ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 19 januari 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

20

tävlingar

102

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Standard Liège
18 : 00
Kortrijk

Eupen
20 : 00
Lokeren

Waasland-Beveren
20 : 00
Cercle Brugge

Zulte-Waregem
20 : 30
Royal Antwerp

 
Omonia
16 : 00
Nea Salamis

Ermis
18 : 00
Apollon

 
Wolverhampton Wanderers
13 : 30
Leicester City

Bournemouth
16 : 00
West Ham United

Liverpool
16 : 00
Crystal Palace

Manchester United
16 : 00
Brighton & Hove Albion

Newcastle United
16 : 00
Cardiff City

Southampton
16 : 00
Everton

Watford
16 : 00
Burnley

Arsenal
18 : 30
Chelsea

 
Aston Villa
16 : 00
Hull City

Blackburn Rovers
16 : 00
Ipswich Town

Derby County
16 : 00
Reading

Middlesbrough
16 : 00
Millwall

Nottingham Forest
16 : 00
Bristol City

Queens Park Rangers
16 : 00
Preston North End

Rotherham United
16 : 00
Brentford

Sheffield Wednesday
16 : 00
Wigan Athletic

Stoke City
16 : 00
Leeds United

Swansea City
18 : 30
Sheffield United

 
Wimbledon
16 : 00
Barnsley

Blackpool
16 : 00
Shrewsbury Town

Bradford City
16 : 00
Southend United

Bristol Rovers
16 : 00
Wycombe Wanderers

Charlton Athletic
16 : 00
Accrington Stanley

Doncaster Rovers
16 : 00
Burton Albion

Gillingham
16 : 00
Walsall

Luton Town
16 : 00
Peterborough United

Oxford United
16 : 00
Portsmouth

Plymouth Argyle
16 : 00
Coventry City

Rochdale
16 : 00
Fleetwood Town

Scunthorpe United
16 : 00
Sunderland

 
Lincoln City
14 : 00
Grimsby Town

Cambridge United
16 : 00
Northampton Town

Carlisle United
16 : 00
Cheltenham Town

Colchester United
16 : 00
Mansfield Town

Crawley Town
16 : 00
Port Vale

Forest Green Rovers
16 : 00
Bury

Macclesfield Town
16 : 00
Oldham Athletic

Milton Keynes Dons
16 : 00
Crewe Alexandra

Morecambe
16 : 00
Stevenage

Newport County
16 : 00
Exeter City

Tranmere Rovers
16 : 00
Swindon Town

Yeovil Town
16 : 00
Notts County

 
Paris Saint-Germain
17 : 00
EA Guingamp

Angers
20 : 00
Nantes

Girondins Bordeaux
20 : 00
Dijon

Monaco
20 : 00
Strasbourg

Nîmes Olympique
20 : 00
Toulouse

Stade Reims
20 : 00
Nice

 
Lens
14:55
Nancy-Lorraine

Chamois niortais
15:00
Grenoble Foot 38

 
Bnei Yehuda
15 : 00
Maccabi Netanya

Bnei Sakhnin
17 : 00
Hapoel Haifa

Maccabi Haifa
17 : 15
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
20 : 00
Hapoel Be'er Sheva

 
Roma
15 : 00
Torino

Udinese
18 : 00
Parma

Internazionale
20 : 30
Sassuolo

 
Lecce
15 : 00
Benevento

Crotone
15 : 00
Cittadella

Carpi
15 : 00
Foggia

Perugia
18 : 00
Brescia

 
Mosta
14 : 00
Senglea Athletic

Tarxien Rainbows
16 : 00
St. Andrews

 
AZ
18 : 30
Utrecht

PEC Zwolle
19 : 45
Feyenoord

ADO Den Haag
19 : 45
VVV

Groningen
20 : 45
Heracles

 
Crusaders
16 : 00
Linfield

Dungannon Swifts
16 : 00
Cliftonville

Glenavon
16 : 00
Ballymena United

Glentoran
16 : 00
Newry City

Warrenpoint Town
16 : 00
Institute

 
Belenenses
16:30
Tondela

Sporting CP
19:00
Moreirense

Boavista
21:30
Portimonense

 
Tre Fiori
15 : 00
Folgore

Domagnano
15 : 00
Libertas

Murata
15 : 00
Pennarossa

Fiorentino
15 : 00
La Fiorita

 
Real Madrid
16:15
Sevilla

Huesca
18:30
Atlético Madrid

Celta de Vigo
20:45
Valencia

 
Almería
16:00
Cádiz

Rayo Majadahonda
18:00
Real Zaragoza

Numancia
18:00
Córdoba

Reus Deportiu
20:30
Las Palmas

Málaga
20:30
Lugo

 
Yeni Malatyaspor
11:30
Göztepe

Antalyaspor
14:00
Kayserispor

Galatasaray
17:00
Ankaragücü

 
Bayer Leverkusen
15 : 30
Borussia Mönchengladbach

VfB Stuttgart
15 : 30
Mainz 05

Eintracht Frankfurt
15 : 30
Freiburg

Augsburg
15 : 30
Fortuna Düsseldorf

Hannover 96
15 : 30
Werder Bremen

RB Leipzig
18 : 30
Borussia Dortmund