ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 26 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

28

tävlingar

52

matcher

52

resultat

43

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gent
2-1
Sporting Charleroi

1-0 Giorgi Chakvetadze (36)
2-1 Giorgi Chakvetadze (48)

1-1 Victor Osimhen (42)

 
Cherno More
3-2
Dunav 2010

Levski Sofia
7-0
Vereya

 
SønderjyskE
0-0
OB

Publik 4 024

 
Queens Park Rangers
1-0
Aston Villa

1-0 Pawel Wszołek (38)

 

Publik 16 036

 
Nõmme Kalju
0-0
Paide Linnameeskond

Publik 215

 
Nîmes Olympique
1-1
Saint-Étienne

1-1 Rachid Alioui (74)

0-1 Remy Cabella (1)

 
Gazélec Ajaccio
0-1
Béziers

 

0-1 Amir Nouri (24)

Auxerre
0-2
Paris FC

 

0-1 Jonathan Pitroipa (56)
0-2 Jonathan Pitroipa (straff, 75)

LB Châteauroux
2-2
Ajaccio

1-0 Arthur Yamga (6)
2-2 Oumare Tounkara (70)
Utvisning Jeremy Livolant (88)

1-1 Cedric Avinel (9)
1-2 Matteo Tramoni (25)

Grenoble Foot 38
0-2
Troyes

 

0-1 Yoann Touzghar (74)
0-2 Christopher Martins Pereira (87)

Lorient
0-0
Metz

 

Utvisning Jonathan Rivierez (32)

Red Star
0-4
Orléans

 

0-1 Omenuke Mfulu (självmål, 8)
0-2 Joseph Lopy (20)
0-3 Anthony Le Tallec (35)
0-4 Jordan Tell (77)

Sochaux-Montbéliard
0-3
Chamois niortais

Utvisning Josema Sánchez (19)

0-1 Ande Dona N'Doh (straff, 10)
0-2 Ande Dona N'Doh (straff, 20)
0-3 Goduine Koyalipou (62)

Valenciennes
1-1
Nancy-Lorraine

1-1 Florian Raspentino (44)

0-1 Alexis Busin (straff, 21)

 
Rustavi
1-2
Chikhura

1-2 Neka Kavtaradze (straff, 78)

0-1 Levan Kakubava (36)
0-2 Giorgi Gabedava (straff, 64)

 
Bohemian
1-1
Dundalk

1-0 Daniel Corcoran (22)

1-1 Daniel Cleary (78)

Cork City
5-1
Bray Wanderers

1-0 Kieran Sadlier (21)
2-0 Gearoid Morrissey (29)
3-0 Kieran Sadlier (34)
4-0 Barry McNamee (42)
5-0 Kieran Sadlier (47)

5-1 Jake Ellis (49)

St Patrick's Athletic
5-0
Derry City

1-0 Conor Clifford (29)
2-0 James Doona (38)
3-0 Kevin Toner (41)
4-0 Jake Keegan (55)
5-0 James Doona (58)

 

Sligo Rovers
2-0
Shamrock Rovers

1-0 Michael Drennan (38)
2-0 John Mahon (56)

 

Waterford United
4-1
Limerick

1-0 Desmond Hutchinson (straff, 3)
2-1 Garry Comerford (12)
3-1 Desmond Hutchinson (63)
4-1 John Martin (72)

1-1 Colm Walsh-O'Loghlen (10)

 
Palermo
1-1
Venezia

Utvisning Aleksandar Trajkovski (63)
1-1 Aljaž Struna (90)

0-1 Jacopo Segre (59)

 
Ballkani
1-0
Liria Prizren

Ferizaj
2-3
Flamurtari

KEK-u
1-2
Drita

 
Rudeš
0-4
Lokomotiva Zagreb

 

0-1 Luka Ivanušec (59)
0-2 Dejan Radonjić (69)
0-3 Ivan Krstanović (73)
0-4 Ivan Krstanović (78)

 
Hamrun Spartans
2-1
Birkirkara

 
Andra omgången
Mellieha
2-0
Kalkara

Kirkop United
1-2
Vittoriosa Stars

Gudja United
2-1
Sirens

 
Emmen
1-1
VVV

1-1 Stef Gronsveld (65)

0-1 Peniel Mlapa (15)
Utvisning Roel Janssen (19)

Publik 8 150

 
Miedź Legnica
0-5
Śląsk Wrocław

 

0-1 Marcin Robak (straff, 15)
0-2 Michal Chrapek (16)
0-3 Marcin Robak (29)
0-4 Đorde Čotra (34)
0-5 Mateusz Radecki (70)

Publik 5 934

Jagiellonia Białystok
1-1
Legia Warszawa

1-0 Ivan Runje (1)

1-1 Sandro Kulenovic (89)

Publik 16 862

 
Nacional
0-1
Portimonense

 

0-1 Ewerton (28)

Vitória Guimarães
1-1
Sporting Braga

1-0 Alexandre Guedes (14)

1-1 Claudemir (18)

 
Politehnica Iași
0-2
Hermannstadt

 

0-1 Juvhel Tsoumou (23)
0-2 Lucian Dumitriu (38)

Astra Giurgiu
0-3
Universitatea Craiova

 

0-1 Alexandru Mitriță (38)
0-2 Alexandru Cicâldău (62)
0-3 Elvir Koljič (72)

 
Real Valladolid
1-1
Espanyol

1-1 Daniele Verde (90+1)

0-1 Borja Iglesias (20)

Publik 18 231

 
Sporting Gijón
0-0
Córdoba

Publik 16 282

 
IFK Göteborg
1-2
GIF Sundsvall

1-2 Giorgi Kharaishvili (straff, 88)

0-1 Linus Hallenius (5)
0-2 Linus Hallenius (17)

Publik 6 172

Trelleborg
2-2
Elfsborg

1-2 Salid Camara-Jönsson (58)
2-2 Isak Jönsson (62)

0-1 Daniel Gustavsson (15)
0-2 Joakim Nilsson (22)

Publik 802

 
Landskrona BoIS
0-0
AFC Eskilstuna

Publik 1 065

 
Teplice
0-1
Baník Ostrava

 

0-1 Adam Jánoš (25)

Publik 3 118

 
Bursaspor
2-0
Alanyaspor

1-0 Iasmin Latovlevici (2)
2-0 Aytac Kara (45+2)

 

 
Freiburg
3-1
Borussia Mönchengladbach

1-0 Nils Petersen (straff, 1)
2-1 Luca Waldschmidt (57)
3-1 Lucas Höler (90+4)

1-1 Thorgan Hazard (straff, 20)

Publik 24 000

 
Darmstadt 98
2-0
Greuther Fürth

1-0 Tobias Kempe (23)
2-0 Serdar Dursun (75)

 

Publik 14 050

1. FC Magdeburg
0-1
Hamburger SV

 

Utvisning David Bates (53)
0-1 Khaled Narey (77)

Publik 23 132

 
Isloch
0-3
FK Minsk

 

0-1 Evgen Bokhashvili (23)
0-2 Nikita Nikolaevich (63)
0-3 Evgen Bokhashvili (86)

Dnepr Mogilev
2-0
Slutsk

1-0 Artem Kontsevoy (10)
2-0 Artem Kontsevoy (62)

 

 
Caernarfon Town
0-0
Connah's Quay

Llandudno
0-0
Cefn Druids

Llanelli Town
1-3
Aberystwyth Town

1-1 Terry McCormick (självmål, 5)

0-1 Palo Mendes (3)
1-2 Ryan Wollacott (41)
1-3 Geoff Kellaway (90)