra'anana

Beitar Jerusalem
0-0
Bnei Sakhnin

 
Parma
1-3
Atalanta

1-0 Yao Gervinho (8)

1-1 Mario Pašalić (24)
1-2 Duván Zapata (75)
1-3 Duván Zapata (90+4)

Roma
1-4
Napoli

1-1 Diego Perotti (straff, 45+4)

0-1 Arkadiusz Milik (2)
1-2 Dries Mertens (49)
1-3 Simone Verdi (54)
1-4 Amin Younes (81)

Frosinone
0-1
SPAL

 

0-1 Francesco Vicari (13)

Fiorentina
1-1
Torino

1-0 Giovanni Simeone (7)

1-1 Daniele Baselli (34)

Bologna
2-1
Sassuolo

1-0 Eric Pulgar (straff, 68)
2-1 Mattia Destro (90+6)

1-1 Jeremie Boga (90+1)

Internazionale
0-1
Lazio

 

0-1 Sergej Milinković-Savić (12)

 
Lecce
2-0
Pescara

 
Aktobe
1-3
Kairat

Shakhter Karagandy
0-1
Tobol

Okzhetpes
0-0
Ordabasy

 
Ballkani
0-2
Prishtina

Flamurtari
0-0
Feronikeli

 
Riga
0-1
Valmiera/BSS

Ventspils
2-0
Metta/LU

 
Stumbras
2-0
Sūduva

 
Victoria Rosport
1-2
Jeunesse d'Esch

Fola Esch
3-0
Racing

Hostert
4-0
Etzella Ettelbrück

RM Hamm Benfica
0-1
Rumelange

 
Shkendija
5-2
Pobeda

Akademija Pandev
2-1
Renova

Vardar
1-0
Sileks

Makedonija GjP
1-1
Rabotnički

Belasica
2-0
Shkupi

 
Sliema Wanderers
0-1
Birkirkara

Floriana
2-0
Valletta

 
NAC Breda
1-1
VVV

Utrecht
3-2
Feyenoord

PEC Zwolle
3-0
Emmen

Ajax
3-1
PSV

 
Ranheim
1-2
Tromsø

Sarpsborg 08
1-1
Molde

Strømsgodset
3-2
Haugesund

Viking
2-0
Kristiansund

Bodø / Glimt
2-0
Rosenborg

 
Pogoń Szczecin
0-0
Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków
4-0
Legia Warszawa

 
Marítimo
3-2
Nacional

Rio Ave
0-2
Desportivo Aves

Boavista
2-0
Belenenses

 
Mästerskapsserien
FCSB
3-2
Universitatea Craiova

 
Nedflyttningsserien
Concordia Chiajna
1-2
Voluntari

Politehnica Iași
1-2
Gaz Metan Mediaş

 
Zenit
3-1
Orenburg

CSKA Moskva
2-2
Ufa

Krasnodar
5-0
Anzhi

 
Folgore
3-4
Domagnano

Tre Fiori
0-3
La Fiorita

Pennarossa
0-2
Fiorentino

Murata
2-1
Libertas

 
Grasshopper
1-1
Lugano

Neuchâtel Xamax
3-2
Thun

Young Boys
3-2
St. Gallen

 
Napredak
1-0
Partizan

Voždovac
3-1
Zemun

 
Celtic
2-1
Rangers

1-0 Odsone Édouard (27)
2-1 James Forrest (86)

Utvisning Alfredo Morelos (31)
1-1 Ryan Kent (63)
Utvisning Andrew Halliday (90+7)

Publik 58 773

 
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
3-1
DAC Dunajska Stredá

 
Krško
1-3
Triglav

Mura
3-0
Aluminij

 
Levante
2-2
Eibar

1-0 José Luis Morales (5)
2-1 Rubén Rochina (26)

1-1 Gonzalo Escalante (19)
2-2 Sergi Enrich (78)

Publik 16 179

Rayo Vallecano
1-1
Real Betis

1-0 Raúl de Tomás (34)
Utvisning Franco Di Santo (90+5)

1-1 Cristian Tello (81)

Publik 12 310

Sevilla
0-1
Valencia

 

0-1 Dani Parejo (straff, 45+1)

Publik 38 450

Real Valladolid
1-1
Real Sociedad

1-0 Keko (9)

1-1 Mikel Oyarzabal (79)

Publik 18 775

Real Madrid
3-2
Huesca

1-1 Isco (25)
2-1 Dani Ceballos (62)
3-2 Karim Benzema (89)

0-1 Juan Hernández (3)
2-2 Etxeita (74)

Publik 49 269

 
Córdoba
3-2
Mallorca

Osasuna
1-0
Extremadura UD

Alcorcón
0-0
Lugo

Real Oviedo
1-1
Deportivo La Coruña

Las Palmas
0-1
Elche

Reus Deportiu
Inst
Cádiz

 
Falkenberg
1-0
Örebro

1-0 John Björkengren (58)

 

Publik 3 023

Kalmar FF
0-2
Sirius

 

0-1 Karl Larson (9)
0-2 Sam Lundholm (90+2)

Publik 6 444

AIK
0-0
Östersund

Publik 29 157

Helsingborg
3-1
IFK Norrköping

1-0 Rasmus Jönsson (8)
2-1 Rasmus Jönsson (36)
3-1 Andri Bjarnason (80)

1-1 Jordan Larsson (20)

Publik 11 455

AFC Eskilstuna
3-1
IFK Göteborg

1-0 Denni Avdić (29)
2-0 Onyedikachuwu Nnamani (51)
3-1 Adi Nalic (90+1)

2-1 Robin Söder (84)

Publik 3 897

 
Öster
0-0
Dalkurd

 

Utvisning Christopher Mcvey (55)

Publik 2 461

Syrianska
1-4
Degerfors

1-1 Mauricio Albornoz (14)

0-1 Nikola Ladan (straff, 9)
1-2 Rasmus Alm (19)
1-3 Rasmus Alm (24)
1-4 Erik Björndahl (81)

Publik 1 683

 
Jablonec
3-0
Příbram

Viktoria Plzeň
3-2
Bohemians 1905

 
Hannover 96
0-1
Schalke 04

 

0-1 Suat Serdar (39)

Publik 44 500

Eintracht Frankfurt
3-0
VfB Stuttgart

1-0 Filip Kostić (45)
2-0 Filip Kostić (64)
3-0 Luka Jović (84)

 

Publik 51 500

 
1. FC Köln
4-0
Holstein Kiel

1-0 Simon Terodde (22)
2-0 Jonas Hector (25)
3-0 Jhon Córdoba (46)
4-0 Anthony Modeste (90+1)

 

Publik 50 000

Ingolstadt
1-2
Sandhausen

1-0 Björn Paulsen (12)

1-1 Kevin Behrens (55)
1-2 Andrew Wooten (90+2)

Publik 9 317

Greuther Fürth
2-2
Arminia Bielefeld

1-0 Julian Green (10)
2-0 Daniel Keita-Ruel (23)

2-1 Fabian Klos (47)
2-2 Fabian Klos (65)

Publik 9 440

 
Dinamo Minsk
1-0
Slavia

Torpedo BelAZ
1-2
Dinamo Brest

Slutsk
0-0
Energetyk-BDU

 
Semifinal
Cardiff MU
0-3
Connah's Quay

 
Mästerskapsserien
Sturm Graz
0-1
St. Pölten

Wolfsberger AC
0-3
LASK

Salzburg
5-1
Austria Wien