ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 9 november 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

41

matcher

40

resultat

35

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Singapore
1-0
Indonesien

Timor-Leste
0-7
Thailand

 
Royal Antwerp
2-0
Oostende

1-0 Dieumerci Mbokani (21)
2-0 Dieumerci Mbokani (83)

Utvisning Aristote Nkaka (43)

 
CSKA Sofia
3-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Maurides (79)
2-0 Kiril Despodov (90)
3-0 Maurides (90+3)

 

Publik 950

 
Brøndby
2-0
AGF

1-0 Dominik Kaiser (68)
2-0 Kamil Wilczek (straff, 86)

Utvisning Óscar Whalley (84)

 
Sheffield United
0-0
Sheffield Wednesday

Publik 30 261

 
Första omgången
Haringey Borough
0-1
Wimbledon

 

0-1 Mitchell Pinnock (90)

Publik 2 710

 
Lille
0-0
Strasbourg

 
Gazélec Ajaccio
2-1
Troyes

1-0 Jimmy Roye (straff, 31)
2-0 Jeremy Blayac (63)

2-1 Yoann Touzghar (82)

Auxerre
0-0
Chamois niortais

LB Châteauroux
1-2
Metz

1-0 Oumare Tounkara (11)
Utvisning Nama Fofana (13)

1-1 Emmanuel Rivière (straff, 14)
1-2 Ibrahima Niane (65)

Clermont Foot 63
3-0
Orléans

1-0 Florian Aye (straff, 40)
2-0 Franck Honorat (47)
3-0 Florian Aye (straff, 82)

Utvisning Gabriel Mutombo Kupa (39)

Grenoble Foot 38
2-0
Ajaccio

1-0 Arsene Elogo (71)
2-0 Florian Sotoca (85)

 

Le Havre
3-2
Sochaux-Montbéliard

1-2 Herve Bazile (straff, 65)
2-2 Zinedine Ferhat (straff, 75)
3-2 Alimani Gory (90+3)

0-1 Harold Moukoudi (självmål, 7)
0-2 Anderson Cruz (60)

Lorient
2-1
Paris FC

1-1 Lindsay Rose (29)
2-1 Yoane Wissa (89)

0-1 Silla Wamangituka (3)

Red Star
0-3
Béziers

 

0-1 Aboubakary Kanté (10)
0-2 Amir Nouri (42)
0-3 Amir Nouri (75)

 
Rustavi
0-3
Sioni

 
Frosinone
1-1
Fiorentina

1-1 Andrea Pinamonti (89)

0-1 Marco Benassi (47)

 
Perugia
2-1
Crotone

1-0 Valerio Verre (23)
2-1 Simeon Nwankwo (självmål, 63)

1-1 Simeon Nwankwo (straff, 56)

 
Rudeš
0-1
Gorica

Utvisning João Erick (74)

0-1 Lukasz Zwoliński (62)

 
Gzira United
0-0
Valletta

 
PEC Zwolle
2-3
Willem II

1-2 Vito van Crooij (62)
2-3 Zian Flemming (81)

0-1 Damil Dankerlui (8)
0-2 Fran Sol (16)
1-3 Fran Sol (67)

Publik 13 222

 
Górnik Zabrze
2-2
Śląsk Wrocław

1-1 Dani Suárez (26)
2-1 Jesús Jiménez (40)

0-1 Michal Chrapek (22)
2-2 Robert Pich (60)

Publik 7 917

Pogoń Szczecin
2-1
Legia Warszawa

1-0 Kamil Drygas (11)
2-0 Zvonimir Kožulj (76)

2-1 André Martins (90+2)

Publik 13 564

 
Moreirense
2-0
Portimonense

1-0 Nenê (34)
2-0 Pedro Nuno (56)

 

Vitória Setúbal
2-1
Feirense

1-0 Frédéric Mendy (20)
2-1 Jhonder Cádiz (72)

1-1 Cris (33)

 
Universitatea Craiova
1-1
Sepsi

Utvisning Alexandru Mitriță (57)
1-1 Andrei Burlacu (83)
Utvisning Ivan Martic (90)

0-1 Aleksandr Karnitskiy (36)

 
Arsenal Tula
2-0
Anzhi

1-0 Sergey Tkachev (25)
2-0 Zelimkhan Bakaev (63)

 

Publik 7 869

 
Proleter Novi Sad
1-2
Radnički Niš

1-0 Nemanja Čović (14)

1-1 Nemin Haskić (straff, 68)
1-2 Zari Lambulić (självmål, 69)

 
Aberdeen
1-0
Hibernian

1-0 Gary Mackat-Steven (40)

 

Publik 15 629

 
Levante
1-3
Real Sociedad

1-0 Chema (4)

1-1 Theo Hernández (73)
1-2 Juanmi (77)
1-3 Mikel Oyarzabal (83)

Publik 19 890

 
Mladá Boleslav
0-0
Dukla Praha

 
Yeni Malatyaspor
5-0
Trabzonspor

1-0 Guilherme (36)
2-0 Daniel Aleksić (38)
3-0 Daniel Aleksić (48)
4-0 Khalid Boutaïb (51)
5-0 Guilherme (64)

 

 
Hannover 96
2-1
Wolfsburg

1-0 Linton Maina (31)
2-0 Ihlas Bebou (straff, 62)

2-1 Wout Weghorst (straff, 82)

Publik 35 800

 
Sandhausen
0-0
MSV Duisburg

Publik 5 534

Paderborn
4-4
Holstein Kiel

1-0 Babacar Gueye (1)
2-1 Philipp Klement (9)
3-1 Ben Zolinski (41)
4-4 Ben Zolinski (90)

1-1 KingsleySchindler (6)
3-2 Janni Serra (71)
3-3 Alexander Mühling (74)
3-4 Kingsley Schindler (straff, 80)

Publik 10 035

 
Gorodeya
1-0
Dinamo Brest

1-0 Dmitriy Lebedev (49)

 

Dinamo Minsk
2-0
Slutsk

1-0 Filip Ivanov (8)
2-0 Aleksandr Makas (88)

 

 
Llandudno
2-4
Bala Town

The New Saints
0-1
Caernarfon Town

 
Andra omgången
Caldicot Town
20:30
Cambrian & Clydach