ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 5 oktober 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

33

tävlingar

53

matcher

52

resultat

27

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Zira
1-0
Qəbələ

Səbail
2-0
Sumqayıt

Neftçi
2-0
Sabah

 
Cercle Brugge
2-1
Sporting Charleroi

1-0 Dylan De Belder (31)
2-1 Javi Martos (självmål, 48)

1-1 Victor Osimhen (32)

 
Željezničar
3-2
Čelik

 
Cherno More
4-2
Vereya

 
SønderjyskE
3-0
Vejle

1-0 Niki Zimling (straff, 52)
2-0 Alexander H Bah (55)
3-0 Sören Frederiksen (84)

Utvisning Viljormur Davidsen (17)

 
Brighton & Hove Albion
1-0
West Ham United

1-0 Glenn Murray (25)

 

Publik 30 544

 
Toulouse
1-1
Nice

1-1 Mathieu Dossevi (54)

0-1 Bassem Srarfi (29)

 
Gazélec Ajaccio
0-2
Orléans

 

0-1 Anthony Le Tallec (45)
0-2 Jordan Tell (90+5)

LB Châteauroux
0-3
Troyes

 

0-1 Brian Mbeumo (8)
0-2 Kevin Fortuné (48)
0-3 Kevin Fortuné (58)

Grenoble Foot 38
1-0
Clermont Foot 63

1-0 Ibrahima Coulibaly (25)

Utvisning Franck Honorat (55)

Le Havre
2-3
Béziers

1-0 Harold Moukoudi (7)
2-2 Denys Bain (73)

1-1 Ibrahim Sissoko (21)
1-2 Ibrahim Sissoko (27)
2-3 Rayane Aabid (81)

Lorient
4-1
Nancy-Lorraine

1-0 Pierre Hamel (17)
2-0 Pierre Hamel (straff, 45+1)
3-1 Alexis Claude Maurice (71)
4-1 Gaetan Courtet (84)

2-1 Pape Sané (48)

Chamois niortais
1-0
Paris FC

1-0 Ande Dona N'Doh (straff, 32)

 

Red Star
2-0
Ajaccio

1-0 Teddy Teuma (straff, 28)
2-0 A Diallo (90+5)

 

Valenciennes
1-3
Stade brestois 29

1-0 Tony Mauricio (straff, 19)

1-1 Yoann Court (32)
1-2 Gaetan Charvonnier (60)
1-3 Edouard Butin (straff, 90+2)

 
Kolkheti Poti
0-1
Chikhura

 
Lions Gibraltar
0-2
Europa

 
Bohemian
1-3
Waterford United

Dundalk
1-1
St Patrick's Athletic

Shamrock Rovers
0-0
Cork City

Limerick
0-1
Derry City

 
Torino
3-2
Frosinone

1-0 Tomas Rincón (20)
2-0 Daniele Baselli (46)
3-2 Álex Berenguer (71)

2-1 Edoardo Goldaniga (58)
2-2 Camilo Ciano (64)

 
Hellas Verona
0-2
Lecce

 

0-1 Andrea La Mantia (45+1)
0-2 Marco Mancosu (68)

 
Inter Zaprešić
2-1
Lokomotiva Zagreb

 
Kauno Žalgiris
2-0
Palanga

 
Pietà Hotspurs
3-1
Mosta

Valletta
4-1
Balzan

Hamrun Spartans
0-0
Sliema Wanderers

 
Utrecht
2-1
NAC Breda

1-0 Simon Gustafson (straff, 45+5)
2-0 Simon Gustafson (49)

2-1 Mikhael Rosheuvel (65)

Publik 17 386

 
Miedź Legnica
2-2
Piast Gliwice

1-0 Mateusz Szczepaniak (5)
2-2 Fabian Piasecki (45)

1-1 Michal Papadopulos (19)
1-2 Artur Pikk (självmål, 41)

Publik 5 223

Górnik Zabrze
2-2
Lech Poznań

1-0 Jes+us Jiménez (7)
2-0 Szymon Żurkowski (49)

2-1 Pedro Tiba (56)
2-2 Volodymyr Kostevych (77)

Publik 11 764

 
Tondela
1-1
Nacional

1-0 David Bruno (62)

1-1 Kalindi (65)

Santa Clara
1-0
Chaves

1-0 Fernando (73)

 

Feirense
0-0
Belenenses

 
CSM Iaşi
1-2
Viitorul

 
Arsenal Tula
1-1
Ufa

1-1 Georgi Kostadinov (70)

0-1 Sylvester Igboun (45+2)

 
La Fiorita
21 : 15
Domagnano

 
Partizan
4-0
Voždovac

1-0 Nemanja Miletić I (19)
2-0 Goran Zakarić (41)
3-0 Goran Zakarić (71)
4-0 Đorđe Ivanović (90+4)

 

 
Krško
0-0
Rudar

 
Athletic Club
1-3
Real Sociedad

1-1 Muniain (32)

0-1 Mikel Oyarzabal (straff, 30)
1-2 Luca Sangalli (47)
1-3 Mikel Oyarzabal (straff, 74)

Publik 46 884

 
Östersund
3-0
Dalkurd

1-0 Curtis Edwards (12)
2-0 Jamie Hopcutt (14)
3-0 Noah Sonko-Sundberg (87)

 

Publik 5 034

 
Brage
0-0
AFC Eskilstuna

Utvisning Joseph Ceesay (90+3)

 

Publik 991

 
Zlín
0-1
Slovan Liberec

Utvisning Pablo Padio (64)

0-1 Roman Potočný (68)

Publik 3 182

 
Kasımpaşa
3-1
Göztepe

 
Werder Bremen
2-0
Wolfsburg

1-0 Davy Klaassen (35)
2-0 Johannes Eggestein (86)

 

Publik 42 100

 
Bochum
1-0
Arminia Bielefeld

Darmstadt 98
1-2
Hamburger SV

 
Tarpeda
1-0
FK Minsk

Gorodeya
1-1
Luch Minsk

 
Caernarfon Town
2-2
Bala Town

Cefn Druids
1-0
Aberystwyth Town