ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 11 mars 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

21

tävlingar

23

matcher

23

resultat

20

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Banants
0-0
Lori

 
Beroe
0-1
Vitosha Bistritsa

 

0-1 Chetin Sadula (55)

 
AGF
1-2
OB

1-0 Kasper Jakobsen (48)

1-1 Bashkim Kadrii (68)
1-2 Troels Kløve (79)

Publik 7 958

 
Metz
1-1
Sochaux

1-0 Mouhamadou Diallo (straff, 75)

Utvisning Sofiane Daham (68)
1-1 Rafa Navarro (straff, 81)

 
WIT Georgia
1-1
Chikhura

Dila
0-0
Sioni

 
Panaitolikos
5-0
Panionios

1-0 Arghus (6)
2-0 Admir Bajrovic (20)
3-0 Franco Mazurek (41)
4-0 Franco Mazurek (49)
5-0 Willyan (72)

Utvisning Milan Kocič (59)

 
Första omgången, gruppspel
Haukar
1-1
Breidablik

 
Maccabi Tel Aviv
2-1
Bnei Yehuda

1-1 Eliran Atar (62)
2-1 Avi Rikan (81)

0-1 Shay Konstantini (35)

 
Roma
2-1
Empoli

1-0 Stephan El Shaarawy (9)
2-1 Patrik Schick (33)
Utvisning Alessandro Florenzi (80)

1-1 Juan Jesus (självmål, 12)

 
Venezia
1-1
Palermo

1-0 Riccardo Bocalon (39)

1-1 George Puşcaş (84)

 
Riteriai
0-0
Stumbras

 
Lechia Gdańsk
1-1
Wisła Płock

1-1 Flávio Paixão (straff, 77)

0-1 Alan Uryga (52)
Utvisning Tomasz Kuświk (61)

Publik 8 769

 
Benfica
2-2
Belenenses

1-0 Jonas (55)
2-0 Nuno Coelho (självmål, 65)

2-1 Diogo Viana (68)
2-2 Kikas (70)
Utvisning Eduardo Henrique (90+4)

 
Mästerskapsserien
FCSB
1-2
Viitorul

1-1 Florinel Coman (40)

0-1 Andreas Calcan (15)
1-2 Ianis Hagi (straff, 65)

 
Nedflyttningsserien
Botoşani
0-0
Concordia Chiajna

 
Akhmat Grozny
1-1
Ural

1-1 Bekim Balaj (straff, 55)

0-1 Milad Mohammadi (självmål, 38)

Krasnodar
2-2
Orenburg

1-1 Ari (63)
2-1 Dmitri Skopintsev (73)

0-1 Aleksey Sutormin (41)
2-2 Adessoye Oyewole (89)

 
St. Mirren
0-1
Kilmarnock

 

0-1 Liam Millar (87)

Publik 4 458

 
Málaga
1-2
Osasuna

1-0 Adrián (15)

1-1 Rubén García (47)
1-2 Juan Villar (75)

Publik 22 178

 
Sigma Olomouc
2-1
Slovan Liberec

1-0 Vit Beneš (29)
2-0 Martin Nešpor (55)

2-1 Libor Kozák (86)

 
Galatasaray
5-0
Antalyaspor

1-0 Sofiane Feghouli (17)
2-0 Henry Onyekuru (65)
3-0 Badou N'Diaye (68)
4-0 Henry Onyekuru (78)
5-0 Mbaye Diagne (90+4)

 

 
Fortuna Düsseldorf
0-3
Eintracht Frankfurt

 

0-1 Gonçalo Paciência (48)
0-2 Sebastien Haller (90+1)
0-3 Sebastien Haller (90-3)

Publik 41 419