ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 2 november 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

24

tävlingar

33

matcher

33

resultat

23

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Teuta Durrës
2-1
Tirana

1-1 Ditmar Bicaj (70)
2-1 Ditmar Bicaj (73)

0-1 Edon Hasani (27)

Kukësi
1-2
Flamurtari

1-2 Dino Špehar (49)

0-1 Franc Veliu (39)
0-2 Danilo Alves (44)

 
Oostende
2-1
Sporting Charleroi

 
OB
1-0
Hobro

1-0 Janus Drachmann (10)

 

Publik 4 005

Vendsyssel
2-3
SønderjyskE

1-0 Jon Thorsteinsson (14)
2-3 Ogude Ifeanyi (85)

1-1 Chrsitian Jakobsen (47)
1-2 Alexander H Bah (52)
1-3 Mart Lieder (72)

Publik 1 304

 
Aston Villa
2-0
Bolton Wanderers

1-0 Jack Grealish (4)
2-0 James Chester (58)

 

Publik 30 802

 
Pärnu Vaprus
0-5
Nõmme Kalju

 
Paris Saint-Germain
2-1
Lille

1-0 Kylian Mbappé (70)
2-0 Neymar (84)

2-1 Nicolas Pépé (straff, 90+3)

 
Ajaccio
1-2
Gazélec Ajaccio

1-0 Ghislan Gimbert (38)

1-1 Ousseynou Ba (45+2)
1-2 Dominique Guidi (67)

Publik 3 565

Stade brestois 29
1-1
Red Star

1-1 Gaetan Charbonnier (75)

0-1 Jordan Faucher (34)
Utvisning Clement Chantôme (90+2)

Publik 9 144

Nancy-Lorraine
0-1
Clermont Foot 63

 

0-1 Florian Aye (56)

Publik 10 439

Paris FC
0-0
Sochaux-Montbéliard

Publik 2 748

 
Chikhura
0-0
Lokomotivi Tbilisi

 
Lincoln Red Imps
3-0
Boca Juniors

 
Napoli
5-1
Empoli

1-0 Lorenzo Insigne (9)
2-0 Dries Mertens (38)
3-1 Dries Mertens (64)
4-1 Arkadiusz Milik (90)
5-1 Dries Mertens (90+3)

2-1 Francesco Caputo (58)

 
Hellas Verona
1-1
Cremonese

1-0 Antonio Caracciolo (3)

1-1 Mariano Arini (32)

 
Birkirkara
2-0
Sliema Wanderers

 
Excelsior
2-4
Groningen

1-2 Ryan Koolwijk (36)
2-3 Luigi Bruins (straff, 59)

0-1 Mimoun Mahi (26)
0-2 Ritsu Doan (29)
1-3 Mateo Cassierra (51)
2-4 Jannik Pohl (75)

Publik 4 257

 
Ballymena United
2-1
Glenavon

Newry City
0-3
Crusaders

 
Arka Gdynia
2-3
Pogoń Szczecin

1-1 Michael Janota (straff, 24)
2-1 Luka Zarandia (35)

0-1 Adam Buksa (17)
2-2 Adam Buksa (57)
2-3 Spas Delev (64)

Publik 7 056

Piast Gliwice
2-0
Wisła Kraków

1-0 Patryk Dziczek (23)
2-0 Patryk Sokołowski (88)

 

Publik 4 101

 
Benfica
1-3
Moreirense

1-0 Jonas (2)
Utvisning Jardel (76)

1-1 Chiquinho (5)
1-2 Pedro Nuno (16)
1-3 Mamadou Ndiaye (36)

 
Politehnica Iași
0-3
Universitatea Craiova

 
Albacete
2-0
Gimnàstic Tarragona

1-0 Albentosa (självmål, 16)
2-0 Roman Zozulya (21)

 

Publik 7 199

 
Norrby
2-2
Falkenberg

1-0 Abbas Mohammad (12)
2-2 Jasin Khayat (65)

1-1 Erik Pärsson (46)
1-2 Chisom Egbuchunam (49)

Publik 722

 
Bohemians 1905
2-3
Teplice

1-1 Abdulla Yusuf Helal (18)
2-1 Abdulla Yusuf Helal (23)

0-1 Michal Jeřábek (17)
2-2 Daniel Trubač (50)
2-3 David Vaněček II (63)

 
Galatasaray
2-2
Fenerbahçe

1-0 Ryan Donk (31)
2-0 Martin Linnes (49)
Utvisning Badou N'Diaye (90+7)

2-1 Mathieu Valbuane (straff, 66)
2-2 Jaílson (72)
Utvisning Jaílson (90+8)
Utvisning Soldado (90+8)

 
VfB Stuttgart
0-3
Eintracht Frankfurt

 

0-1 Sebastien Haller (11)
0-2 Ante Rebić (32)
0-3 Nicolai Müller (89)

Publik 58 016

 
Dynamo Dresden
3-1
Sandhausen

1-0 Moussa Koné (11)
2-1 Aias Aosman (31)
3-1 Rico Benatelli (76)

1-1 Fabian Schleusener (22)

Publik 27 253

Greuther Fürth
2-2
Bochum

1-2 Lukas Gugganig (56)
2-1 Daniel Keita-Ruel (90+1)

0-1 Robert Tesche (37)
0-2 Lukas Hinterseer (45+1)

Publik 8 750

 
Aberystwyth Town
1-0
The New Saints

Cefn Druids
1-1
Newtown