ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 25 februari 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

18

tävlingar

27

matcher

27

resultat

25

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Septemvri Sofia
0-0
Vitosha Bistritsa

Publik 40

 
FC København
1-1
Vendsyssel

1-1 Rasmus Falk (61)

0-1 Moses Opondo (31)
Utvisning Francesco Júnior (44)

Publik 11 116

 
Nottingham Forest
1-0
Derby County

1-0 Yohan Benalouane (2)

 

Publik 29 421

 
Lens
4-1
Chamois niortais

1-0 Arthur Gomis (straff, 7)
2-0 Florian Lapis (självmål, 33)
3-1 Mounir Choular (54)
4-1 Grejohn Kyei (63)

2-1 Valentin Jacob (42)

 
Olympiakos
5-1
OFI

1-0 Giorgos Masouras (15)
2-0 Koka (36)
3-0 Konstantinos Fortounis (40)
4-0 Koka (46)
5-1 Koka (60)

4-1 Adil Nabi (57)

Panaitolikos
1-0
PAS Giannina

1-0 Arghus (79)

 

 
Bohemians
1-0
Shamrock Rovers

1-0 Daniel Corcoran (straff, 67)

 

Derry City
3-2
Waterford

1-0 Ciaron Harkin (14)
2-1 Rory Feely (sjäälvmål, 75)
3-1 Cory Galvin (självmål, 84)

1-1 Shane Duggan (straff, 60)
3-2 Cory Galvin (88)

Dundalk
2-1
UCD

1-1 Pat Hoban (straff, 53)
2-1 Michael Duffy (60)

0-1 Neil Farrugia (29)

St Patrick's Athletic
0-0
Finn Harps

Sligo Rovers
1-2
Cork City

1-2 Kyle Callan-McFadden (63)

0-1 Sean McLoughlin (14)
0-2 Gearoid Morrissey (50)

 
Hapoel Haifa
0-0
Maccabi Haifa

 
Lazio
Inst
Udinese

 
Śląsk Wrocław
2-0
Zagłębie Lubin

1-0 Mateusz Radecki (42)
2-0 Marcin Robak (52)

 

Publik 8 484

 
Marítimo
0-0
Sporting CP

 

Utvisning Sebastian Coates (90+3)

Benfica
4-0
Chaves

1-0 Rafa Silva (19)
2-0 João Félix (37)
3-0 Haris Seferović (43)
4-0 Jonas (90)

 

 
Concordia Chiajna
1-3
Voluntari

 
Girona
0-0
Real Sociedad

Publik 10 170

 
Tredje omgången, gruppspel
Öster
2-1
Malmö FF

1-0 Dragan Kapcevic (51)
2-1 Gustav Ahrn (89)

1-1 Marcus Antonsson (straff, 54)

IFK Göteborg
Avbr
GAIS

 
Opava
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Vaclav Juřena (90)

0-1 Patrik Hrošovský (straff, 24)
0-2 Tomas Chorý (79)

Slavia Praha
4-0
Slovácko

1-0 Milan Škoda (26)
2-0 Luka Masopust (40)
3-0 Josef Hušbauer (57)
4-0 Tomas Souček (76)

 

 
Beşiktaş
3-3
Fenerbahçe

1-0 Gökhan Gönül (10)
2-0 Burak Yılmaz (straff, 18)
3-0 Burak Yılmaz (45+3)

3-1 Miha Zajc (55)
3-2 Sadik Çiftpınar (61)
3-3 Hasan Kaldırım (67)

Publik 12 764

 
RB Leipzig
1-1
1899 Hoffenheim

1-1 Willi Orban (89)

0-1 Andrej Kramarić (22)

Publik 33 569

 
Dynamo Kyiv
5-0
Zorya

1-0 Mykola Shaparenko (34)
2-0 Benjamin Verbič (38)
3-0 Mykola Shaparenko (45)
4-0 Benjamin Verbič (53)
5-0 Fran Sol (73)

 

Publik 2 899

Shakhtar Donetsk
2-0
Oleksandria

1-0 Marlos (14)
2-0 Júnior Moraes (35)

 

 
Mästerskapsserien
Caernarfon Town
0-3
The New Saints