ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 28 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

49

tävlingar

154

matcher

154

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Laçi
0-1
Kukësi

Kastrioti Krujë
0-2
Luftëtari Gjirokastër

 
Lusitanos
0-1
Sant Julià

Encamp
0-2
Inter Club d'Escaldes

FC Santa Coloma
1-2
UE Santa Coloma

Engordany
1-0
Ordino

 
Lori
1-3
Banants

Pyunik
1-1
Shirak

 
Səbail
2-1
Keşlə

Neftçi
3-1
Qarabağ

 
Standard Liège
1-1
Genk

Eupen
2-1
Anderlecht

Waasland-Beveren
0-1
Royal Antwerp

 
GOŠK Gabela
1-0
Sarajevo

Željezničar
0-1
Zvijezda 09

 
Etar
3-0
Slavia Sofia

Septemvri Sofia
1-4
Ludogorets

 
AEL
4-1
Enosis

Ermis
0-1
Nea Salamis

 
Hobro
1-0
Vejle

Randers
0-2
Esbjerg

FC København
4-2
AGF

AaB
0-1
Vendsyssel

 
Burnley
0-4
Chelsea

Crystal Palace
2-2
Arsenal

Manchester United
2-1
Everton

 
Tulevik
4-1
Trans

Tammeka
0-3
FCI Levadia

 
Stade rennais
0-2
Stade Reims

Girondins Bordeaux
0-1
Nice

Olympique Marseille
0-2
Paris Saint-Germain

 
Panionios
2-2
Atromitos

Panaitolikos
1-1
Asteras Tripolis

AEK
4-0
Aris

 
Match 1:2
Finn Harps
1-0
Limerick

 
Hapoel Hadera
3-2
Ashdod

Hapoel Haifa
1-3
Maccabi Tel Aviv

 
Sjunde omgången
Maccabi Bnei Raina
0-2
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Katamon
2-1
Maccabi Yavne

Hapoel Iksal
2-0
Shimshon Tel Aviv

 
Sassuolo
2-2
Bologna

Cagliari
2-1
Chievo

Genoa
2-2
Udinese

SPAL
0-3
Frosinone

Milan
3-2
Sampdoria

Napoli
1-1
Roma

 
Crotone
1-1
Salernitana

 
Tobol
1-0
Astana

 
Hajduk Split
1-1
Rijeka

Slaven Koprivnica
0-2
Dinamo Zagreb

 
Spartaks Jūrmala
0-4
Rīgas FS

Jelgava
0-2
Liepāja

Valmiera/BSS
0-2
Metta/LU

Riga FC
0-0
Ventspils

 
Trakai
0-1
Žalgiris

Kauno Žalgiris
1-1
Sūduva

Stumbras
6-0
Atlantas

 
Match 1:2
Dainava
0-3
Palanga

 
Tredje omgången
Union Mertert
5-1
Koeppchen

Progrès Niederkorn
1-0
Hostert

Sandweiler
0-6
F91 Dudelange

Rumelange
1-4
UNA Strassen

Esch
2-1 f
UT Pétange

Erpeldange
2-6 f
RM Hamm Benfica

Jeunesse Canach
0-2
Atert Bissen

Mamer
0-1
Blue Boys Muhl…

CeBra 01
0-2
Etzella Ettelbrück

Sporting Bertrange
3-2
Alliance Aischdall

Swift Hesperange
1-3
Mondorf-les-Bains

Racing
*
Differdange 03

Information Differdange 03 vidare efter 5-4 på straffar.

Rodange
*
Victoria Rosport

Information Victoria Rosport vidare efter 9-8 på straffar.

Union Kayl-Tétange
*
Wiltz

Information Wiltz vidare efter 4-3 på straffar.

 
Shkendija
5-1
Makedonija GjP

Vardar
0-0
Renova

Akademija Pandev
3-0
Belasica

Pobeda
2-0
Shkupi

Sileks
2-0
Rabotnički

 
Andra omgången
Sannat Lions
0-3
Qrendi

Zebbug Rangers
1-0
Marsaxlokk

Mdina Knights
2-1
Gharb Rangers

Fgura United
4-1
Ghaxaq

Zabbar St. Patrick
0-7
Nadur Youngsters

Victoria Hotspurs
1-2
Siggiewi

Melita
1-0
Swieqi United

Naxxar Lions
1-2
Zejtun Corinthians

Luqa St. Andrew's
0-5
Rabat Ajax

Santa Lucia
2-3
Birzebbuga

 
Vitesse
2-1
Fortuna Sittard

Willem II
0-1
Utrecht

Ajax
3-0
Feyenoord

AZ
2-3
Heerenveen

 
Bodø/Glimt
1-1
Stabæk

Ranheim
3-2
Lillestrøm

Sarpsborg 08
2-1
Haugesund

Odd
1-0
Tromsø

Kristiansund
3-2
Sandefjord

Brann
1-2
Rosenborg

 
Korona Kielce
0-1
Cracovia Kraków

Górnik Zabrze
2-0
Zagłębie Lubin

 
Moreirense
1-0
Marítimo

Tondela
1-2
Vitória Setúbal

Porto
2-0
Feirense

Sporting CP
3-0
Boavista

 
Dunărea Călăraşi
0-0
Gaz Metan Mediaş

Sepsi
1-2
CFR Cluj

 
Yenisey Krasnoyarsk
0-3
Lokomotiv Moskva

Akhmat Grozny
0-0
Dinamo Moskva

CSKA Moskva
1-2
FK Krasnodar

 
Fiorentino
2-0
Cosmos

Murata
4-0
Vitrtus

Pennarossa
1-3
Tre Fiori

 
Neuchâtel Xamax
1-2
Luzern

Lugano
2-1
Thun

St. Gallen
3-2
Zürich

 
Mladost Lučani
2-1
Spartak Subotica

Mačva Šabac
0-2
Crvena Zvezda

 
Semifinal
Hearts
0-3
Celtic

Aberdeen
1-0
Rangers

 
Zlaté Moravce
1-1
Spartak Trnava

 
Krško
2-0
Mura

Rudar
3-2
Aluminij

Domžale
Inst
Gorica

 
Getafe
2-0
Real Betis

Barcelona
5-1
Real Madrid

Deportivo Alavés
2-1
Villarreal

Sevilla
2-1
Huesca

 
Gimnàstic Tarragona
2-1
Real Oviedo

Rayo Majadahonda
1-1
Osasuna

Extremadura UD
1-2
Albacete

Elche
2-0
Real Zaragoza

 
Hammarby
0-0
Kalmar

Örebro
1-1
Djurgården

Sirius
4-2
Brommapojkarna

IFK Norrköping
4-2
Östersund

 
Halmstad
1-0
Brage

Falkenberg
3-0
IFK Värnamo

 
Viktoria Plzeň
2-1
Slovácko

Jablonec
0-0
Slovan Liberec

 
Kayserispor
2-0
Sivasspor

Yeni Malatyaspor
2-0
Galatasaray

Fenerbahçe
1-3
Ankaragücü

 
1. FC Nürnberg
1-1
Eintracht Frankfurt

RB Leipzig
0-0
Schalke 04

Werder Bremen
2-6
Bayer Leverkusen

 
Union Berlin
0-0
Dynamo Dresden

Ingolstadt
1-1
MSV Duisburg

St. Pauli
0-1
Holstein Kiel

 
Chornomorets Odesa
0-5
Karpaty Lviv

Dynamo Kyiv
0-1
FK Lviv

Vorskla Poltava
2-1
Olimpik Donetsk

 
Kisvárda
2-2
MOL Vidi

 
Torpedo BelAZ
1-0
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
1-1
Dinamo Brest

Gomel
0-1
BATE Borisov

 
Cardiff MU
1-1
Carmarthen Town

 
Rapid Wien
2-0
Admira

Wolfsberger AC
1-0
St. Pölten

LASK
3-3
Salzburg