ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 4 november 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

48

tävlingar

143

matcher

143

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

UE Santa Coloma
0-2
Lusitanos

Sant Julià
4-2
Encamp

Ordino
0-2
FC Santa Coloma

Inter Club d'E…
0-2
Engordany

 
Pyunik
2-0
Banants

Ararat
2-2
Lori

 
Qəbələ
2-1
Sabah

Zira
0-0
Səbail

 
Standard Liège
0-2
Royal Antwerp

Waasland-Beveren
1-2
Anderlecht

Lokeren
2-0
Eupen

Sint-Truiden
2-1
Zulte-Waregem

 
Široki Brijeg
1-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Botev Vratsa
2-1
Cherno More

Levski Sofia
4-1
Botev Plovdiv

Etar
1-4
Ludogorets

 
Paphos
0-0
APOEL

Omonia Nicosia
2-1
Ermis

 
Brøndby
0-1
FC København

Nordsjælland
1-1
AaB

AGF
0-2
Randers

Esbjerg
2-2
Midtjylland

 
Manchester City
6-1
Southampton

Chelsea
3-1
Crystal Palace

 
Wigan Athletic
1-2
Leeds United

 
Paide Linnameeskond
2-2
Tallinna Kalev

 
Nantes
5-0
EA Guingamp

Saint-Étienne
4-3
Angers

Montpellier Hérault
3-0
Olympique Marseille

 
Kolkheti Poti
0-1
Samtredia

Torpedo Kutaisi
2-2
Dinamo Tbilisi

 
Glacis United
0-2
St Joseph's

 
PAS Giannina
0-0
Lamia

Aris
0-1
Olympiakos

OFI
0-0
Apollon

 
Bnei Yehuda
2-0
Hapoel Hadera

Hapoel Be'er Sheva
2-1
Hapoel Tel Aviv

 
Lazio
4-1
SPAL

Chievo
0-2
Sassuolo

Parma
0-0
Frosinone

Sampdoria
1-4
Torino

Bologna
1-2
Atalanta

Udinese
0-1
Milan

 
Crotone
1-1
Carpi

Venezia
1-0
Salernitana

Livorno
2-3
Perugia

 
Drita
0-1
Liria Prizren

Ferizaj
0-1
Llapi

Trepça'89
1-1
Gjilani

 
Gorica
1-1
Hajduk Split

Osijek
0-2
Dinamo Zagreb

 
Rīgas FS
1-2
Ventspils

Liepāja
1-0
Spartaks Jūrmala

Valmiera/BSS
0-2
Riga FC

Metta/LU
1-2
Jelgava

 
Victoria Rosport
1-4
Fola Esch

Jeunesse d'Esch
4-0
RM Hamm Benfica

Hostert
1-1
Differdange 03

Etzella Ettelbrück
2-0
Mondorf-les-Bains

Rumelange
2-9
F91 Dudelange

Racing
4-1
UT Pétange

 
Vardar
1-1
Belasica

Shkendija
2-0
Shkupi

Akademija Pandev
1-0
Rabotnički

Makedonija GjP
1-2
Renova

Pobeda
2-0
Sileks

 
Qormi
0-2
Hamrun Spartans

Valletta
1-0
Floriana

 
Sheriff
4-1
Sfîntul Gheorghe

Milsami
3-0
Zaria

Petrocub
1-0
Speranţa Nisporeni

Zimbru
1-0
Dinamo-Auto

 
Heerenveen
1-1
Emmen

Utrecht
3-0
ADO Den Haag

Fortuna Sittard
3-0
PEC Zwolle

Feyenoord
Avbr.
VVV

 
Vålerenga
0-0
Sarpsborg 08

Haugesund
2-0
Ranheim

Lillestrøm
3-1
Bodø/Glimt

Tromsø
2-4
Molde

Sandefjord
4-1
Start

Brann
3-1
Strømsgodset

 
Zagłębie Lubin
0-1
Korona Kielce

Lech Poznań
0-1
Lechia Gdańsk

 
Feirense
2-4
Tondela

Santa Clara
1-2
Sporting CP

Sporting Braga
2-1
Vitória Setúbal

 
Dunărea Călăraşi
0-1
Viitorul

FCSB
1-0
Astra Giurgiu

 
Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Akhmat Grozny

FK Krasnodar
2-2
Rostov

Spartak Moskva
1-2
Ural Yekaterinburg

 
Fiorentino
3-1
Faetano

Juvenes / Dogana
1-0
Virtus

Tre Fiori
2-1
Tre Penne

La Fiorita
2-1
Cailungo

 
Basel
3-2
Lugano

Luzern
2-5
Zürich

Sion
0-1
St. Gallen

 
Zemun
0-2
Napredak

Rad Beograd
1-1
Spartak Subotica

Mačva Šabac
2-0
Voždovac

Partizan
2-0
Vojvodina

 
Kilmarnock
1-2
Aberdeen

 
Triglav
4-3
Krško

Celje
0-5
Maribor

Olimpija
4-4
Domžale

Aluminij
0-2
Mura

 
Eibar
2-1
Deportivo Alavés

Villarreal
1-1
Levante

Real Sociedad
0-0
Sevilla

Huesca
1-4
Getafe

Real Betis
3-3
Celta de Vigo

 
Cádiz
5-1
Elche

Real Oviedo
1-1
Mallorca

Alcorcón
2-0
Rayo Majadahonda

Almería
2-1
Sporting Gijón

Real Zaragoza
0-2
Granada

 
IFK Norrköping
3-2
Örebro

IFK Göteborg
0-3
Malmö FF

Hammarby
1-0
Häcken

AIK
0-0
GIF Sundsvall

 
IFK Värnamo
1-0
Helsingborg

 
Sparta Praha
2-2
Slavia Praha

 
Ankaragücü
3-1
Kayserispor

Alanyaspor
0-1
Yeni Malatyaspor

Trabzonspor
1-1
Bursaspor

 
Borussia Mönchengladbach
3-0
Fortuna Düsseldorf

Mainz 05
2-1
Werder Bremen

 
Arminia Bielefeld
1-2
St. Pauli

Jahn Regensburg
1-1
Union Berlin

Heidenheim
1-0
Erzgebirge Aue

 
Oleksandria
1-1
Desna Chernihiv

FK Lviv
0-2
Vorskla Poltava

Chornomorets Odesa
0-3
Zorya Luhansk

 
Slutsk
1-3
Tarpeda

Dnepr Mogilev
0-3
Torpedo-BelAZ

BATE Borisov
1-0
Neman Grodno

Luch Minsk
1-1
Shakhtyor Soligorsk

 
Barry Town United
2-1
Llandudno

 
Salzburg
2-1
Mattersburg

Austria Wien
2-3
Wolfsberger AC

Rheindorf Altach
2-2
Rapid Wien