ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 15 mars 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

32

tävlingar

61

matcher

61

resultat

30

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gandzasar
0-0
Shirak

 
Sabah
1-1
Sumqayıt

Zira
2-0
Keşlə

Səbail
1-2
Qarabağ

Neftçi
1-1
Qəbələ

 
Botev Plovdiv
1-1
Botev Vratsa

1-0 Vasil Shopov (16)

1-1 Martin Kavdanski (19)

 
Nedflyttningsserien
Ermis
1-2
Enosis

 
Doncaster Rovers
0-0
Barnsley

Publik 11 710

 
Newport County
1-0
Cheltenham Town

1-0 Chris Hussey (självmål, 54)

 

Publik 3 192

 
Nice
1-1
Toulouse

1-0 Wylan Cyprien (20)

1-1 Ndombe Mubele (88)

Lille
0-1
Monaco

 

0-1 Carlos (90)

 
Béziers
1-0
Auxerre

1-0 Dorian Bertrand (85)

Utvisning Samuel Souprayen (67)

LB Châteauroux
0-1
Paris FC

0-1 Silla Wamangituka (60)

Grenoble Foot 38
1-0
Nancy-Lorraine

1-0 Roman Grange (52)

 

Le Havre
3-1
Ajaccio

1-0 Jean Fontaine (16)
2-0 Tino Kadewere (23)
3-1 Amos Youga (75)

Utvisning Kevin Lejeune (3)
2-1 Cedric Avinel (57)

Chamois niortais
0-3
Metz

 

0-1 Mouhamadou Diallo (40)
0-2 Marvin Gakpa (50)
0-3 Farid Boulaya (52)

Red Star
0-4
Clermont

 

0-1 Florian Aye (straff, 23)
0-2 Florian Aye (48)
0-3 Franck Honorat (57)
0-4 Florian Aye (64)

Sochaux
0-0
Troyes

Valenciennes
1-4
Orléans

1-3 Florian Raspentino (71)

0-1 Ousmane Cissokho (14)
0-2 Ousmane Cissokho (21)
0-3 Maxime D'Arpino (66)
1-4 Gaetan Perrin (83)

 
Saburtalo
3-0
Torpedo Kutaisi

 
Cork City
2-0
Bohemians

Derry City
0-2
Dundalk

UCD
3-0
Finn Harps

Waterford
2-0
St Patrick's Athletic

Shamrock Rovers
3-0
Sligo Rovers

 
Första omgången, gruppspel
Leiknir Reykjavík
3-3
Stjarnan

 
Cagliari
2-1
Fiorentina

1-0 João Pedro (52)
2-0 Luca Ceppitelli (66)

2-1 Federico Chiesa (88)

 
Pescara
1-1
Cosenza

1-1 Gennaro Scognamiglio (58)

0-1 Gennaro Tutino (54(

 
Ordabasy
1-0
Aktobe

Atyrau
1-3
Irtysh

Kaisar
0-1
Zhetysu

Tobol
4-1
Taraz

Kairat
2-1
Shakhter Karagandy

Astana
2-1
Okzhetpes

 
Inter Zaprešić
3-1
Istra 1961

1-1 Serder Serderov (41)
2-1 Ivan Mamut (80)
3-1 Serder Serderov (90+3)

0-1 Daniel N'Di (30)
Utvisning Daniel N'Di (89)

Publik 360

 
Metta / LU
1-2
Riga

 
Žalgiris
1-1
Riteriai

 
Jeunesse d'Esch
0-3
F91 Dudelange

UNA Strassen
1-0
Mondorf-les-Bains

UT Pétange
2-1
Fola Esch

Progrès Niederkorn
1-0
RM Hamm Benfica

Rumelange
0-4
Hostert

Racing
3-3
Differdange 03

 
Fortuna Sittard
3-1
Emmen

1-0 Andrej Lukić (självmål, 2)
2-0 Lisandro Semedo (18)
3-0 Andrija Novakovich (45+2)

Utvisning Glenn Bijl (78)
3-1 Reuven Niemeijer (90+2)

 
Newry City
1-4
Coleraine

 
Wisła Płock
0-2
Pogoń Szczecin

 

0-1 Adam Buksa (38)
0-2 Adam Buksa (48)

Publik 2 511

Lech Poznań
0-3
Górnik Zabrze

 

0-1 Angulo (41)
0-2 Boris Sekulić (67)
0-3 Angulo (86)

Publik 9 881

 
Sporting CP
1-0
Santa Clara

1-0 Raphinha (59)

 

 
Mästerskapsserien
Sepsi
0-1
Universitatea Craiova

 

0-1 Alexandru Mateiu (20)

 
Anzhi
0-2
Krylya Sovetov

Utvisning Ivan Ivanchenko (90+3)

0-1 Maksim Kanunnikov (28)
0-2 Ramil Şeydayev (straff, 88)

 
Bačka Palanka
5-1
Dinamo Vranje

 
Real Sociedad
1-1
Levante

1-0 Adnan Januzaj (26)

1-1 Borja Mayoral (79)

Publik 20 605

 
Dukla Praha
2-1
Karviná

1-0 Uro Đuranović (3)
2-0 Branislav Milošević (5)
Utvisning Uro Đuranović (90+3)

2-1 Thomas Wagner (32)

Publik 1 123

Teplice
2-1
Viktoria Plzeň

1-0 Jakub Hora (5)
2-0 Pavel Moulis (31)

2-1 Patrik Hrošovský (62)

Publik 3 130

 
Fenerbahçe
2-1
Sivasspor

1-1 Soldado (74)
2-1 Mehmet Ekici (86)

0-1 Ozer Hurmacı (73)

 
Borussia Mönchengladbach
1-1
Freiburg

1-1 Alassane Pléa (16)

0-1 Vincenzo Grifo (10)

Publik 46 832

 
Holstein Kiel
5-1
Erzgebirge Aue

1-0 Mathias Honsak (6)c
2-0 Laszlo Bénes (9)
3-1 Laszlo Bénes (54)
4-1 Masaya Okugawa (75)
5-1 Aaron Seydel (85)

2-1 Jan Hochscheidt (26)

Publik 8 666

Heidenheim
2-1
Union Berlin

1-1 Robert Glatzel (48)
2-1 Marc Schnatterer (56)

0-1 Robert Zulj (23)

Publik 11 150

 
Kvartsfinal, match 2:2
Slutsk
1-0
Dinamo Minsk

Information Dinamo Minsk vidare med sammanlagt 2-1.

Belshina Bobruisk
0-1
Shakhtyor Soligorsk

Information Shakhtyor Soligorsk vidare med sammanlagt 6-0.

 
Mästerskapsserien
Connah's Quay
2-0
Newtown