ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 8 mars 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

26

tävlingar

43

matcher

43

resultat

27

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Skënderbeu Korçë
Inst
Kukësi

Partizani Tirana
Inst
Teuta Durrës

 
Botev Vratsa
3-0
Vereya

 
Hobro
1-2
Midtjylland

 
Norwich City
1-0
Swansea City

1-0 Emiliano Buendía (54)

 

Publik 26 360

 
Coventry City
1-2
Burton Albion

1-1 Tom Bayliss (48)

0-1 Lukas Akins (19)
1-2 Jamie Allen (60)

Publik 11 468

 
Lincoln City
1-0
Yeovil Town

1-0 Mark O'Hara (69)

 

Publik 9 014

Tranmere Rovers
1-0
Crewe Alexandra

1-0 James Norwood (72)

 

 
Nõmme Kalju
0-2
Paide

 
Ajaccio
0-0
Red Star

Béziers
1-1
Le Havre

1-0 Alexandre Ramalingom (83)

1-1 Jamal Thiaré (87)

Stade brestois 29
2-5
Valenciennes

1-4 Gaetan Charbonnier (77)
2-4 Brendan Chardonnet (84)

0-1 Gaetan Robail (30)
0-2 Julien Masson (36)
0-3 Brendan Chardonnet (självmål, 56)
0-4 Florian Raspentino (74)
2-5 Sebastian Roudet (88)

Clermont
1-1
Grenoble Foot 38

1-1 Florian Aye (73)

0-1 Ryan Sanusi (55)

Nancy-Lorraine
3-2
Lorient

1-1 Vágner (34)
2-2 Vágner (45)
3-2 Amine Bassi (71)

0-1 Pierre Hamel (28)
1-2 Pierre Hamel (43)

Orléans
2-2
Gazélec Ajaccio

1-0 Gabriel Mutombo Kupa (58)
2-1 Hicham Benkaid (70)

1-1 Lamine N'Dao (67)
2-2 Romain Armand (72)

Paris FC
0-0
Chamois niortais

Troyes
1-0
LB Châteauroux

1-0 Kevin Fortuné (83)

 

 
Gibraltar Phoenix
0-3
Lincoln Red Imps

 
Bohemians
1-1
Derry City

Dundalk
4-0
Waterford

St Patrick's Athletic
0-1
Shamrock Rovers

Finn Harps
3-4
Cork City

 
Första omgången, gruppspel
KR
5-0
Víkingur Ólafsvík

Afturelding
5-3
Fjölnir

 
Juventus
4-1
Udinese

1-0 Moise Kanu (11)
2-0 Moise Kanu (39)
3-0 mre Can (straff, 67)
4-0 Blaise Matuidi (71)

4-1 Kevin Lasagna (84)

 
Perugia
1-2
Hellas Verona

1-2 Valerio Verre (86)

0-1 Matteo Bianchetti (54) 0-2 Liam Henderson (60)

 
Rudeš
2-0
Inter Zaprešić

 
Tarxien Rainbows
0-2
Birkirkara

Hamrun Spartans
1-1
Hibernians

Sliema Wanderers
3-1
Mosta

 
Utrecht
0-0
Groningen

Publik 18 146

 
Glenavon
2-0
Linfield

 
Górnik Zabrze
0-2
Piast Gliwice

Utvisning Michal Koj (58)

0-1 Mikkel Kirkeskov (36)
0-2 Aleksandar Sedlar (straff, 85)

Publik 16 633

Śląsk Wrocław
2-0
Jagiellonia Białystok

1-0 Michal Chrapek (8)
2-0 Marcin Robak (25)

Utvisning Grzegorz Sandomierski (90+2)

Publik 8 286

 
Chaves
1-1
Rio Ave

1-1 Niltinho (82)

Utvisning Filipe Augusto (22)
0-1 Rúben Semedo (27)

 
Dinamo Bucureşti
2-0
Dunărea Călăraşi

1-0 Dan Nistor (24)
2-0 Mattia Montini (90+4)

 

 
Hibernian
1-1
Rangers

1-1 Florian Kamberi (76)
Utvisning Darren McGregor (90+2)

0-1 Candeias (43)

 
Athletic Club
1-1
Espanyol

1-1 Raúl García (80)

0-1 Facundo Ferreyra (9)

Publik 38 453

 
Jablonec
2-1
Teplice

 
Sivasspor
2-0
Yeni Malatyaspor

1-0 Fatih Aksoy (35)
2-0 Douglas Pereira (45)

 

 
Werder Bremen
4-2
Schalke 04

1-1 Milot Rashica (31)
2-1 Max Kruse (straff, 51)
3-1 Milot Rashica (73)
4-2 Martin Harnik (90+4)

0-1 Breel Embolo (26)
3-2 Breel Embolo (85)

Publik 42 100

 
Bochum
1-0
Heidenheim

1-0 Lee Chung-Yong (78)

Utvisning Robert Andrich (63)

Union Berlin
2-0
Ingolstadt

1-0 Sebastian Andersson (straff, 43)
2-0 Akaki Gogia (79)

Utvisning Almog Cohen (65)
Utvisning Robin Krauße (75)