ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 4 mars 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

22

matcher

22

resultat

22

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Nedflyttningsserien
Enosis
1-0
Doxa

1-0 Minas Antoniou (15)

 

 
Midtjylland
3-3
Nordsjælland

1-1 Mads Tychosen (14)
2-3 Evander (71)
3-3 Evander (73)

0-1 Andreas Olsen (straff, 6)
1-2 Andreas Olsen (33)
1-3 Mohammed Kudus (57)

 
Sheffield Wednesday
0-0
Sheffield United

Publik 31 630

 
Le Havre
2-2
Metz

1-0 Zinedine Ferhat (21)
2-0 Tino Kadewere (straff, 61)

2-1 Farid Boulaya (63)
2-2 Opa N'Guette (79)

 
Shamrock Rovers
3-0
Finn Harps

1-0 Roberto Lopes (11)
2-0 Dylan Watts (38)
3-0 Aaron Greene (45+5)

 

 
Första matchen
Athlone Town
1-2 f
Galway United

1-0 George Mukete (7)

1-1 Conor Barry (70)
1-2 Ivan Gamarra (116)

Bray Wanderers
3-2
Wexford

1-0 Dylan McGlade (25)
2-0 Dylan Barnett (29)
3-0 Dylan McGlade (straff, 36)

3-1 Ryan Nolan (49)
3-2 Sean Roche (90+3)

Drogheda United
0-1
Cabinteely

 

0-1 Luke Clucas (straff, 71)

Shelbourne
1-0
Bluebell United

1-0 Daniel McKenna (21)

 

 
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Haifa

1-0 Ben Sahar (65)
2-0 Hanan Maman (90+6)

 

 
Livorno
2-0
Benevento

1-0 Alessandro Diamanti (20)
2-0 Lorenzo Gonnelli (31)

Utvisning Christian Maggio (76)

 
Zagłębie Lubin
2-1
Lechia Gdańsk

1-0 Filip Starzyński (straff, 28)
2-1 Damjan Bohar (82)

1-1 Jaroslaw Kubicki (41)

 
Vitória Guimarães
1-0
Marítimo

1-0 Welthon (64)

 

 
Universitatea Craiova
1-2
Astra Giurgiu

1-0 Elvir Koljič (49)

1-1 Azdren Llullaku (76)
1-2 Isaac Donkor (självmål, 87)

 
Kvartsfinal
Partick Thistle
1-1
Hearts

1-1 Christie Elliot (72)

0-1 Christophe Berra (12)

Publik 5 171

 
Leganés
1-0
Levante

1-0 Óscar Rodríguez (13)

 

Publik 9 758

 
Deportivo La Coruña
2-2
Alcorcón

1-1 Quique (39)
2-1 Quique (straff, 77)

0-1 Esteban Burgos (straff, 12)
2-2 Víctor Casadesús (86)

Publik 15 901

 
Tredje omgången, gruppspel
Varberg
1-1
Eskilsminne

1-0 Robin Book (42)

1-1 Niklas Jönsson (90+2)

Hammarby
2-1
Dalkurd

1-1 Jeppe Andersen (30)
2-1 Mads Fenger (37)
3-1 Mads Fenger (86)

0-1 Robin Tranberg (5)

 
Kasımpaşa
2-2
Trabzonspor

1-2 Stipe Perica (63)
2-2 Trézéguet (straff, 90)

0-1 Anthony Nwakaeme (30)
0-2 Anthony Nwakaeme (45+2)

Akhisarspor
3-1
Alanyaspor

1-1 Zeki Yavru (74)
2-1 Bilal Kısa (77)
3-1 Zeki Yavru (87)

0-1 Milan Lukač (självmål, 65)

 
Hamburger SV
1-0
Greuther Fürth

1-0 Aaron Hunt (85)

Utvisning Julian Green (67)

Publik 36 560