ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 14 december 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

23

tävlingar

37

matcher

37

resultat

30

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Partizani Tirana
0-0
Kukësi

 
Sporting Charleroi
2-0
Gent

1-0 Victor Osimhen (86)
2-0 Massimo Bruno (90+4)

 

 
Slavia Sofia
4-0
Vereya

1-0 Yanis Karabelyov (17)
2-0 Bogomil Tsintarski (självmål, 29)
3-0 Ilijan Mitsanski (67)
4-0 Ilijan Mitsanski (72)

 

 
OB
1-2
AaB

1-0 Nicklas Helenius (straff, 45+4)

1-1 Kasper Kusk (57)
1-2 Kasper Pedersen (80)

Publik 4 404

 
Sheffield United
1-2
West Bromwich Albion

1-0 David McGoldrick (12)

1-1 Gareth Barry (41)
1-2 Kieran Gibbs (76)

Publik 23 400

 
Gazélec Ajaccio
1-1
Le Havre

1-1 Marvin Kokos (90+1)

0-1 Amos Youga (42)

Stade brestois 29
3-0
Béziers

1-0 Yoann Court (45+2)
2-0 Gaetan Charbonnier (straff, 65)
3-0 Edouard Butn (85)

Utvisning Hassan Lingani (64)

LB Châteauroux
0-0
Auxerre

Grenoble Foot 38
0-1
Paris FC

 

0-1 Silla Wamangituka (32)

Lorient
1-1
Chamois niortais

1-1 Pierre Hamel (straff, 62)

0-1 Ande Dona NäDoh (34)

Nancy-Lorraine
1-1
Troyes

1-0 Malaly Dembélé (52)

1-1 Yoann Touzghar (75)

Orléans
1-3
Ajaccio

1-1 Anthony Le Tallec (straff, 16)
Utvisning Yohann Demoncy (68)

0-1 Cedric Avinel (12)
1-2 Johan Cavalli (49)
1-3 Ghislain Gimbert (58)
Utvisning Ryad Nouri (90+3)

Red Star
3-0
Sochaux-Montbéliard

1-0 Jordan Faucher (44)
2-0 A Diallo (67)
3-0 Xavier Tomas (87)

Utvisning Emedin Demirović (54)
Utvisning Olivier Verdon (80)

 
Foggia
3-1
Cremonese

1-0 Fabio Mazzeo (14)
2-1 Oliver Kragi (39)
3-1 Pietro Iemmello (41)

1-1 Vasile Mogos (22)

 
Lokomotiva Zagreb
2-2
Gorica

1-0 Dejan Radonjić (32)
2-1 Luka Ivanušec (76)

1-1 Marijan Čabraja (43)
2-2 Iyayi Atiemwen (88)

 
Gzira United
2-1
St. Andrews

 
Willem II
0-3
ADO Den Haag

 

0-1 Erik Falkenburg (9)
0-2 Lex Immers (61)
0-3 Lex Immers (77)

 
Glenavon
4-0
Coleraine

 
Wisła Płock
1-2
Wisła Kraków

1-1 Giorgi Merebashvili (48)

0-1 Zdenek Ondrášek (straff, 12)
1-2 Zdenek Ondrášek (61)

Publik 1 951

Jagiellonia Białystok
0-4
Zagłębie Lubin

 

0-1 Patryk Tuszyński (6)
0-2 Damjan Bohar (37)
0-3 Patryk Tuszyński (40)
0-4 Bartlomiej Pawłowski (83)

Publik 4 163

 
Portimonense
3-1
Vitória Setúbal

1-0 Jadson (10)
2-0 Jackson Martínez (42)
3-0 Jackson Martínez (58)

3-1 Mikel Agu (60)

Sporting Braga
4-0
Feirense

1-0 Dyego Sousa (27)
2-0 Dyego Sousa (44)
3-0 Dyego Sousa (straff, 68)
4-0 Wilson Eduardo (straff, 83)

 

 
Concordia Chiajna
3-6
Politehnica Iași

1-2 Andrei Marc (21)
2-5 Andrei Marc (64)
3-5 Cristian Albu (67)

0-1 Andrei Cristea (4)
0-2 Moussa Sanoh (8)
1-3 Dylan Flores (48)
1-4 Moussa Sanoh (55)
1-5 Andrei Cristea (57)
3-6 Platini (90+1)

 
Partizan
0-0
Mačva Šabac

 
Livingston
5-0
Hearts

1-0 Craig Halkett (straff, 72)
2-0 Dolly Menga (76)
3-0 Ryan Hardie (77)
4-0 Ryan Hardie (79)
5-0 Shaun Byrne (86)

Utvisning Arnaud Djoum (74)

Publik 4 201

 
Celta de Vigo
0-0
Leganés

Publik 15 134

 
Málaga
1-0
Cádiz

1-0 Federico Ricca (70)

 

Publik 17 650

 
Baník Ostrava
0-0
Sigma Olomouc

 
Göztepe
0-0
Bursaspor

 
1. FC Nürnberg
0-2
Wolfsburg

 

0-1 Daniel Ginczek (58)
0-2 Josip Brekalo (90+3)

Publik 29 604

 
Holstein Kiel
1-2
Arminia Bielefeld

1-1 Janni Serra (73)

0-1 Fabian Klos (34)
1-2 Julian Börner (81)

Publik 8 904

MSV Duisburg
1-2
Hamburger SV

1-1 Gerrit Nauber (14)
Utvisning Tim Albutat (90+3)

0-1 Khaled Narey (12)
1-2 Aaron Hunt (19)

Publik 26 500

 
Bala Town
1-1
The New Saints

Caernarfon Town
4-0
Aberystwyth Town

Cardiff MU
4-0
Llanelli Town

Carmarthen Town
2-3
Barry Town United

Cefn Druids
1-2
Connah's Quay