ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 3 november 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

54

tävlingar

208

matcher

208

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
0-1
Laçi

Skënderbeu Korçë
1-0
Kastrioti Krujë

Partizani Tirana
1-0
Kamza

 
Alashkert
1-0
Shirak

Gandzasar
0-2
Artsakh

 
Keşlə
0-1
Neftçi

Qarabağ
2-0
Sumqayıt

 
Genk
1-1
Club Brugge

Cercle Brugge
2-1
Royal Excel Mouscron

Gent
3-1
Kortrijk

 
Čelik
1-0
Radnik Bijeljina

Krupa na Vrbasu
0-1
Sloboda Tuzla

Tuzla City
2-1
GOŠK Gabela

Zvijezda 09
1-0
Zrinjski

FK Sarajevo
2-1
Željezničar

 
Dunav 2010
3-0
Vitosha Bistritsa

Lokomotiv Plovdiv
0-1
CSKA Sofia

Septemvri Sofia
1-0
Vereya

 
Apollon
1-2
Anorthosis

Enosis
2-0
Alki Oroklini

AEK Larnaca
0-1
AEL

 
Bournemouth
1-2
Manchester United

Cardiff City
0-1
Leicester City

Everton
3-1
Brighton & Hove Albion

Newcastle United
1-0
Watford

West Ham United
4-2
Burnley

Arsenal
1-1
Liverpool

Wolverhampton Wanderers
2-3
Tottenham Hotspur

 
Blackburn Rovers
1-0
Queens Park Rangers

Brentford
2-0
Millwall

Derby County
3-1
Birmingham City

Hull City
1-0
West Bromwich Albion

Ipswich Town
1-1
Preston North End

Nottingham Forest
1-0
Sheffield United

Reading
3-2
Bristol City

Rotherham United
2-1
Swansea City

Sheffield Wednesday
0-4
Norwich City

Stoke City
0-0
Middlesbrough

 
AFC Wimbledon
1-2
Shrewsbury Town

Barnsley
1-0
Southend United

Blackpool
0-3
Bristol Rovers

Bradford City
0-1
Portsmouth

Charlton Athletic
2-0
Doncaster Rovers

Coventry City
1-1
Accrington Stanley

Gillingham
3-0
Fleetwood Town

Plymouth Argyle
0-2
Sunderland

Rochdale
0-0
Luton Town

Scunthorpe United
3-3
Oxford United

Walsall
1-3
Burton Albion

Wycombe Wanderers
1-0
Peterborough U…

 
Cambridge United
1-0
Grimsby Town

Carlisle United
3-2
Newport County

Cheltenham Town
2-2
Mansfield Town

Colchester United
1-0
Swindon Town

Crawley Town
0-4
Milton Keynes Dons

Lincoln City
2-1
Forest Green R…

Macclesfield Town
1-4
Bury

Morecambe
2-1
Yeovil Town

Northampton Town
2-0
Crewe Alexandra

Port Vale
2-2
Notts County

Stevenage
3-2
Oldham Athletic

Tranmere Rovers
2-0
Exeter City

 
Tulevik Viljandi
1-3
Flora

Tammeka
6-1
Kuressaare

Narva Trans
1-2
FCI Levadia

 
Match 2:2
TPS
1-1
KPV

1-0 Sami Rähmönen (18)

1-1 Kalle Multanen (44)

Information KPV flyttas upp till Veikkausliiga med sammanlagt 1-1 och fler mål på bortaplan.

 
Olympique lyonnais
1-1
Girondins Bordeaux

Caen
1-2
Stade rennais

Dijon
0-4
Nîmes Olympique

Nice
1-0
Amiens

Stade Reims
1-0
Monaco

Strasbourg
1-1
Toulouse

 
Béziers
0-1
Lorient

Lens
0-1
LB Châteauroux

Chamois niortais
1-0
Le Havre

Orléans
0-3
Grenoble Foot 38

Troyes
4-2
Valenciennes

 
Sioni
3-1
Dila

Saburtalo
2-1
Rustavi

 
Europa
4-0
Lynx

Mons Calpe
1-1
Gibraltar United

 
Atromitos
1-1
PAOK

Panionios
3-0
Panaitolikos

Panathinaikos
0-0
AEK

Levadiakos
1-1
AEL

 
Hapoel Ra'anana
1-2
Maccabi Netanya

Maccabi Petah Tikva
0-1
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
0-3
Hapoel Haifa

Maccabi Tel Aviv
3-0
Bnei Sakhnin

 
Internazionale
5-0
Genoa

Fiorentina
1-1
Roma

Juventus
3-1
Cagliari

 
Foggia
2-2
Brescia

Calcio Padova
0-0
Cittadella

Palermo
2-1
Cosenza

Benevento
1-2
Ascoli

 
Irtysh
2-0
Akzhayik

Kaisar
1-0
Zhetysu

Atyrau
3-1
Aktobe

Kyzyl-Zhar
1-2
Ordabasy

Shakhter Karagandy
2-1
Tobol

Astana
3-2
Kairat

 
Ballkani
0-1
Feronikeli

Drenica Skënderaj
0-1
Prishtina

KEK-u
3-4
Flamurtari

 
Lokomotiva Zagreb
1-0
Istra 1961

 
Stumbras
1-4
Sūduva

Trakai
1-0
Kauno Žalgiris

Žalgiris
0-0
Atlantas

 
Match 2:2
Palanga
2-0
Dainava

Information Palanga kvar i A Lyga med sammanlagt 5-0.

 
Progrès Niederkorn
2-0
UNA Strassen

 
Senglea Athletic
1-2
Tarxien Rainbows

Pietà Hotspurs
1-1
Gzira United

Balzan
0-2
St. Andrews

Mosta
0-4
Hibernians

 
Budućnost
0-2
Zeta

OFK Titograd
0-2
Grbalj

Iskra
0-4
Sutjeska

Rudar
1-1
Mornar

Petrovac
1-0
Lovćen

 
NAC Breda
2-1
Heracles

PSV
1-0
Vitesse

Ajax
2-0
Willem II

AZ
1-0
De Graafschap

 
Institute
1-2
Coleraine

Ards
2-2
Dungannon Swifts

Cliftonville
1-0
Gentoran

Linfield
1-1
Warrenpoint Town

 
Stabæk
0-1
Kristiansund

 
Cracovia Kraków
0-0
Miedź Legnica

Śląsk Wrocław
0-3
Wisła Płock

Legia Warszawa
4-0
Górnik Zabrze

 
Portimonense
1-1
Belenenses

Marítimo
0-2
Porto

Boavista
0-0
Vitória Guimarães

 
Sepsi
1-3
Hermannstadt

Botoşani
1-5
CFR Cluj

 
Lokomotiv Moskva
3-1
Arsenal Tula

Dinamo Moskva
0-0
CSKA Moskva

 
San Giovanni
0-0
Murata

Folgore
3-0
Pennarossa

Fiorentino
1-1
Faetano

Cosmos
1-3
Domagnano

 
Grasshopper
0-3
Young Boys

Thun
2-2
Neuchâtel Xamax

 
Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

Radnik Surdulica
2-0
Dinamo Vranje

Mladost Lučani
3-4
Čukarički

Bačka Palanka
0-2
Radnički Niš

 
St. Mirren
0-2
Rangers

Celtic
5-0
Hearts

Hamilton Academical
1-0
Livingston

Hibernian
0-1
St. Johnstone

Motherwell
1-0
Dundee

 
Žilina
3-0
Ružomberok

Sereď
3-1
Trenčín

DAC Dunajská Streda
1-0
Nitra

Slovan Bratislava
6-0
Zemplín Michalovce

Spartak Trnava
2-0
Podbrezová

Senica
3-0
Zlaté Moravce

 
Gorica
2-2
Rudar

 
Leganés
1-1
Atlético Madrid

Real Madrid
2-0
Real Valladolid

Valencia
0-1
Girona

Rayo Vallecano
2-3
Barcelona

 
Reus Deportiu
0-0
Lugo

Numancia
2-0
Tenerife

Osasuna
2-1
Málaga

Córdoba
4-2
Extremadura UD

Las Palmas
1-1
Deportivo La Coruña

 
Halmstad
1-2
Örgryte

Degerfors
4-0
Gefle

Landskrona BoIS
1-2
Jönköpings Södra

AFC Eskilstuna
2-2
Frej

 
Baník Ostrava
0-1
Viktoria Plzeň

Příbram
0-3
Slovácko

Dukla Praha
2-6
Jablonec

Sigma Olomouc
2-2
Opava

Zlín
2-1
Karviná

 
Kasımpaşa
1-2
Antalyaspor

Akhisarspor
1-1
Erzurumspor

İstanbul Başakşehir
1-0
Beşiktaş

 
Bayern München
1-1
Freiburg

Schalke 04
3-1
Hannover 96

Bayer Leverkusen
1-4
1899 Hoffenheim

Augsburg
2-2
1. FC Nürnberg

Wolfsburg
0-1
Borussia Dortmund

Hertha BSC
0-3
RB Leipzig

 
MSV Duisburg
2-0
Paderborn

Darmstadt 98
3-1
1. FC Magdeburg

Holstein Kiel
2-2
Ingolstadt

 
Mariupol
1-0
Arsenal Kyiv

Shakhtar Donetsk
2-1
Dynamo Kyiv

Olimpik Donetsk
1-2
Karpaty Lviv

 
Paksi SE
0-4
MOL Vidi

Kisvárda
0-3
Honvéd

Újpest
2-0
Szombathelyi Haladás

Puskás
2-1
Diósgyőr

Mezőkövesd-Zsóry
2-2
Debrecen

Ferencváros
2-0
MTK

 
Vitebsk
0-1
Dinamo Minsk

Dinamo Brest
3-1
Isloch

 
Carmarthen Town
4-3
Caernarfon Town

Connah's Quay
6-0
Llanelli Town

Bala Town
3-0
Cardiff MU

 
Sturm Graz
1-1
Wacker Innsbruck

Admira
2-3
Hartberg

St. Pölten
2-2
LASK