ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 18 februari 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

16

tävlingar

19

matcher

19

resultat

17

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Midtjylland
2-1
AaB

1-0 Paul Onuachu (45)
2-0 Evander (51)

2-1 Tom van Weert (57)

Publik 7 442

 
Femte omgången
Chelsea
0-2
Manchester United

 

0-1 Ander Herrera (31)
0-2 Paul Pogba (45)

Publik 40 562

 
Metz
1-0
Béziers

Utvisning Opa N'Guette (51)
1-0 Ibrahima Niane (60)

Utvisning Ibrahima Savane (81)

 
Apollon Smirnis
1-5
PAOK

1-3 Christian D'Urso (64)

0-1 Dimitris Pelkas (4)
0-2 Sérgio Oliveira (9)
0-3 Diego Bisewar (33)
1-4 Karol Świderski (78)
1-5 Pedro Henrique (88)

OFI
1-3
Lamia

Utvisning Panagiotis Deligiannidis (81)
1-3 Vajeba Sakor (86)

0-1 Apostolos Karamanos (57)
0-2 Joan Tomás (61)
0-3 Facundo Bertoglio (74)

 
Hapoel Be'er Sheva
3-1
Beitar Jerusalem

1-0 Niv Zrihan (5)
2-1 Hanan Maman (straff, 49)
3-1 Niv Zrihan (63)

1-1 Ange Pluman (19)

 
Roma
2-1
Bologna

1-0 Aleksandar Kolarov (straff, 55)
2-0 Federico Fazio (73)

2-1 Nicola Sansone (84)

 
Crotone
0-2
Pescara

 

0-1 Gaetano Monachello (9)
0-2 Hugo Campagnaro (16)

 
Flamurtari
2-0
Prishtina

Liria Prizren
0-2
Feronikeli

 
Wisła Kraków
1-0
Śląsk Wrocław

1-0 Jaukb Blaszczykowski (straff, 40)

 

Publik 21 289

 
Desportivo Aves
0-3
Benfica

 

0-1 Haris Seferović (3)
0-2 Rafa Silva (36)
0-3 Francisco Ferreira (59)
Utvisning Francisco Ferreira (64)

 
Concordia Chiajna
0-0
FCSB

 
Huesca
0-1
Athletic Club

 

0-1 Raúl García (straff, 19)

Publik 6 729

 
Tredje omgången, gruppspel
Hammarby
3-0
Varberg

1-0 Nikola Đurđić (7)
2-0 Sander Svendsen (57)
3-0 Mats Solheim (90+4)

 

Eskilsminne
0-2
Dalkurd

 

0-1 Ferhad Ayaz (3)
0-2 Peshraw Azizi (90)

 
Dukla Praha
2-3
Sparta Praha

1-0 Branislav Milošević (3)
2-1 Dominik Piechaty (självmål, 56)

1-1 Guelor Kanga (12)
2-2 Ondrej Zahustel (64)
2-3 Benjamin Tetteh (81)

Publik 6 122

 
Antalyaspor
0-1
İstanbul Başakşehir

 

0-1 Fyodor Kudryashov (33)

 
1. FC Nürnberg
0-0
Borussia Dortmund

Publik 50 000