ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 7 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

49

tävlingar

146

matcher

146

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
0-2
Skënderbeu Korçë

Kamza
2-2
Flamurtari

Tirana
0-1
Laçi

Teuta Durrës
2-0
Kastrioti Krujë

 
Sant Julià
1-1
FC Santa Coloma

UE Santa Coloma
1-1
Inter Club d'Escaldes

Lusitanos
1-0
Ordino

 
Lori
3-1
Shirak

Banants
2-1
Artsakh

Ararat
0-1
Ararat-Armenia

Pyunik
0-1
Alashkert

 
Zulte-Waregem
1-2
Anderlecht

Standard Liège
3-1
Club Brugge

Gent
1-5
Genk

 
Etar
1-0
Vitosha Bistritsa

Botev Vratsa
1-4
Ludogorets

Levski Sofia
2-0
Slavia Sofia

 
AEL
5-1
Alki Oroklini

Omonia Nicosia
0-2
Apollon

Ermis
1-2
AEK

 
Hobro
3-2
Nordsjælland

Horsens
1-2
Esbjerg

FC København
4-0
Randers

AaB
1-3
Brøndby

Midtjylland
3-0
Vendsyssel

 
Fulham
1-5
Arsenal

Southampton
0-3
Chelsea

Liverpool
0-0
Manchester City

 
Bristol City
1-2
Sheffield Wednesday

 
Andra kvalomgången, omspel
Lancing (9)
0-4
Hendon (7)

 
Flora
2-2
Nõmme Kalju

 
IFK Mariehamn
3-0
Lahti

HJK
1-0
VPS

KuPS
2-0
Ilves

 
Girondins Bordeaux
3-0
Nantes

Olympique Marseille
2-0
Caen

Monaco
1-2
Stade rennais

Paris Saint-Germain
5-0
Olympique lyonnais

 
Rustavi
0-3
Dinamo Tbilisi

Dila
0-0
Torpedo Kutaisi

 
Lamia
1-1
OFI

PAOK
2-0
Apollon

Atromitos
1-0
PAS Giannina

AEK
1-1
Olympiakos

 
Hapoel Hadera
1-0
Ironi Kiryat Shmona

Beitar Jerusalem
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Genoa
1-3
Parma

Atalanta
0-1
Sampdoria

Lazio
1-0
Fiorentina

Milan
3-1
Chievo

Napoli
2-0
Sassuolo

SPAL
1-2
Internazionale

 
Brescia
4-1
Calcio Padova

Livorno
1-3
Spezia

Palermo
1-0
Crotone

 
Aktobe
1-2
Astana

 
Gjilani
0-1
Liria Prizren

Trepça'89
2-2
Flamurtari

 
Rudeš
0-3
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
0-2
Osijek

 
Jelgava
0-4
Rīgas FS

Spartaks Jūrmala
4-0
Valmiera / BSS

Liepāja
0-1
Ventspils

 
Atlantas
1-5
Žalgiris

Stumbras
1-2
Sūduva

 
Jeunesse d'Esch
3-0
Hostert

Victoria Rosport
3-1
RM Hamm Benfica

Rumelange
0-3
Fola Esch

Racing
1-0
F91 Dudelange

 
Emmen
3-3
Fortuna Sittard

Willem II
1-1
Feyenoord

Vitesse
4-0
Heracles

Ajax
5-0
AZ

 
Start
1-0
Sarpsborg 08

Kristiansund
5-1
Tromsø

Rosenborg
1-1
Sandefjord

Bodø/Glimt
0-1
Molde

Odd
2-0
Ranheim

Brann
1-1
Lillestrøm

 
Arka Gdynia
3-1
Zagłębie Lubin

Korona Kielce
1-1
Jagiellonia Białystok

Cracovia Kraków
0-2
Wisła Kraków

 
Boavista
1-0
Desportivo Aves

Benfica
1-0
Porto

Portimonense
4-2
Sporting CP

 
Dunărea Călăraşi
1-1
Voluntari

Sepsi
1-2
Gaz Metan Mediaş

FCSB
0-1
Concordia Chiajna

 
Yenisey Krasnoyarsk
2-3
Spartak Moskva

Akhmat Grozny
0-0
Anzhi Makhachkala

Zenit Sankt-Petersburg
2-1
FK Krasnodar

CSKA Moskva
0-1
Lokomotiv Moskva

 
Tre Penne
0-1
Murata

San Giovanni
0-5
Tre Fiori

Folgore
2-1
Juvenes / Dogana

 
Grasshopper
2-1
Lugano

Neuchâtel Xamax
1-1
Sion

Thun
2-2
Zürich

 
Zemun
1-2
Crvena Zvezda

 
Rangers
3-1
Hearts

St. Johnstone
0-6
Celtic

 
Spartak Trnava
2-1
Sereď

 
Triglav
2-4
Gorica

 
Real Valladolid
1-0
Huesca

Atlético Madrid
1-0
Real Betis

Espanyol
3-1
Villarreal

Sevilla
2-1
Celta de Vigo

Valencia
1-1
Barcelona

 
Reus Deportiu
1-2
Granada

Real Oviedo
1-0
Albacete

Deportivo La Coruña
1-1
Málaga

Elche
2-1
Lugo

Cádiz
1-1
Gimnàstic Tarragona

 
Häcken
1-1
Malmö FF

IFK Norrköping
1-1
Djurgården

AIK
1-1
Örebro

Brommapojkarna
2-4
Hammarby

 
Varberg
4-0
Norrby

Helsingborg
1-0
Falkenberg

 
Karviná
0-2
Dukla Praha

Opava
0-1
Bohemians 1905

Jablonec
2-0
Slovácko

Viktoria Plzeň
1-0
Teplice

Slavia Praha
4-1
Příbram

 
Yeni Malatyaspor
4-4
Sivasspor

Fenerbahçe
0-0
İstanbul Başakşehir

Akhisarspor
1-3
Trabzonspor

Konyaspor
2-2
Beşiktaş

 
Freiburg
0-0
Bayer Leverkusen

1899 Hoffenheim
1-2
Eintracht Frankfurt

RB Leipzig
6-0
1. FC Nürnberg

 
Union Berlin
1-1
Heidenheim

Ingolstadt
1-2
Paderborn

St. Pauli
3-1
Sandhausen

 
FK Lviv
1-3
Desna Chernihiv

Dynamo Kyiv
1-0
Olimpik Donetsk

Shakhtar Donetsk
1-1
Zorya Luhansk

Vorskla Poltava
0-2
Arsenal Kyiv

 
MOL Vidi
0-3
MTK

 
Isloch
2-1
BATE Borisov

Torpedo-BelAZ
3-0
Neman Grodno

Dinamo Minsk
2-0
Smolevichy-STI

 
Cardiff MU
1-3
Connah's Quay

 
Rapid Wien
1-0
Mattersburg

Wacker Innsbruck
1-0
LASK

Sturm Graz
1-2
Salzburg