ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 27 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

58

tävlingar

220

matcher

220

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kamza
1-1
Tirana

Flamurtari
1-1
Teuta Durrës

 
Ararat
0-0
Artsakh

Gandzasar
0-0
Ararat-Armenia

 
Sabah
2-1
Zira

Sumqayıt
2-2
Qəbələ

 
Zulte-Waregem
2-2
Royal Excel Mouscron

Cercle Brugge
1-1
Kortrijk

Lokeren
0-0
Oostende

Sint-Truiden
2-2
Club Brugge

 
Mladost Doboj …
2-1
Krupa na Vrbasu

Radnik Bijeljina
2-1
Široki Brijeg

Zrinjski
3-0
Čelik

Sloboda Tuzla
1-1
Tuzla City

 
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Vitosha Bistritsa

Beroe
1-1
CSKA Sofia

Botev Vratsa
0-1
Botev Plovdiv

 
Omonia Nicosia
2-4
Paphos

Alki Oroklini
2-4
APOEL

 
Horsens
3-3
Nordsjælland

 
Brighton & Hove Albion
1-0
Wolverhampton Wanderers

Fulham
0-3
Bournemouth

Liverpool
4-1
Cardiff City

Southampton
0-0
Newcastle United

Watford
3-0
Huddersfield Town

Leicester City
1-1
West Ham United

 
Birmingham City
3-1
Sheffield Wednesday

Bolton Wanderers
0-1
Hull City

Bristol City
0-1
Stoke City

Middlesbrough
1-1
Derby County

Millwall
3-0
Ipswich Town

Norwich City
1-0
Brentford

Preston North End
1-1
Rotherham United

Sheffield United
4-2
Wigan Athletic

Swansea City
2-0
Reading

West Bromwich Albion
1-1
Blackburn Rovers

Leeds United
1-1
Nottingham Forest

 
Wimbledon
0-2
Luton Town

Accrington Stanley
1-1
Portsmouth

Barnsley
1-0
Bristol Rovers

Burton Albion
1-2
Peterborough United

Coventry City
2-1
Doncaster Rovers

Fleetwood Town
3-2
Blackpool

Gillingham
4-0
Bradford City

Oxford United
3-0
Shrewsbury Town

Rochdale
1-0
Charlton Athletic

Scunthorpe United
1-4
Plymouth Argyle

Sunderland
3-0
Southend United

Walsall
3-2
Wycombe Wanderers

 
Cambridge United
1-0
Macclesfield Town

Carlisle United
0-1
Yeovil Town

Cheltenham Town
0-2
Stevenage

Colchester United
1-0
Lincoln City

Crewe Alexandra
2-0
Grimsby Town

Exeter City
1-2
Forest Green Rovers

Mansfield Town
1-1
Milton Keynes Dons

Newport County
1-1
Morecambe

Northampton Town
2-1
Oldham Athletic

Notts County
1-2
Swindon Town

Port Vale
1-0
Bury

Tranmere Rovers
5-1
Crawley Town

 
Flora
4-0
Kuressaare

Tallinna Kalev
5-0
Pärnu Vaprus

 
Lahti
1-2
Kemi

RoPS
1-0
Ilves

Honka
3-1
VPS

SJK
2-2
Inter Turku

TPS
0-4
HJK

IFK Mariehamn
1-2
KuPS

 
Angers SCO
1-2
Olympique lyonnais

Amiens
1-2
Nantes

EA Guingamp
1-1
Strasbourg

Lille
1-0
Caen

Monaco
2-2
Dijon

Toulouse
0-3
Montpellier Hérault

 
Le Havre
2-1
Lens

 
HB
2-1
Víkingur

NSÍ
2-1

Skála
1-5
B36

EB/Streymur
0-2
AB

TB/FCS/Royn
1-0
07 Vestur

 
Kolkheti Poti
1-1
Sioni

Samtredia
1-8
Dinamo Tbilisi

Dila
0-0
Saburtalo

 
Boca Gibraltar
0-1
Gibraltar Phoenix

Lynx
1-1
Lincoln Red Imps

 
AEL
0-0
OFI

Lamia
3-2
Levadiakos

 
Hapoel Ra'anana
1-0
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
0-3
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Netanya
1-0
Hapoel Be'er Sheva

Beitar Jerusalem
1-5
Bnei Yehuda

 
Atalanta
3-0
Parma

Empoli
1-2
Juventus

Torino
1-1
Fiorentina

 
Benevento
2-1
Cremonese

Brescia
1-0
Cosenza

Foggia
2-2
Lecce

Livorno
1-0
Ascoli

Calcio Padova
0-0
Spezia

Pescara
0-1
Cittadella

Hellas Verona
2-1
Perugia

 
Kairat
0-1
Irtysh

Zhetysu
0-0
Atyrau

Ordabasy
1-1
Shakhter Karagandy

Akzhayik
0-4
Kaisar

Aktobe
1-0
Kyzyl-Zhar

 
Trepça'89
0-1
Feronikeli

Gjilani
0-3
Prishtina

Drenica Skënderaj
0-2
Llapi

 
Inter Zaprešić
1-3
Gorica

Istra 1961
1-1
Osijek

 
Tredje omgången
Bourscheid
1-16
Fola Esch

UN Käerjéng
0-5
Jeunesse d'Esch

 
Tarxien Rainbows
1-0
Qormi

Floriana
1-2
Pietà Hotspurs

Gzira United
3-0
Balzan

Valletta
5-0
Mosta

 
Andra omgången
St. George's
0-4
Lija Athletic

St. Venera
0-3
Pembroke Athleta

Xewkija Tigers
6-1
Mqabba

Mgarr United
1-2
San Gwann

Marsa
5-1
Gharghur

 
Zaria
1-2
Petrocub

Speranţa Nisporeni
1-3
Zimbru

Dinamo-Auto
0-1
Sheriff

Sfîntul Gheorghe
0-2
Milsami

 
Lovćen
0-0
Budućnost

Mornar
0-1
Petrovac

Sutjeska
2-0
Rudar

Grbalj
0-0
Iskra

Zeta
1-0
OFK Titograd

 
ADO Den Haag
1-1
NAC Breda

De Graafschap
4-1
Excelsior

Groningen
1-2
PSV

PEC Zwolle
1-1
Heracles

 
Ballymena United
3-0
Crusaders

Coleraine
1-3
Cliftonville

Dungannon Swifts
1-3
Linfield

Glentoran
4-0
Ards

Warrenpoint Town
0-1
Institute

Glenavon
2-0
Newry City AFC

 
Strømsgodset
2-0
Vålerenga

 
Wisła Płock
1-1
Piast Gliwice

Lechia Gdańsk
2-1
Arka Gdynia

Pogoń Szczecin
3-0
Lech Poznań

 
Desportivo Aves
1-2
Santa Clara

Rio Ave
1-0
Chaves

Belenenses
2-0
Benfica

 
Botoşani
1-2
Viitorul

FCSB
2-1
Voluntari

 
Ural Yekaterinburg
1-1
Ufa

Arsenal Tula
2-2
Orenburg

Rostov
1-0
Anzhi Makhachkala

 
La Fiorita
4-1
Libertas

Tre Penne
3-0
Juvenes/Dogana

Folgore
0-0
San Giovanni

Faetano
1-3
Cailungo

 
Grasshopper
1-3
Basel

Young Boys
3-2
Sion

 
Vojvodina
2-0
Dinamo Vranje

Radnik Surdulica
1-0
Čukarički

Partizan
1-1
Napredak

Zemun
2-1
Voždovac

Rad Beograd
0-0
Radnički Niš

Bačka Palanka
0-1
Proleter Novi Sad

 
Kilmarnock
1-1
Hamilton Academical

St. Johnstone
2-0
St. Mirren

 
Andra omgången, omspel
Auchinleck Talbot
2-1
Cove Rangers

 
Senica
0-0
Sereď

Podbrezová
0-2
Slovan Bratislava

Zemplín Michalovce
2-1
DAC Dunajska Stredá

Nitra
0-2
Žilina

Ružomberok
1-0
Trenčín

 
Maribor
1-2
Olimpija

Triglav
1-2
Celje

 
Girona
2-1
Rayo Vallecano

Athletic Club
0-0
Valencia

Celta de Vigo
4-0
Eibar

Levante
2-0
Leganés

Atlético Madrid
2-0
Real Sociedad

 
Deportivo La Coruña
2-0
Reus Deportiu

Granada
1-0
Almería

Mallorca
2-2
Las Palmas

Tenerife
3-2
Alcorcón

Lugo
1-2
Cádiz

 
Dalkurd
0-5
Häcken

 
Öster
4-4
Helsingborg

Frej
2-2
Degerfors

 
Karviná
2-3
Sigma Olomouc

Mladá Boleslav
3-0
Bohemians 1905

Opava
5-0
Příbram

Zlín
1-0
Sparta Praha

 
Erzurumspor
1-1
Kasımpaşa

Konyaspor
0-1
İstanbul Başakşehir

Antalyaspor
1-1
Trabzonspor

 
Borussia Dortmund
2-2
Hertha BSC

Hannover 96
1-2
Augsburg

Mainz 05
1-2
Bayern München

Fortuna Düsseldorf
0-3
Wolfsburg

1899 Hoffenheim
4-0
VfB Stuttgart

 
1. FC Köln
1-1
Heidenheim

Erzgebirge Aue
1-0
Arminia Bielefeld

Paderborn
3-3
Sandhausen

 
Zorya Luhansk
0-0
Oleksandria

Desna Chernihiv
2-0
Mariupol

Arsenal Kyiv
0-3
Shakhtar Donetsk

 
MTK
1-0
Újpest

Debrecen
2-1
Puskás

Diósgyőr
1-4
Ferencváros

Szombathelyi Haladás
0-1
Honvéd

Paksi SE
2-1
Mezőkövesd-Zsóry

 
Tarpeda
0-1
Vitebsk

Gorodeya
4-1
Smolevichy-STI

Neman Grodno
0-0
Luch Minsk

 
Bala Town
0-1
Barry Town United

Newtown
1-1
The New Saints

 
Mattersburg
1-1
Rheindorf Altach

Wacker Innsbruck
0-0
Austria Wien

Hartberg
2-0
Sturm Graz