ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 25 november 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

44

tävlingar

131

matcher

131

resultat

19

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Thailand
3-0
Singapore

Indonesien
0-0
Filippinerna

 
Kamza
0-2
Kukësi

Laçi
2-1
Kastrioti Krujë

 
Engordany
2-1
UE Santa Coloma

Encamp
0-3
Lusitanos

Ordino
0-0
Sant Julià

FC Santa Coloma
3-1
Inter Club d'Escaldes

 
Gandzasar
2-0
Lori

Pyunik
0-1
Ararat

 
Zira
3-1
Sumqayıt

Səbail
0-2
Neftçi

 
Gent
0-0
Royal Antwerp

Sint-Truiden
4-2
Anderlecht

Lokeren
2-4
Sporting Charleroi

 
Radnik Bijeljina
0-1
Sloboda Tuzla

Široki Brijeg
1-1
GOŠK Gabela

Sarajevo
3-1
Zvijezda 09

 
Etar
1-0
Botev Plovdiv

Beroe
6-0
Vereya

Levski Sofia
1-3
Botev Vratsa

 
Paphos
1-0
Enosis

Omonia
1-1
Anorthosis

Nea Salamis
4-1
AEL

 
Vendsyssel
1-1
Esbjerg

Nordsjælland
1-3
OB

SønderjyskE
0-2
Brøndby

FC København
2-1
Midtjylland

 
Bournemouth
1-2
Arsenal

1-1 Joshua King (45+1)

0-1 Jefferson Lerma (självmål, 30)
1-2 Pierre Emerick Aubameyang (67)

Publik 10 792

Wolverhampton Wanderers
0-2
Huddersfield Town

 

0-1 Aaron Mooy (6)
0-2 Aaron Mooy (74)

Publik 30 130

 
Aston Villa
4-2
Birmingham City

 
Montpellier
2-2
Stade rennais

1-1 Andy Delort (45)
2-1 Andy Delort (49)

0-1 Hatem Ben Arfa (5)
2-2 Benjamin Bourigeaud (straff, 70)

Publik 10 761

Nice
2-0
Lille

1-0 Wylan Cyprien (25)
2-0 Allan Saint-Maximin (79)

 

Publik 18 211

Amiens
1-3
Olympique Marseille

1-0 Bakaye Dibassy (8)

1-1 Florian Thauvin (26)
1-2 Florian Thauvin (80)
1-3 Florian Thauvin (90+1)

 
Sioni
1-2
Lokomotivi Tbilisi

 
Final
Gagra
2-2* f
Torpedo Kutaisi

1-0 Nugzar Spanderashvili (37)
2-0 Ivane Khabelashvili (49)

1-1 Milos Lačný (74)
2-2 Milos Lačný (straff, 90+1)
Utvisning David Khurtsilava (105)

Publik 2 500

Information Torpedo Kutaisi vinnare efter 4-2 på straffar.

 
Lincoln Red Imps
3-2
Europa

 
PAS Giannina
2-0
Levadiakos

Atromitos
1-2
Olympiakos

OFI
1-2
Aris

 
Parma
2-1
Sassuolo

1-0 Yao Gervinho (6)
2-0 Bruno Alves (25)

2-1 Khouma Babacar (straff, 36)

Bologna
0-0
Fiorentina

Empoli
3-2
Atalanta

1-2 Antonio a Gumina (42)
2-2 Andrea Masiello (självmål, 77)
3-2 Matias Silvestre (90+2)

0-1 Remo Freuler (33)
0-2 Hans Hateboer (40)
Utvisning Josip Iličić (84)

Napoli
0-0
Chievo

Lazio
1-1
Milan

1-1 Joaquin Correa (90+4)

0-1 Franck Kessié (78)

Genoa
1-1
Sampdoria

1-1 Krzysztof Piątek (straff, 17)

0-1 Fabio Quagliarella (8)

 
Pescara
1-1
Ascoli

Spezia
0-0
Foggia

Lecce
2-0
Cremonese

 
Drita
1-1
Feronikeli

 
Hajduk Split
2-2
Slaven Koprivnica

Lokomotiva Zagreb
2-2
Osijek

 
RM Hamm Benfica
1-2
Fola Esch

Victoria Rosport
2-2
F91 Dudelange

Jeunesse d'Esch
0-0
Differdange 03

Hostert
1-1
Mondorf-les-Bains

Etzella Ettelbrück
0-2
UNA Strassen

Rumelange
0-0
UT Pétange

Progrès Niederkorn
2-0
Racing

 
Pobeda
0-2
Shkendija

Renova
1-1
Akademija Pandev

Sileks
0-1
Vardar

Rabotnički
5-1
Makedonija GjP

Shkupi
1-0
Belasica

 
Pietà Hotspurs
0-3
Tarxien Rainbows

Qormi
1-2
Hibernians

 
Emmen
1-2
Excelsior

Utrecht
5-0
De Graafschap

Feyenoord
1-0
Groningen

Willem II
1-3
Vitesse

VVV
2-2
AZ

 
Pogoń Szczecin
2-0
Miedź Legnica

Zagłębie Lubin
0-1
Legia Warszawa

Lechia Gdańsk
3-2
Jagiellonia Białystok

 
Fjärde omgången
Sporting Covilhã
0-3
Moreirense

Montalegre
1-0
Águeda

Rio Ave
7-0
Silves

Leixões
1-0
Anadia

Marítimo
0-3
Feirense

Paços de Ferreira
3-1
Casa Pia

Penafiel
1-4
Vitória Setúbal

Espinho
0-4
Boavista

União Madeira
0-2
Vitória Guimarães

Tondela
7-0
Vale Formoso

Santa Clara
1-2
Chaves

Sporting Braga
2-1
Praiense

 
Dunărea Călăraşi
0-1
Hermannstadt

Voluntari
1-2
Viitorul

Politehnica Iași
1-2
FCSB

 
Spartak Moskva
3-1
Krylya Sovetov

FK Krasnodar
3-0
Arsenal Tula

Zenit Sankt-Petersburg
2-0
Rostov

 
Cosmos
0-2
Juvenes / Dogana

Cailungo
0-3
Tre Penne

Virtus
0-1
San Giovanni

 
Grasshopper
2-1
St. Gallen

Luzern
1-1
Basel

Sion
2-1
Thun

 
Partizan
6-0
Dinamo Vranje

 
Tredje omgången
Edinburgh City
1-1
Inverness CT

 
Triglav
1-4
Domžale

Gorica
0-1
Aluminij

 
Athletic Club
1-1
Getafe

1-0 Peru Nolaskoain (67)

1-1 Jaime Mata (77)

Publik 39 821

Sevilla
1-0
Real Valladolid

1-0 André Silva (30)

 

Publik 34 064

Espanyol
1-3
Girona

1-2 Borja Iglesias (74)

0-1 Christian Stuani (4)
0-2 Christian Stuani (6)
1-3 Seydou Doumbia (90)

Publik 22 716

Villarreal
2-1
Real Betis

1-0 Gerard Moreno (52)
2-0 Samuel Chukwueze (54)

2-1 Giovani Lo Celso (90)

Publik 16 028

 
Mallorca
1-0
Numancia

Extremadura UD
1-0
Málaga

Real Oviedo
3-0
Reus Deportiu

Elche
0-1
Albacete

Tenerife
2-1
Rayo Majadahonda

Alcorcón
2-0
Real Zaragoza

 
Match 2:2
Brommapojkarna
1-2
AFC Eskilstuna

1-0 Ludvig Öhman (39)

1-1 Onyedikachuwu Nnamani (65)
1-2 Bajram Ajeti (75)

Publik 1 925

Information AFC Eskilstuna vinnare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

 
Sigma Olomouc
0-4
Mladá Boleslav

Sparta Praha
0-0
Jablonec

 
Sivasspor
1-1
Rizespor

Akhisarspor
2-4
Bursaspor

Trabzonspor
2-1
Fenerbahçe

Kasımpaşa
3-0
Yeni Malatyaspor

 
Freiburg
1-1
Werder Bremen

1-0 Luca Waldschmidt (straff, 42)

1-1 Ludwig Augustinsson (90+2)

Publik 24 000

Borussia Mönchengladbach
4-1
Hannover 96

1-1 Thorgan Hazard (7)
2-1 Michael Lang (44)
3-1 Lars Stindl (58)
4-1 Denis Zakaria (77)

0-1 Bobby Wood (1)

Publik 48 692

 
Jahn Regensburg
1-1
St. Pauli

Heidenheim
1-5
Paderborn

Dynamo Dresden
2-0
Ingolstadt

 
Olimpik Donetsk
1-1
Zorya Luhansk

Chornomorets Odesa
2-1
Arsenal Kyiv

Oleksandria
2-1
Dynamo Kyiv

 
Debrecen
0-1
Vidi

 
Rheindorf Altach
0-2
Sturm Graz

St. Pölten
2-0
Wacker Innsbruck

Rapid Wien
0-1
LASK