ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 10 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

9

tävlingar

24

matcher

24

resultat

16

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kval, gruppspel
Etiopien
0-0
Kenya

Zambia
2-1
Guinea-Bissau

 
Bangladesh
0-2
Palestina

 

0-1 Mohammed Balah (8)
0-2 Sameh Maraaba (90)

Publik 22 000 i

Indonesien
3-0
Myanmar

1-0 Beto (19)
2-0 Irfan Jaya (26)
3-0 Irfan Jaya (40)

 

Albanien
0-0
Jordanien

Italien
1-1
Ukraina

1-0 Filippo Bernardeschi (55)

1-1 Ruslan Malinovskiy (62)

 
Tredje omgången
Nykøbing
1-2
Vejle

 
Tredje kvalomgången
Taunton Town (7)
5-2
St. Albans City (6)

Chippenham Town (6)
4-1
Hendon (7)

 
Tredje kvalomgången, omspel
Kidsgrove Athletic (8)
2-1
Workington (7)

 
Sjätte omgången
Hapoel Kfar Kana
3-3* f
Maccabi Bnei Raina

Information Maccabi Bnei Raina vidare efter 2-0 på straffar.

 
Femte omgången
Tyumen
*1-1 f
CSKA Moskva

1-1 Aleksandr Stolyarenko (120)

0-1 Timur Pukhov (108)

Information Tyumen vidare efter 3-0 på straffar.

 
Femte omgången
Lokomotíva Košice
1-5
Trenčín

1-1 Radoslav Človečko (27)

0-1 Antonio Mance (16)
1-2 Ashraf El Mahdioni (31)
1-3 Peter Kleščík (37)
1-4 Joey Sleegers (54)
1-5 Joey Sleegers (76)

Malženice
1-2
Podbrezová

1-0 Juraj Sekera (31)

1-1 Roland Galčík (66)
1-2 Marek Bartoš (70)

Lokomotíva Zvolen
1-2
Zlaté Moravce

1-2 Marek Totkovič (70)

0-1 Lubomir Urgela (8)
0-2 Tomas Ďubek (30)

Mladosť Kalša
1-3
Poprad

1-0 Jakub Hric (självmål, 5)

1-1 Vladimir Kukoľ (32)
1-2 Luka Horváth (54)
1-3 Stefan Holiš (56)

Fiľakovo
2-4
Liptovský Mikuláš

1-0 Michal Kovanič (2)
2-2 Grego Kelemen (62)

1-1 Dragan Andrič (21)
1-2 Dragan Andrič (62)
2-3 Dragan Andrič (90)

Bacúch
1-3
Lipany

1-3 Jozef Bujňák (självmål, 61)

0-1 Roman Švidraň (självmål, 15)
0-2 Jozef Bujňák (37)
0-3 Michal Vysočan (43)

Považská Bystrica
0-1
Šamorín

 

0-1 Matheus Pato (69)

Vydrany
0-3
Nitra

 

0-1 Marek Fábry (3)
0-2 Abdulrahman Taiwo (68)
0-3 Marian Chobot (90)

Slovan Šimonovany
0-4
Zemplín Michalovce

 

0-1 Stanislav Danko (26)
0-2 Martin Regáli (52)
0-3 Cheick Diarra (57)
0-4 Brian Iloski (85)

Horné Orešany
0-11
Senica

 

0-1 Frank Castañeda (3)
0-2 Jean Deretti (9)
0-3 Diego Cuadros (22)
0-4 Diego Cuadros (38)
0-5 Frank Castañeda (41)
0-6 Patrick Asmah (70)
0-7 Jean Deretti (75)
0-8 Jean Deretti (77)
0-9 Frank Castañeda (82)
0-10 Jean Deretti (86)
0-11 Frank Castañeda (89)

Skalica
4-1
Ružomberok

1-0 Daniel Šebesta (11)
2-0 Ladislav Szöcs (20)
3-0 Daniel Šebesta (68)
4-1 Roman Haša (79)

3-1 Kristi Qose (72)

 
Fjärde omgången
Karviná
2-0
Táborsko