ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 29 mars 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

25

tävlingar

43

matcher

43

resultat

31

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
1-1
Partizani Tirana

1-0 Reginaldo (55)

1-1 Jasir Asani (straff, 68)

 
Mästerskapsserien
Standard Liège
3-1
Royal Antwerp

1-1 Moussa Djenepo (71)
2-1 Luis Cavanda (80)
3-1 Kontantinos Laifis (88)

0-1 Dieumerci Mbokani (25)

 
Nedflyttningsserien
Etar
3-0
Vereya

1-0 Veljko Batrović (27)
2-0 Daniel Mladenov (43)
3-0 Veljko Batrović (54)

 

Lokomotiv Plovdiv
1-1
Dunav 2010

1-0 Alen Ožbolt (28)

1-1 Ismail Isa (45+2)

 
Mästerskapsserien
Brøndby
2-2
OB

1-0 Simon Hedlund (44)
2-2 Simon Tibbling (73)

1-1 Troels Kløve (45+2)
1-2 Bashkim Kadrii (57)

 
West Bromwich Albion
3-2
Birmingham City

1-1 Dwight Gayle (47)
2-2 Jay Rodriguez (straff, 65)
3-2 Jake Livermore (74)

0-1 Gary Gardner (7)
1-2 Lukas Jutkiewicz (59)

Publik 24 789

 
Stade rennais
0-1
Olympique Lyonnais

 

0-1 Martin Terrier (86)

 
Ajaccio
1-1
LB Châteauroux

1-0 Ryad Nouri (60)

1-1 Chaker Alhadhur (90)

Béziers
0-0
Gazélec Ajaccio

Stade brestois 29
0-0
Clermont

Nancy-Lorraine
0-2
Valenciennes

 

0-1 Gaetan Robail (40)
0-2 Gaetan Robail (90)

Chamois niortais
0-1
Sochaux

 

0-1 Sofiane Daham (76)

Orléans
2-2
Red Star

1-0 Maxime D'Arpino (6)
2-2 Hicham Benkaid (41)

1-1 Oussama Abdeldjelil (8)
1-2 Oussama Abdeldjelil (39)
Utvisning Formose Mendy (62)

Paris FC
3-0
Auxerre

1-0 Thomas Touré (15)
2-0 Thomas Touré (straff, 74)
3-0 Silla Wamangituka (straff, 84)

 

Troyes
2-1
Grenoble Foot 38

1-0 Brian Mbeumo (40)
2-1 Rayan Raveloson (83)

1-1 Lakdar Boussaha (78)

 
Andra omgången
Algeti
0-3
Spaeri

Sulori
0-0* f
Tbilisi City

Information Tbilisi City vidare efter 4-3 på straffar.

 
Europa
3-0
Gibraltar Phoenix

 
Bohemians
1-0
St Patrick's Athletic

Derry City
2-0
Sligo Rovers

Dundalk
1-0
Cork City

Waterford
4-0
Finn Harps

Shamrock Rovers
3-1
UCD

 
Chievo
0-3
Cagliari

Utvisning Fabio Depaoli (52)

0-1 Fabio Pisacane (16)
0-2 João Pedro (33)
0-3 Artur Ioniţă (43)

 
Cremonese
1-1
Hellas Verona

1-0 Vasile Mogoș (13)

1-1 Samuel Di Carmine (straff, 18)

 
Osijek
2-2
Gorica

1-1 Mile Škorić (57)
2-2 Muzafer Ejupi (69)

0-1 Kristijan Lovrić (40)
1-2 Kristijan Lovrić (58)

Lokomotiva Zagreb
1-2
Rijeka

1-1 Ante Majstorović (49)

0-1 Alexander Gorgon (20)
1-2 Jakov Puljić (72)

 
Hamrun Spartans
2-1
Qormi

 
Wisła Płock
0-1
Zagłębie Lubin

 

0-1 Filip Starzyński (84)

Górnik Zabrze
0-1
Cracovia Kraków

 

0-1 Airam Cabrera (19)

Lechia Gdańsk
2-0
Piast Gliwice

1-0 Blazej Augustyn (6)
2-0 Micha Nalepa (33)

 

 
Portimonense
0-2
Moreirense

 

0-1 Chiquinho (34)
0-2 Heriberto Tavares (60)

 
Nedflyttningsserien
Dinamo Bucureşti
2-0
Hermannstadt

 
Krylya Sovetov
0-1
Arsenal Tula

 

0-1 Luka Đorđević (66)

 
Livingston
1-2
Hibernian

1-2 Ryan Hardie (straff, 90+1)

0-1 Paul Hanlon (71)
0-2 Stephen Mallan (75)

Publik 4 774

 
Girona
1-2
Athletic Club

1-0 Christian Stuani (37)

1-1 Iñaki Williams (53)
1-3 Raúl García (59)

Publik 10 652

 
Málaga
1-1
Sporting Gijón

Utvisning Diego González (71)
1.1 Gustavo Blanco (82)

0-1 Uro Đurđević (straff, 20)
Utvisning Pablo Pérez (66)

Publik 16 996

 
Karviná
2-0
Baník Ostrava

1-0 Luka Budínský (49)
2-0 Petr Galuška (72)

 

 
1899 Hoffenheim
4-1
Bayer Leverkusen

1-0 Ishak Belfodil (10)
2-1 Sven Bender (självmål, 51)
3-1 Ishak Belfodil (61)
4-1 Andrej Kramarić (79)

1-1 Kevin Volland (17)

Publik 28 350

 
St. Pauli
0-0
MSV Duisburg

Publik 29 546

1. FC Magdeburg
0-0
Heidenheim

Publik 17 517

 
FK Minsk
0-0
Vitebsk

Gomel
2-3
Neman Grodno